Autor Zpráva
honza s
Profil *
Dobrý den, velice děkuji za to že mně poradíte. Je to důležité a né jen pro mně.

Jako živnostník spravuji a řídím reklamní kampaně internetovým obchodům a rekl.kampaně částečně spoulufinancuji.
Odměňován jsem z velikosti obratu.
Ve faktuře uvádím konzultace ... a správa reklamních kampaní, žádnou větší smlouvu nemáme uzavřenou.

Nyní se mně ovšem stává, že některé obchody v malých segmentech trhu mezi sebou konkurují.

Myslíte te si, že by mně mohli vzniknout nějaké problémy se "zákazem konkurence" a jinými pravidli(zneužití infomací)?

Má smysl to vůbec nějak řešit, je to v tomto případě až tak velký problém?

Pokud mně pár firem přestane platit a nebo mně opustí tak mně to zas tak nevadí(...),
,ale pokud bych musel trávit několik let v soudních tahanicích to je samo o sobě extrémním trestem.

Pokud si myslíte, že stačí vytvořit jednoduchou smlouvu, má tam být krom obvyklých formalit uvedeno něco jako
"absolutní uvolnění konkurence" + "statistické obecné informace, získané při správě kampaní, může správce kampaně používat bez omezení" ?
bohyn
Profil
Pokud smouva/dohoda neobsahuje konkurecni dolozku tak nevidim problem. Akorat nesmis pouzit nebo dale podavat duverne informace ziskane od jednotlivych zakazniku (napr. obrat, informace o klientech atd.).
ninja
Profil
honza s: pokud mate vice vzajemne si konkurujicich klientu, je prinejmensim neeticke jim to nesdelit. Pokud si nekteri z nich vasich sluzeb ceni, rad si zaplati za exkluzivitu v oboru.
honza s
Profil *
honza s: pokud mate vice vzajemne si konkurujicich klientu, je prinejmensim neeticke jim to nesdelit. Pokud si nekteri z nich vasich sluzeb ceni, rad si zaplati za exkluzivitu v oboru.

No mozna to je ten problem.
Já bych jim to klidně sdělil a jsem přesvěden, že výhody se spoluprácí se mnou jsou tak značné, že by to příjmuli.
Ale jde o to pokud bychom po delší době naši spolupráci ukončili tak by mně začali vydírat, že jsem vlastně během. jejich spoluprace pomáhal někomu jinému i když to třeba věděli.
ninja
Profil
honza s: Tezko vas budou obvinovat, kdyz o tom budou predem vedet. Pokud se to dozvedi od nekoho jineho nez vas ci to zjisti samy, pravdepodobne ihned ukonci spolupraci. A vezte ze znicene dobre jmeno se ziskava zpet tezko.
pepicek
Profil *
problem je take v tom, ze si konkurejete mezi vlastnimi inzeraty... dopady tohoto jednani si muze kazdy domyslet. neni to absurdni?
warman
Profil
pepicek:neni to absurdni... co je lepsi mit 1obchod konkurujici 100 obchodum, nebo 2 obchody konkurujici 100 obchodum :)) tim padem, ze si budou konkurovat je sance hodne mala... a to ze ziskaj toho zakaznka sance vysoka :)
bohyn
Profil
Ja bych z toho takovou tragedii nedelal, to ze reklamni agentura udela reklamni kampan dvema konkurecnim firmam prece jeste neznamena ze nekterou z nich znevyhodni. Navic honza s ma zajem i financni zajem na tom aby se vsichni jeho klienti "meli dobre"
honza s
Profil *
/Jelikož internetové eshopy mohou klidně obsahovat i 80% spotřebního zboží na trhu, ve výsledku si vlastně mohou všechny eshopy navzájem alespoň v něčem konkurovat.Tím vzniká trh s téměř dokonalou konkurencí.
Ale aby lidé a společnosti pro vlastníka eshopu mohli dělat nějakou analýzu,reklamní kampaň,cokoli musí mají přístup k velice delikátním informacím. A pokud tito samí lidé chtějí použít informace, svoje znalosti v druhém eshopu pak tím jednoznačně poškodí zájmy prvního, pak vlastník prvního je přece může žalovat?
Např. Reklamní společnost úspěšně pracuje pro jiné eshopy pak to je zřejmé, že nám nevydělá tolik kolik je možné a že nám vlastně způsobuje ztrátu.
Např. Jde o to, že pokud bude rekl.spol. pracovat pro vice společností máme ze spolupáce v nasem obchode obrat cca 6mil/měsíc , ale pokud by jiz od zacatku pracoval jen pro nás tak to bude třeba 10mil/měsíc. Kdyby napr pri obratu 10mil/m zacal duverne informace vyuzivat u jinych spolectnosti a nam obrat klesl na 6mil/m tak to je ten prni priklad. Tj.

Tady nejde samozřejmě o to jestli to je morální nebo jestli ta logika problemu je spravna, ale jestli může v tomto případě využít ohromnou sílu státu v neprospech rekl.společností a jiných subjektů ?
Případně jestli charakter spolupráce a neexistence komplexní smlouvy , případnou soudní konfrontaci jednoznačně nevylučuje?

„prosím výše napsané je jen modelový případ, ale důležitý jelikož se v praxi vyskytuje“

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0