Autor Zpráva
Kelt
Profil *
Dobry den..

1. Pokud google penalizuje nejaky web, odstrani z jeho indexace a databaze vsechny jeho odkazy? Po zadani "sitemap:nejakastranka.cz" by bylo jeste neco videt?

2. Pokud google penalizuje jen urcitou url.. Napriklad "http://domena.cz/clanek/clanek.html" a byla by vytvorena na stejne domene identicka stranka jen s url "http://domena.cz/clanky/clanek.html" -> byla vy tato stranka indexovana?

3. Muze google udelit penalizaci za to, ze mate na strance odkazy s dotazy primo na google s nejakymi klicovymi slovy? napr. <a href="http://google.cz/?q=babicka site:mojedomena.cz">babicka</a>?

4. Muze brat google jako duplicitni obsah stranku vedenou jako blog, kde je v indexu vypisovat nahled clanku + odkaz na ne, ale je na strance jeste menu s kategoriemi kde jsou stejne nahledy s odkazy? -> jen se to lisi rozlisenim do kategorii.. Muze za toto, pripadne za toto s kombinaci z bodu 3, dat penalizaci?

5. Otazka trosku mimo penalizaci.. Jak dlouho trva u noveho webu, nez se projevi sitemap.xml pridane ve webmaster tools?

6. Dalsi otazka trosku mimo.. Jak muze googlu dlouho trvat (u noveho webu) - kdyz uz je zaindexovany, nez provede novou kompletni indexaci webu?

Budu moc vdecny aspon za nektere odpovedi..

Predem dekuji
Marek Prokop
Profil
Add 1: Až na speciální a dost výjimečné případy znamená penalizece úplné vyřazení webu z výsledků vyhledávání, takže se dotazem site:example.com nic nenajde.

Add 2: S případem, že by Google penalizoval jen jedno URL, jsem se nikdy nesetkal a ani si nevzpomínám, že bych ho někdy viděl v literatuře.

Add 3: Myslím že ne. Proč by to dělal?

Add 4: Může to brát jako duplicitní či podobný obsah. Žádná penalizace za duplicitní či podobný obsah neexistuje.

Add 5: Co myslíte tím, že se projeví přidání sitemap.xml ve webmaster tools? Co konkrétně od toho očekáváte?

Add 6: To záleží na mnoha faktorech. Třeba nikdy. Obvyklá perioda reindexace jednotlivých stránek je od jednoho do cca. 20 dnů.
Kelt
Profil *
Děkuji Vám za odpovědi..

Ještě k té 5 -> myslel jsem to tak, že máte nový web (dejme tomu týden) a v google webmaster tools si k němu uložíte odkaz na sitemap.. Jak přibližně dlouho bude trvat, nez google URL zadané v sitemap.xml bude indexovat?

Ještě jednou děkuji
Kelt
Profil *
Ještě k té 5.. Ptám se na to proto, že jsem odeslal odkaz na sitemap.xml před nějakými třemi dny a v podrobnostech u tohoto souboru mám toto:

Indexované adresy URL v souboru Sitemap ->
K dispozici nejsou žádné údaje. Zkuste to prosím později.
ninja
Profil
Kelt: rychlost indexace (vcetne sitemaps) zalezi hodne na vyznamnosti webu, tedy na poctu zpetnych odkazu. Je to logicke. Web ktery nikoho nezajima, asi neni dulezite sledovat tak casto, jako web na ktery odkazuje kazda druha stranka na internetu.

Sezente si tedy nejake kvalitni odkazy.
Kelt
Profil *
Vím, že je to asi blbý dotaz, ale..

Kde sehnat nejake kvalitni odkazy, kdyz se jedna o blog o programovani a algoritmech?

Registroval jsem se do fulltext vyhledavani na seznamu, na googlu a na Jyxo. Na jyxu me udivuje, ze jsem zadaval muj link a jyxo jeste nezaindexoval jedinou stranku. Jinak jsem ještě registrovany na toplistu. Ovšem GPR S-Rank a Jyxo rank porad 0..
Marek Prokop
Profil
Sitemap.xml rozhodně negarantuje zaindexování všech v ní uvedených stránek. Jak píše Ninja, potřeba jsou především zpětné odkazy. Na blog o programování by jich mohlo vzniknout hodně, je to pro zpětné odkazy dobrý obor.
Kelt
Profil *
Již si připadám s těmi dotazy poněkud trapně, ale nemám s budováním zpětných odkazů žádné zkušenosti. Dáte mi prosím alespoň nějakou radu, jak začít se zpětnými odkazy v tomto oboru? Jediné co mě napadlo je to, že bych mohl zkusit napsat nějakým vlastníkům jiných stránek žádost o spolupráci - což ovšem asi není ono.

Děkuji za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0