Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Pro náš web o počasí - www.in-pocasi.eu zvažuji jestli má cenu se obrátit na nějaké tzv. SEO specialisty, kteří by nám web pomohly lépe umístit ve vyhledávačích na některá slova jako počasí atd. Myslíte, že to má cenu nebo je to jen ztráta času a peněz.

Koho byste nám popřípadě poradili (na tu optimalizaci). Děkuji.
nightfish
Profil
zvažuji jestli má cenu se obrátit na nějaké tzv. SEO specialisty, kteří by nám web pomohly lépe umístit ve vyhledávačích na některá slova jako počasí atd
vždy je třeba porovnat očekávaný užitek s náklady

co se firem týká, tak H1, Dobrý web nebo Developstudio
Railbot
Profil
Dnes je specialistou přes SEO každý druhý, takže prostě někoho oslov :o) Ne, teď vážně. Ztráta času to určitě není, protože ten čas za tebe bude ztrácet někdo jiný, ovšem náležitě placený pokud to bude skutečný odborník. Web o počasí se, tipuji, pohybuje v hodně konkurenčním prostředí, kde by se možná i nějaká ta investice vyplatila pokud plánuješ nějakou cestou návratnost.

Záleží na rozpočtu. Pokud nejsi nejchudší, nemusíš chodit daleko a zkus oslovit zdejšího usedlíka Marka Prokopa.
Dranel
Profil
Jak naznačil Railbot, dej si pozor, abys místo na SEO specialistu nenarazil na SEO "specialistu" ;-)
ninja
Profil
Developstudio si dovolim vrele nedoporucit.
Hybrid
Profil *
Ano, na developstudio mam velmi podobny nazor jako ninja
Marek Prokop
Profil
Inpocasi, já myslím, že nemá smysl se obracet na SEO specialisty. Proč si to myslím? Váš web jsem si prošel a pokud se nemýlím, je to v podstatě jen agragátor obsahu třetích stran, jehož obchodním cílem jsou příjmy z reklamy. Přidaná hodnota webu tedy spočívá převážně či dokonce výhradně ve webových dovednostech tvůrce, které mj. či dokonce převážně musí zahrnovat i SEO.

To v důsledku znamená, že pokud SEO outsourcujete, přestanete sami vytvářet většinu přidané hodnoty a místo toho za ní budete platit někomu jinému. To by asi nebyla dobrá strategie, protože by na Vás ve finále nezbyly žádné peníze, možná byste dokonce prodělávali.

Navíc se mi Váš web docela líbí. Z pohledu celkové struktury i SEO mu toho na první pohled moc vytknout nejde. Určitě máte předpoklady ho dále rozvíjet sami. Jen buďte trochu opatrní s dlouhodobými plány -- počasí je jedním z témat, na které se zaměřují samotné vyhledavače, takže Vám budou postupně posílat čím dál méně návštěvníků.

Nightfishovi a Railbotovi děkuji za doporučení.
Inpocasi
Profil
Marek Prokop
Pěkné, děkuji.

počasí je jedním z témat, na které se zaměřují samotné vyhledavače, takže Vám budou postupně posílat čím dál méně návštěvníků.
V současné době mi vyhledávače na web přivedou kolem 50% návštěvníků (dříve to bylo kolem 75%). Není to horšími pozicemi, ale spíše tím, že lidé web navštíví a přidají si ho do záložek a při druhé návštěvě nepřijdou už z vyhledávače. Takže doufám, že na vyhledávačích závislí do jisté míry nebudu i nadále.
Taupo
Profil
Investovat do SEO se urcite vyplati. SIce jsem se na vase stranky nedival, ale vzhledem k tomu ze jde o pocasi tak dle meho nazoru lze ocekavat velkou konkurenci co se poctu konkurencnich stranek tyka. Kazdopadne optimalizovat na single slovo "pocasi" bude vzhledem ke konkurenci hodne obtizne, a rovnez velmi narocne. Tim padem i drahe a vysledek se nemusi ani dostavit. Doporucuji keywords jako "predpoved pocasi" , "pocasi v Recku", apod. Nedival jsem se na vase stranky, takze nevim v jake souvislosti s pocasim se jedna.

Soucasti kazde SEO optimalize by mel byt take nejaky report. Tzn. firma ci osoba ktera Vam optimalizaci provadi by Vam v prvni rade mela rict co bude s vasi strankou delat, v jakem obdobi muzete ocekavat vysledky apod. Takovy report by samozrejme neme byt zpoplatnen. My sami se zabyvame SEO, ale bohuzel sidlime mimo Ceskou republiku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0