« 1 2 »
Autor Zpráva
Ondrej Podol
Profil *
Přeji příjemný den.
Potřeboval bych znát váš názor, zda mohou vyhledávače považovat za podvodnou praktiku, pokud mám nadpis h1 skrytý, ale je v něm struktura stránky, jak jí postupně návštěvník prochází. Při zapnutých css se návštěvník orientuje pomocí aktivních prvků na stránce, ale při vypnutých css bych rád použil h1 jako pomůcku k navigaci.
Petra
Profil
Chápu dobře, že se jedná o drobečkovou navigaci v h1? Tu bych neskrývala vůbec, ta se hodí vždycky. Každopádně ale nepatří do h1. Proč nejde použít jiný tag?

Nemyslím, že je velká pravděpodobnost, že by to vyhledávač penalizoval, ale důvod by to k tomu být klidně mohl. Ale spíš si to každý "penalizátor" z vyhledávače vyloží spíš jako chybu kódu než jako podvodný úmysl. Ale kdo ví, co je to za lidi :-)
Ondrej Podol
Profil *
Tady pracují spíš udavači z konurenčních agentur atd. než že by to hledali a analyzovali přímo lidi z vyhledávačů.
Mně šlo spíš o to, že jsem nenašel kloudnější využití h1 v kontextu celé stránky, tak jsem to chtěl udělat jako skrytý nadpis kvůli navigaci a vyhledávaným výrazům. Linkovaný ten h1 nebude, protože se dá dostat "odevšad všude". Zdá se mi prostě zbytečné nevyužít h1, když má pro vyhledávače silný vliv na výsledek.
Ondrej Podol
Profil *
Ale jde mi opravdu o navigaci. Ne o nabouchání 50 relevantních slov za sebe! :)
Petra
Profil
No a to je právě špatně. Špatně je IMHO všechno, co se dělá jen kvůli vyhledávači. ALe tak když o tom ta stránka bude, tak to třeba není zas takový zločin. Ale stejně bych to nedělala. Zas tak velký význam ten h1 nemá, to už si myslím, že má větší význam pro uživatele.
Ondrej Podol
Profil *
Že h1 zas takový význam nemá bych osobně moc netvrdil:)
Charlie
Profil
H1 má velký význam, dát do tohoto tagu drobečkovou navigaci (tzv. breadcrumbs) je z hlediska SEO výborný nápad. Vyhledávače nepoznají, že je nadpis skrytý, protože stahují pouze surové html, žádné styly, obrázky, objekty, nic...

Já bych do toho klidně šel, o SEO spam se v žádném případě nejedná.
Petra
Profil
No jo, jenže když se dá do h1 drobečková navigace, zvýší se tak váha klíčových slov, na která jsou optimalizovány stránky nižších a vyšších úrovní a zároveň se sníží hustota klíčového slova vlastní stránky v h1, tudíž ten význam už pak bude spíš malý.

Ano, tam kde je malá konkurence, tam klíčové slovo v h1 pohne stránkou dopředu. Ale to udělá i další jeden dva obyčejné výskyty v textu nebo nějaký ten zpětný odkaz. Tam kde je konkurence větší s tím ani h1 moc nehne, zvlášť když je v něm kromě klíčového slova dalších pět téměř zbytečných.
Charlie
Profil
To je určitě pravda, váha hlavního klíčového slova se sníží... Já nejsem odborník na SEO a na tohle jsem nepomyslel. Kdyby to byl ale web s širší tématikou (jako třeba About.com), tak bych nic neřešil a udělal to tak. V tom případě by to byl dobrý počin.
Martin Kuželka
Profil
Charlie, myslím, že se mýlíš. I u webu jako je About.com je dobré, aby byly jednotlivé stránky, čím jsou níže ve struktuře webu, zaměřeny konkrétněji.
Charlie
Profil
Martin Kuželka, ale já jsem to tak myslel. Drobky přeci ukazují cestu od domovské stránky až k finálnímu tématu. Když se dají do h1, tak to bude pro stránku dobré. Stránku About.com jsem dal proto, že její stránky jsou velmi konkrétně zaměřené. About.com nemá na stránkách nic jako "<h1>About.com</h1>". Logo mají jen jako obrázek, dokonce bez alternativního textu.
Ondrej Podol
Profil *
No ale já chci zopakovat ještě jednou, že to h1 nebude linkované, protože jsou na stránce 2-3 menu, která dostanou uživatele kamkoliv na 2 kliky a drobečková navigace je pak zbytečná. S css pozná uživatel kde je díky zvýrazněným položkám menu atd. bez css díky h1, což teda považuji za drobečkovou navigaci bez drobečků :)
Ondrej Podol
Profil *
Ohledně té hustoty klíčových slov to tak kriticky nevidím. je tam pouze(nejdelší verze): Název firmy - produkty - název produktu a dle mého vyhledávače stejně berou do jisté délky h1 váhu klíčového slova pořád stejnou.
Anonymní
Profil *
Z hlediska sémantiky je h1, h2, ... h6 určeno pro nadpisy. Drobečková navigace nemá s nadpisem mnoho společného. Pro tuto navigace je lepší použít seznam <ul>.

Nadpis h1 by měl být použit právě jednou pro označení celé stránky - tady by se mohla rozjet diskuse jestli může být h1 na stránce vícekrát :-).
Charlie
Profil
Pro tuto navigace je lepší použít seznam <ul>.

To si nemyslím, vždyť drobečky vypadají nějak takhle: "Home > Produkty > Telefony", kdyby to bylo zobrazené jako seznam, ztratilo by to bez CSS vzhled drobečků, který je docela zásadní.
Ondrej Podol
Profil *
Asi jsem ještě pořád jasně nepopsal, že chci použít h1 jako unikátní nadpis každé stránky a bude na každé stránce pouze 1x. h1 nemá na stránce samozřejmě vícekrát co dělat!:)
Jiří Bureš
Profil *
To Ondřej Podol: Je obvyklé používat třeba takový nadpis Lupa.cz > Články > Dámské weby na české síti? Já v nadpisu vidívám spíš jenom Dámské weby na české síti. Struktura webu vyjádřená drobečkovou navigací je součást navigace.

To Charlie> kdyby to bylo zobrazené jako seznam, ztratilo by to bez CSS vzhled drobečků, který je docela zásadní
S vypnutým CSS se vytratí tolik věcí, že tohle není zase tak podstatné. Ale je to věc názoru.
Charlie
Profil
Jiří Bureš, ano, to je opravdu věc názoru.

Já si ale hodně zakládám na typografii a na to, aby stránka byla pokud možno samovysvětlující, jak s CSS, tak i bez něj. A dát breadcrumbs do <ul> se mi proto zdá jako velké zvěrstvo.
Ondrej Podol
Profil *
Dozvěděl jsem se tady pár zajímavých věcí, ale už jsme zase daleko od původního dotazu. Takže, pokud bude na každé stránce unikátní h1, popisující stránku, ale bude s css skryto, dá se to považovat za seo spam či nikoliv? Petra sice tvrdila že ano, ale pokud to nepoužívám k vytváření 50 slovných nadpisů s klíčovými slovy, které na stránce nejsou vůbec obsaženy a jde čistě o nadpis týkající se dané stránky...
Martin Kuželka
Profil
Ondrej Podol: já bych to taky klidně za spam považoval. Jestli to totiž má být skutečný nadpis, měl by být vidět i s css...
Charlie
Profil
Martin Kuželka, to ale vyhledávače nepoznají, že je nadpis skrytý.


Ondrej Podol, mohl byste tam ty drobečky v nadpisu zobrazit, ale dát jim menší velikost. Plácnete tak dvě mouchy jednou ranou.
Martin Kuželka
Profil
Charlie, stačí, aby tě někdo nahlásil na spamreport.
Jiří Bureš
Profil *
Ondrej Podol> dá se to považovat za seo spam či nikoliv?
Já taky zvedám ruku pro SEO spam. Podle mě to, co popisujete, SEO spam je.
Ondrej Podol
Profil *
Martin Kuželka, o ten spamreport mi celou dobu jde. Tak to teda skusím vymyslet jinak.
Charlie, pokud se to napíše jako drobečková navigace a bude vidět, tak tě nemá kdo a proč nahlásit za seo spam :)
Petra
Profil
Ondrej Podol: Můžem vidět tu stránku? Pořád nechápu proč nadpis, který může být užitečný musí být skrytý. Dala bych to tam teda viditelně i s CSS a je po problému. Pravděpodobnost že zrovna nějaký web bude nahlášen za něco takovýho na spamreport a že penalizaci skutečně dostane je sice asi dost malá, ale v kombinaci s možnými následky je to riziko docela velký, bych to teda nepokoušela :-)
Ondrej Podol
Profil *
Petra, chtěl jsem mít h1 na celém sajtu, což ale z návrhu stránky nelze. Nevadí, přežuju to:) U klíčových stránek to použít půjde, a zbytek sajtu se bez h1 bude muset obejít.
Charlie
Profil
Tak dejte do h1 pouze název aktuální stránky, to bude podle mně nejlepší.
Ondrej Podol
Profil
Charlie, není problém s aktuální stránkou...
Už jsem to s Petrou soukromě jakž takž vyřešil. tímto jí děkuji za přínosné rady. Užiju jich ve zdraví:)
Yuhů
Profil
> Takže, pokud bude na každé stránce unikátní h1, popisující stránku, ale bude s css skryto, dá se to považovat za seo spam či nikoliv?

jednoznačně ano

> Zdá se mi prostě zbytečné nevyužít h1, když má pro vyhledávače silný vliv na výsledek.

tím spíše ano. Jde hodně o tu motivaci zaměřenou na vyhledávače.



Výše byl zmíněný příkald:

Lupa.cz > Články > Dámské weby na české síti?

Pokud bude přesně toto ve skrytém H1, tak jde o spam.



Ještě malá poznámka: vzpomeňte si, jak dopadl tag meta keywords. Lidi do něj včera psali nesmysly a vyhledávače ho dnes ignorují. Dnes lidi píšou nesmysly (nebo manipulace) do H1. Jak zítra dopadne ve vyhledávačích tag H1?
Unli
Profil
Yuhů
poznámka k poznámce: s tím se dá souhlasit, ale.. mělo by být v síle a snaze vyhledávačů právě ty nesmysly ignorovat? Aby bylo za chvilku vůbec jaké tagy používat... Je tedy na snadě zlepšovat rozlišovací schopnost vyhledávačů samozřejmě na úkor autorů špatně napsaných webu. Ale je fakt, že pak se z těch pravidel už pos..em.

Unli
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0