Autor Zpráva
LAB
Profil *
Zdravím všechny příznivce internetového prostoru. Mám jednu informaci, která Vás bezesporu jistě všechny potěší, ale možná i překvapí.

Na internetu jsme zařadili do nabídky web www.seo-laboratory.cz a po několika týdnech se ve full textu začal zobrazovat již na druhé straně na SEZNAMu.cz

No a jaké bylo naše překvapení tento den, když samotný web není možné ve fultextu najít ani pod samotným názvem domény..

Zajímavé že... Uděláte reklamu, začnete dělat něco co SEZNAMU "konkuruje" ale směšně v rozsahu v jakém tyto firma inkasuje na trhu své tržby a nakonec toto.

Je to do nebe volající, že si někdo vůbec může dovolit takovou věc udělat.

Zajímá mě na to Váš názor, pokud máte k tomu co říct.

Díky
nightfish
Profil
A na helpdesk seznamu jste napsal? Tam vám zřejmě jako jediní jsou schopni napsat, proč k této situaci došlo.
LAB
Profil *
Ano... To je to jediné co nyní šlo realizovat. Podle mého názoru šlo o cílenou akci, jelikož normálně indexovaný web nikdo ani při výpadku neodstřihne celý najednou.

Můj názor je, že nás prostě a jednoduše odstřihnuli, protože jsme prostě konkurence a SEZNAM začal již dávno proti SEO firmám bojovat...

Takže Helpdesk samotný asi nepomůže. Myslím, že více než dotazy bude třeba vyrazit s právníky...
nightfish
Profil
Takže Helpdesk samotný asi nepomůže. Myslím, že více než dotazy bude třeba vyrazit s právníky...
Docela bych se divil, kdyby si soukromá firma nechala právníky zastupujícími cizí společnost nechala diktovat, co se bude objevovat ve výsledcích vyhledávání a co ne...
Railbot
Profil
LAB
To jsem se zasmál :o) Vyhledávač jakožto služba je ve vlastnictví soukromé spoelčnosti a je prakticky jen a jen její věc, jaké výsledky bude její vyhledávač navracet. Vy si můžete jít stěžovat leda na hlavní nádráží. A ty právníky tam s sebou vezměte také :o)

Docela by mě zajímalo v čem vaše firma konkuruje Seznamu? Slyším o ní poprvé.
Marty
Profil
Skrytý text v H1. Co dodat ;-)
Railbot
Profil
Což o to skrytý, o to nejde, mohl by to být klasický image replacement, ale ten text nikde na obrázku není, což Seznam prý netoleruje. Ale nezdá se mi, že jen kvůli tomu by web zcela vyřadili z výsledků.
Dranel
Profil
Railbot
Stejně jako člověk své názory mění, protože jinak by to byl hlupák, může tak činit i Seznam ;-)
ninja
Profil
LAB: ja jenom nechapu jak chcete nabizet optimalizaci pro vyhledavace, kdyz o nich neznate elementarni veci.

Ze nejste dohledatelny v Seznamu je jedine dobre. Skoda jen ze stejne Seznam neodstrani neschopne remeslniky ci nepoctive prodejce.
LAB
Profil *
No máte do zajista pravdu, že soukromá firma si může dělat co chce.. O tom žádná... Ale pak je to něco jako diskriminace, že... Myslím, že pak by se mělo k SEO službám přistupovat všude stejně..

A co víc... Slušností je na určité věci upozornit a ne někoho jen tak odstřihnout...

V americe pouze fakt ten, že si Microsoft dovolil hodit do svého systému nějaké produkty na tvrdo zaplatil miliardy dolarů. No a zde si každý dělá co chce a to především na SEZNAMU a je to k smíchu...

No mě tedy ne a to i v tom případě, že by se to nás konkrétně netýkalo...

V každém případě je zcela zřetelné, že kdybychom se potichoučku indexovali a nedělali mediální reklamu, tak by asi bylo vše OK.
Ale jen člověk udělá něco více k úspěchu svého obchodu, tak musí dostat přes ruce... po zásluze...

Nevím jak to příde vám. Ale je to prasárna...
Timy
Profil
LAB
SEZNAM začal již dávno proti SEO firmám bojovat...
Co to? Jak? Kdy? A hlavně — proč by měl Seznam bojovat proti SEO firmám?

Nevím jak to příde vám. Ale je to prasárna...
Skrytý text? Jo, to mně taky přijde jako prasárna… ;-)
joe
Profil
Na internetu jsme zařadili do nabídky web www.seo-laboratory.cz a po několika týdnech se ve full textu začal zobrazovat již na druhé straně na SEZNAMu.cz
To je normální, o tom byste jako specialisté na SEO měli vědět.

Také je normální, že se po několika dalších dnech web zase může propadnout.

Navíc nechápu, čemu zrovna vaše stránky konkurují Seznamu. Jak už tu Railbot napsal, Seznam si může dělat co chce. A taky nevidím důvod zařazovat vaše stránky před jiné, daleko kvalitnější...
LAB
Profil *
JOE
O propadech a různém pohybu ve full textu samosebou vím. To ale s tímto nemá co dělat... Když Vás prostě někdo odsekne úplně, tak to není věcí pouhé náhody. Nebo pohybu ve indexu.. Jde o cílenou záležitost..

A ukázal bych Vám možná desítky webů, pod které se podepisují neznámější SEO firmy na trhu které dělají mnohem horší věci v SEO oblasti než je skrytý text... A v Seznamu jsou indexovány a ne zrovna moc hluboko..

Prostě a jednoduše.. Když je potřeba se zbavit konkurence, tak i za cenu takového malého udání... A to zde zcela jistě proběhnulo. Ačkoliv skrytý text si myslím, v tomto rozsahu by neměl být takto penalizován... Možná že máte pravdu...
Railbot
Profil
Ačkoliv skrytý text si myslím, v tomto rozsahu by neměl být takto penalizován...
Myslet můžete, ale o tom nerozhodujete vy, nýbrž kompetentní lidé v Seznamu, kteří činí jak uznají za vhodné. Používáte zakázanou techniku, správně jste byli potrestáni. Jako specialisté na SEO byste s jakoukoli podobou penalizace měli počítat.

Pokud víte o někom jiném, kdo používá zakázané techniky, oznamte to. Naříkáním, jak je svět nespravedlivý nic nezískáte.
Richi
Profil
LAB

když tak milujete Seznam, doporučuju tohle: http://www.firmy.cz/prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/zdravotnicke-sluzby/zd ravotni-poradny/psychologicke-poradny

najděte si nějakou poblíž bydlište, zavolejte si tam, objednejte se, vyplačte se jim tam a třeba dostanete krááásnou bílou košilku :-)
LAB
Profil *
Richi
No díky za typ... určtě si to uložím... K věci jste však zase tak moc nenapsal. Asi nemáte co napsat...

Hlavně jestli jste se dobře pobavil...
LAB
Profil *
RAILBOT
Pokud víte o někom jiném, kdo používá zakázané techniky, oznamte to. Naříkáním, jak je svět nespravedlivý nic nezískáte.
Tady přeci nejde o udávání jeden druhého, ale o způsoby jaké se v tomto směru aplikují...

Nebudu nikoho udávat, protože je to ubohý pokud si neumíme celou věc rozdat na samotném poli obchodu a své konkurence se zbavovat udáváním.

Prostě ubohé... co víc dodat. :(((
Timy
Profil
LAB
Prostě ubohé... co víc dodat. :(((
Je fascinující, že přestože nemáte ani sebemenší důkaz o tom, že by vás Seznam záměrně a bezdůvodně vyřadil, tak tady neustále cosi plácáte o ubohosti a o prasárnách. Pokud nestačí link od Richiho, zkuste ještě lampárnu na Svinově, případně nějakou online podobu, např.
Hybrid
Profil *
Zkuste zhodnotit přínos takového webu pro uživatele. Z toho, jak je ten web realizován, víceméně vyplývá, že seo-laboratory internetovému marketingu příliš nerozumí. Pokud je tedy takový web skoro nenalezitelný, rozhodně uživatel o nic nepřichází.
joe
Profil
LAB
Tady přeci nejde o udávání jeden druhého, ale o způsoby jaké se v tomto směru aplikují...
Třeba zrovna někdo nahlásil vaše stránky a proto ze Seznamu zmizely.

Pořád ale nevím, v čem by vaše stránky měly být konkurentní vůči Seznamu.
Marek Prokop
Profil
Přátelé, rád bych vás upozornil, že o uživateli LAB nic nevíme. Může být zástupce seo-laboratory.cz, ale také nemusí. Pana LABa upozorňuji, že se v tomto fóru chováme slušně a nikoho neosočujeme bez dostatečných důkazů. Příště vám budu podobné příspěvky mazat.

Vlákno zamykám, k ničemu užitečnému by už stejně nevedlo.
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz. Shodou okolností jsem zároveň provozovatel této diskuse a zároveň mám na starost vyhledávání na Seznamu, takže jsem se na to mohl podívat.

Každopádně jsem byl vůbec první administrátor fulltextu, který se kdy podíval na záznam této domény seo-laboratory.cz. Takže obvinění z boje proti konkurenci je k smíchu. Našim zájmem samozřejmě je indexovat všechno a být tak spravedliví, co to vůbec jde.

Jediný problém, který tam je, je s hlavní stránkou tohoto webu, protože robot si o ní myslí, že má prázdný obsah. S velkou pravděpodobností je to způsobeno http hlavičkou odpovědi s kódem 205, kterou tam robot posledně dostal. Zároveň to může ale být důsledek našich nedávných úprav lemmatizace, takže to zároveň posílám administrátorům a programátorům na prošetření. Nejsme totiž zdaleka bezchybní, ale v tomto případě si myslím, že je problém v nastavení vašeho serveru.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0