Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

nevim jak přesně to nazvat, ale zajímalo by mě, jak funguje indexování stránek, které jsou například nějakými katalogy.
Příklad, dám hledat nějaký "text" a třeba ve výsledku v Googlu se mi objeví několik stránek na klíčové slovo, ale pak třeba i stránky s titulkem "Výsledky hledaného .. a ted to klicovek slovo". A když kliknu, tak se stránka třeba přesměruje na index.
Tak to zrovna nemůžu moc pochopit, jak to vlastně funguje, jak se ví, že se má zrovna zaindexovat ta adresa pro nějaké to klíčové slovo..?
amadeo2
Profil
Nevím jestli jsem tě správně pochopil, ale..

- stránky jsou umístěné v nějakém adresáři na webovém serveru, který má přidělenu IP adresu. Pro zjednodušení, každý adresář na serveru obsahuje několik souborů a jeden soubor index.html (.asp .php).

Ale popořádku:
- google najede na IP adresu serveru, zjistí, které domény jsou na něm hostovány. Webový server vrátí googlu soubor index.html té konkrétní domény (před tim google ze souboru robots.txt zjistí, které soubory má povoleno procházet)

- v souboru index.html jsou odkazy, které google projíždí, aby tak zaindexoval celý web

- google ma cache, databázi zaindexovaných stránek a při vyhledávání ti nabídne ty nejrelevantnější výsledky. Těch kritérii podle kterých google zařazuje stránky ve vyhledávání je mnoho. O tom je právě celá tato diskuze.
Richi
Profil
amadeo2
myslím že nepochopil

ale pak třeba i stránky s titulkem "Výsledky hledaného .. a ted to klicovek slovo". A když kliknu, tak se stránka třeba přesměruje na index.

to je podle me udělané podvodem, web nabídne vyhledávači nějakou stránku ale uživatele pak přesmeruje na hlavní stránku, takže vlastně podstrčí vyhledávači jinou stránku jakou pak zobrazí uživatelům

ale pro lepší odpověd bys musel sem napsat konkrétní příklad
Medvídek
Profil
Už se mi stalo několikrát, že jsem hledal nějaké věci a vždy na mě vyskočila stránka kde bylo akorát Výsledky hledání výrazu "moje hledané spojení" nalezeno 0 záznamů a hafo reklam. Nechápu, jak se to může držet na předních příčkách a jak je to udělaný :(
Marek Prokop
Profil
Nechápu, jak se to může držet na předních příčkách...

Na předních příčkách se může držet cokoli, je-li konkurence zanedbatelná, a to v češtině většinou je.

http://www.sovavsiti.cz/weblog/109/proc-ne-cesky-google
Medvídek
Profil
Marek Prokop
Ale nechápu, jak ta stránka může mít zaindexovaný téměř jakýkoliv slovní hledání.
To je jako kdybych zadal Velkorypadlo pro hledání moučných červů a na první stránce mi vyskočí Výsledky hledání Velkorypadlo pro hledání moučných červů nalezeno 0 záznamů. To nechápu :)
joe
Profil
amadeo2
Nepochopil :)

Myslel jsem to samé co napsal Medvídek. Už jsem ale narazil i na ty s přesměrováním. Teď bohužel nic nemůžu najít a vždycky zapomenu uložit si to klíčové slovo.

Odkaz z Googlu vede na nějakou stránku s výsledky, kde se třeba nic nenajde. Takže nechápu proč je taková stránka vůbec indexována, jak robot pozná, že má indexovat zrovna tuto stránku s tím klíčovým slovem v url. To by museli vést nějakou stránku, kam ukládají poslední hledané slovo, ale stejně se mi to moc nezdá.
Marek Prokop
Profil
Medvídku, na tom webu samozřejmě nejsou stránky pro jakýkoli dotaz, který se někdy může objevit. Jsou tam stránky jen pro dotazy, které autorovi vypadly z analýzy klíčových slov, případně pro automaticky generované kombinace obvyklých slov. Není to nic těžkého, jako black hat technika se to používá běžně a existuje na to plno hotového softwaru.
ninja
Profil
Je to jak pise Marek Prokop, proste na svem webu umisti odkazy na pro ne zajimava klicova spojeni, pripadne ty co lide primo nejcasteji hledaji.

Ovsem privitat navstevniky stranku "Nalezeno 0 vysledku" svedci o neduslednosti autara stranek. Mel samozrejme prichystat specialni cilovou stranku. Takto si akorat zkresluje statistiky a nici si bounce rate.
bohyn
Profil
Nalezeno 0 vysledku
Na nekterych webech tuto odpoved dostanes na cokoliv. Od toho ma google bonzovaci formular.

Parkrat sem na takovouto stranky taky narazil, ale bylo to tim ze na dane spojeni byla mala konkutence.
Medvídek
Profil
http://www.tomezajima.cz/kozi-pribeh-download-tmz-0-0-0-0qkoz%C3%AD+p% C5%99%C3%ADb%C4%9Bh+download.html
http://www.tochcivedet.cz/kozi-pribeh-download-tcv-0-0-0-0qkoz%C3%AD+p ribeh+download.html

Třeba tyto weby .... už několikrát sem na ně narazil :(
Richi
Profil
Medvídek

doporučuje je nahlásit vyhledávačům za spamování vyhledávání, brzo je tam nenajdeš :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0