Autor Zpráva
jfx592
Profil *
Dobrý den, myslíte si, že bude pozitivně ovlivněné SEO, když menu bude v kódu napsáno pod hlavním obsahem stránky? (tzn. nahoře nadpis, obsah stránky a dole menu vypozicované nahoru) ? Nebo máte nějaké další jiné zkušenosti? Děkuji
Tomasds
Profil
Podle ne úplně levného seo školení ne úplně neznámé firmy má smysl mít menu v kódu nahoře.
ninja
Profil
jfx592: pokud dokazete udrzet rozlozeni stranky jine nez jak plyne HTML ve vsech moznich prohlizecich a systemech, tak proc ne.

Davate-li ale menu pod obsah za cenu DIV a position:absolute; pekla, tak to myslim prinese vice skody nez uzitku.
jfx592
Profil *
No s tím pozicováním jsem nikdy problém neměl. V DIVU typu kontejner jsem umístil relativní pozicování a pak to menu tím absolutním vytáhnu na pozici 0. Nijak se to nerozhází..
Marek Prokop
Profil
bude pozitivně ovlivněné SEO, když menu bude v kódu napsáno pod hlavním obsahem stránky?

Většinou ano. Nevázal bych to ale nijak specificky na SEO. To je přeci jedna ze základních zásad přístupnosti a výstavby webového textu.

Podle ne úplně levného seo školení ne úplně neznámé firmy má smysl mít menu v kódu nahoře.

Mohu se zeptat, čí školení to bylo?
Plaváček
Profil
jfx592

jsem umístil relativní pozicování a pak to menu tím absolutním vytáhnu na pozici 0

Ne vždy lze ale toto řešení použít, jak zmínil ninja. Zásady přístupnosti navíc netrvají na tom, aby navigace byla umístěna až za vlastním obsahem stránky.
Tomasds
Profil
Marek Prokop
Mohu se zeptat, čí školení to bylo?
To bych si chtěl nechat pro sebe. Zvlášť když jsem teď mírně znejistěl, jestli to tak v tom školení bylo. Ale myslím že ano.
Marek Prokop
Profil
Plaváčku, je pravda, že zásady přístupnosti připouštějí umístění menu před hlavním obsahem, pokud mu předchází pomocný odkaz na hlavní obsah. A teď otázka pro kodéry: Jak tento pomocný odkaz vytvoříte, aby byl funkční v Internet Exploreru pro Windows Mobile, kde je obzvlášť potřebný?
ninja
Profil
Marek Prokop: domnivam se ze vice lidi pouziva hlasovou ctecku ci Lynx, nez mobilni Internet Explorer. Pro Windows Mobile existuje vynikajici alternativy v podobe Opera Mobile nebo Opera Mini.

Coz ale nic nemeni na faktu ze drobny prinos u vyhledavacu jen tezko a malokdy predci komplikace s kodem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0