Autor Zpráva
david.bauckmann
Profil *
Ahoj vespolek

Mám stránky www.ireferaty.cz, mimo jiné na nich mám stránku: http://ctenarsky-denik.ireferaty.cz/2/348/My-deti-ze-stanice-ZOO

Předpokládal jsem, že na hledanou frázi "my děti ze stanice zoo" budu vyjiždět ve vyhledávačích velmi vysoko. Fráze je v Titulku, popisku i url. Opak je však pravdou. Viz:

http://search.seznam.cz/?w=my+d%ECti+ze+stanice+zoo&mod=f-p-1-s-c&r=&i e=iso
http://www.google.com/search?hl=cs&c2coff=1&q=my+d%C4%9Bti+ze+stanice+ zoo&lr=
http://search.centrum.cz/win/~admin_davidb~f1f9e34f0957768973b8dc861c2 e9b5f/search.php?q=my+d%ecti+ze+stanice+zoo

Centrum.cz mě jako jedníné vypisuje na první stránce. V Googlu a na Seznamu jsem hooodně hluboko.

Nenapadá Vás příčina?
Charlie
Profil
Nemyslím si, že jste penalizován. Stránky, které v Googlu vyjíždí nad vašimi, mají "My děti ze stanice ZOO" v URL i v titulku. Jsou nad vašimi, protože mají větší PageRank, to je takové číslo od 0 do 1, které určuje kvalitu stránky a podle toho taky Google zobrazuje výsledky při hledání.

Podle mně je příčina v tom, že máte málo zpětných odkazů. Domluvte se s někým, kdo má dost frekventované stránky s vysokým PageRank, aby vám na jeho stránky hodil odkaz na ty vaše. Zpětné odkazy dělají opravdu hodně, sám jsem si to před pár týdny ověřil.
David.bauckmann
Profil *
Zpětné odkazy na hlavní stránku www.ireferaty.cz existují, ale přímo na stránku http://ctenarsky-denik.ireferaty.cz/2/348/My-deti-ze-stanice-ZOO nikoli. Referátu tam mám několik set a přimo na ně jiné weby asi nebudou.

Může hrát roli to, že samotný refeát je na doméně třetího řádu http://ctenarsky-denik.ireferaty.cz/? - je možné že pagerank se aplikuje na všechny stránky, ale pouze ve stejné doméně?
Charlie
Profil
Co se týče url, tak je důležitost taková (doménu prvního řádu nepočítám):
1) Doména druhého řádu
2) Doména třetího řádu
3) Název složek
4) Název souboru.

Kdybyste měl stránku mydetizestanicezoo.cz, tak určitě vyjedete na prvním místě.
Martin Kuželka
Profil
Charlie, kdyby měl David doménu mydetizestanicezoo.cz, tak mu to vůbec (tedy kromě Morfea) nepomůže, protože v té doméně vyhledavače jednotlivá slova nerozpoznají.
Charlie
Profil
Martin Kuželka, svojí úvahu mohu obhájit.

Když dám v Google hledat "a list apart", tak mi samozřejmě vyhodí alistapart.com na prvním místě. Ano, mají to v titulku, ale Google zvýrazní "alistapart" i v doméně, a z toho usuzuji, že Google má hodně pokročilé vyhledávání. Může vyhladávat třeba tak, že spojí všechna vyhledávaná slova a hledá v názvu domény. Je to ale jen moje domněnka, čistě teoretická, ale logická.
Martin Kuželka
Profil
Charlie: on ti ty slova Google sice zvýrazní, ale nic víc. V úvahu bere pouze slova, který jsou oddělena pomocí pomlčky.
Jiří Bureš
Profil *
Ale na ALA směřují miliony kvalitních zpětných odkazů. Takže i kdyby měli v doméně třeba zelenazouzel.net, tak budou první.
Charlie
Profil
Martin Kuželka, pokud máte pravdu, tak proč se teda používají více slovné URL bez pomlček? A proč Google mate lidi a zvýrazňuje, co nemá? Proč není třeba ten omílaný alistapart.com na a-list-apart.com?
Charlie
Profil
Jiří Bureš, ono alistapart.com a zelenazouzel.net není zas takový rozdíl.
Martin Kuželka
Profil
> proč se teda používají více slovné URL bez pomlček

Protože je jednoduší je napsat.

> A proč Google mate lidi a zvýrazňuje, co nemá?

Nemyslím si, že Google tímto někoho mate.
Charlie
Profil
Nemyslím si, že Google tímto někoho mate.

Mě tím mate. Nemám rád, když jdu na nějakou stránku kladu si otázky typu "Proč to tady je? Jaký to má účel?"... A že se mi to stává často!
Jiří Bureš
Profil *
Charlie> proč se teda používají více slovné URL bez pomlček?
Protože by se lidé pletli při praní adres. Zkuste někomu vysvětlit:

A) Je na na alistapart tečka com
B) a pomlčka list pomlčka apart tečka com. A pomlčka není pomlčka, ale mínus.
Petra
Profil
Charlie: + K tomu co říkal Martin ještě platí, že samotné klíčové slovo v názvu domény žádné "určitě první místo" nezaručuje. televize.cz taky není první na televize, stejně jako spousta dalších webů.

K těm pomlčkám:
- dost často se používá obojí, aby firma měla vše, pod čím to lidi můžou zkoušet a aby někdo neměl doménu s názvem firmy. (ceskasporitelna.cz i ceska-sporitelna.cz)
- jsou weby kde o nějakém SEO vůbec nic nevědí a registrují si i horší věci než bez pomlček
- u některých webů to zase není až tak důležité, web se obejde i bez pomoci klíčového slova v doménovém názvu, já bych si do URL třeba pomlčku nedávala, dokud by nešlo o hodně konkurenční obor
Charlie
Profil
A pomlčka není pomlčka, ale mínus.

To vím, ale v terminologii URL se používá pomlčka, resp. minus jsem nikdy neviděl.

Jinak na vysvětlení je to s pomlčkami (minusy) obtížnější. Ale věřím, že většina webových adres se šíří písemně, ne ústně. Vysvětlení je pak totožně jednoduché.
Jiří Bureš
Profil *
> To vím, ale v terminologii URL se používá pomlčka, resp. minus jsem nikdy neviděl.
Já to taky nepsal jako reakci na předchozí odpovědi, ale podobná slova jsem slyšel, když jeden kolega diktoval do telefonu jednu webovou adresu. Nebyla to tedy narážka na užívanou terminologii.
David.bauckmann
Profil *
Nevím už kdo to řekl, ale mám v paměti výstižné: "My domain is my brand". Takže pokud to není nutné a předem promyšlené doporučuji nedávat do domény nic složitého a udržet ji co nejjednodušší.

Zpět k mému dotazu, bohužel nic co tady bylo zatím řečeno mi můj problém neobjasnilo.
Jiří Bureš
Profil *
> nic co tady bylo zatím řečeno mi můj problém neobjasnilo.

* Nikdo kromě autorů vyhledávačů neví, jak přesně fungují. Většina poznatků je čirá empirie.
* Paramterů ovlivňujících pozici ve výsledcích je mnoho (pohybujeme se v řádek desítek, možná i stovek).
* To, že část dobrých postupů (dobré jméno souboru, klíčová slova v title) dodržujete neznamená, že automaticky budete na 1. místě.
* Jedna z možností, jak se dostat na čelní příčky ve výsledcích vyhledávání, je mít velké množství kvalitních zpětných odkazů. Co znamená kvalitní zpětný odkaz? Např. web s vysokým pagerankem, klíčová slova v textu odkazu, je odkazováno s tématicky podobné stránky apod.
* Někdy trvá i několik týdnů se dostat do výsledků.

BTW: Mě se odkazovaná stránka strašně dlouho načítala (nakonec mi došla trpělivost a típl jsem to). To roboti nemají moc rádi.
Fred
Profil
Možná naivní dotaz k tématu. Nemůže náhodou ten googlebot vytuhnout na
<span id="napiste"><a href="http://www.ireferaty.cz/napiste_nam.php">Napište nám >></a></span>
Jiří Bureš
Profil *
Ještě doplnění. Mezitím se stránka načetla. Pokud se nepletu, tak je klíčová fráze v textu stránky pouze jednou (v nadpise). To je dost málo.
David.bauckmann
Profil *
* fráze je v titulku, URL, metatagu a v H1 - předpokládal jsem, že je to dostačující. Pokusím se ji inteligentně zakomponovat i někam dál na stránku
* zpětné odkazy mám, ale nevedou přímo na konkrétní stránky, ale na hlavní stráknu. Přenáší se část PR z hlavní stránky i na ostatní stránky webu?
* Napište nám >> jsem pro jistotu opravil na Napište nám &gt;&gt;. Ale stránka již dříve byla zaindexována, takže tady by problém být neměl.

Stránky by měly být rychlé, není na nich nic co by mohlo načítání zpomalovat. Přepokládám, že se jednalo o dočasný výpadek u hostera.
Jiří Bureš
Profil *
> předpokládal jsem, že je to dostačující.
Jedním z možných hodnotících kritérií je taky tzv. hustota klíčových slov.

> Přenáší se část PR z hlavní stránky i na ostatní stránky webu?
Přímo se PR přenáší v případě, že je z hlavní stránky odkazováno na ostatní stránky. Pokud na stránku nevede odkaz, nemá se co přenést.
Charlie
Profil
Přímo se PR přenáší v případě, že je z hlavní stránky odkazováno na ostatní stránky

To je zajímavé, já mám na hlavní stránce PR 2 a na ostatních 1, může to být způsobeno relativními URL?
Petra
Profil
Charlie: Teď nevím co se ti na tom přesně nezdá? Že je na podstránce menší PR? To je, nepřenáší se celé PR, ale jen poměrná část, malý kousek pro každý odkaz :-) Relativní nebo absolutní URL žádný vliv nemá, robot dostatne vždy totéž.
mat
Profil
jak říká petra - třeba u mě je to tak, že index webu má pr 5, "hlavní podtstránky" 4 a čím víc hlouběji do webu jdeš, tím nižší pr je (pokud na některý článek nevede odkaz z nějakého "velmi pr kvalitního zdroje".)
bojars
Profil
ireferaty.cz: Page Rank= 0;

Typická "Vstupstránka" bez obsahu len s odkazmi, ktoré nemajú text a tiež ani konkrétny obsah= sú to len písmená abecedy, bez "title"....

(Ernst Hemingway= Ernest Hemingway???)


ctenarsky-denik.ireferaty.cz/2/348/My-deti-ze-stanice-ZOO: Page Rank= 0;

Okrem iného je stránka bez menu, teda aj spätných odkazov.

*Skúsil by som použiť Meta Tag Analyzer:

http://www.widexl.com/remote/search-engines/metatag-analyzer.html

IMHO: Vyhľadávače nehľadajú podľa url, ale podľa obsahu...

*Sorry nevšimol som si, že tie analýzy sa neukladajú ako samostatné URL, tak som to dodatočne upravil.
David.bauckmann
Profil *
* Přidal jsem title a optimalizoval META description a keywords - podle Analyseru je to teď mnohem lepší. Díky za tip (dobrá stránka).

* Přidal jsem na stránku http://ctenarsky-denik.ireferaty.cz/2/348/My-deti-ze-stanice-ZOO menu se zpětnými odkazy, uvidíme jak se to projeví

* Nevíte jak se zbavit ve vyhledávačích popisku obsahujícího první slova, která nemají s obsahem stránky pramálo společného? (Napište nám, Přidat k oblíbeným,...)

* Co všechno má vliv na PR? Zpětné odkazy na mou HP existují, před pár týdny jsem měl PR=2 nyní je 0 - čím to může být?
bojars
Profil
-> Nevíte jak se zbavit ve vyhledávačích popisku obsahujícího první slova, která nemají s obsahem stránky pramálo společného? (Napište nám, Přidat k oblíbeným,...)

Asi by som to skúsil dať na koniec stránky, ale na stránke je málo slovných odkazov aj textu, takže nie som si celkom istý, či to pomôže... google odkazy dosť rešpektuje.

-> Co všechno má vliv na PR? Zpětné odkazy na mou HP existují...

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=sk&q=link:http%3A%2 F%2Fwww%2Eireferaty%2Ecz%2F

http://search.yahoo.com/search?p=link%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.ireferaty.cz% 2F&fr=FP-tab-web-t&toggle=1&cop=&ei=UTF-8

http://jyxo.cz/s?s=link%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.ireferaty.cz%2F&d=cz

... napodiv google berie najmenej spätných liniek.

-> před pár týdny jsem měl PR=2 nyní je 0 - čím to může být?

http://www.jakpsatweb.cz/google.html#pagerank

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=7 327

... prešiel by som thready "SEO, Google, katalogy", alebo by som použil vyhľadávanie (hore vpravo), ono takýto problém tu býva preberaný častejšie...
mat
Profil
-> Nevíte jak se zbavit ve vyhledávačích popisku obsahujícího první slova, která nemají s obsahem stránky pramálo společného? (Napište nám, Přidat k oblíbeným,...)

vyhledávače prostě zobrazí hledanou frázi (klíčové slovo) s jeho okolím, ať je text smysluplný nebo ne. U google funguje pak to, že pokud je hledaná fráze v description, zobrazí se description, pokud tedy nabízíš například prodej hraček a víš, že zákazníci v google vyhledávají často "prodej hraček", je dobré napsat meta description ve smyslu "Firma XY - prodej hraček na internetu... bla... bla..." - to se pak zobrazí u odkazu na tvůj web ve výsledcích vyhledávání (v google)
Yuhů
Profil
<Poznámka moderátora>

Pokud máte doplňující dotazy, zvažte, jestli není lepší založit na to nové téma. Zejména o to žádám Davida Bauckmanna a Charlieho. Už to není přehledné.

</Poznámka>

Davide, všimni si, že na Seznamu jsi už první. Zřejmě se to akorát přeindexovalo. Někdy stačí trpělivost.

Davide, možná přílíš přemýšlíš o PageRanku. Zkus si někde najít článek PageRank uncovered, sice obsahuje některé nepřesnosti, ale v zásadě je velmi poučný. Uvědom si ale, že PageRank není jediný Google rank a momentálně pravděpodobně ani není nejdůležitější.

Co se týká nechtěných slov na začátku stránky, tak Bojars radí správně -- dát je na konec. Na optický začátek se dají napozicovat (všimni si například, že takto je už sedm let děláno celé www.jakpsateb.cz, vypni si styly).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0