Autor Zpráva
OnZ
Profil
Zdravím, snažím se zlepšit v SEO a upravit si svoji stránku a narazil jsem na dvě otázky, které my nejsou jasné.

1) Kamarád vytvořil celou řadu webových serverů všechny na sebe propojované atd... průměrný PageRank = 3 až 4 a S-Rank = 47/100. Nabýdl mi výměnu ale mě se nikam takové množství odkazů nevejde. :( Mají odkazy stejnou hodnotu pro PageRank a ostatní když je zapíši jako komentář např. nebo musí být klasickým <a href>em.


2) Co je výhodnější z pohledu SEO: mít dva vyměněné odazy se stánkami např. stránka A má PageRank = 2 a stránka B má také PageRank = 2 a nebo jednu stránku s PageRank = 4? Nebo je to jedno.

P.S. Hledal jsem ale nenašel jsem nic co by mi pomohlo.

Předem díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na OnZ:
1) Pokud by byl odkaz v HTML komentáři funkční pro návštěvníka, byl by zajímavý i pro vyhledávač. V opačném případě to ale nedává moc smysl, ne?
Nox
Profil
OnZ
1) Tak nedávej všechny odkazy, když se ti na stránku nevejdou :) To je docela jednoduchá úloha...dej kolik se ti vleze,
způsobem, jakým se domluvíte (pozice, viditelnost, výraznost (neovlivňuje ranky (leda by odkazů na stránce byly mraky a tyto až na konci), ale lidskou návštěvnost))


No a způsob: co myslíš? To mi také přijde naprosto logické - komentáře se úplně ignorují, slouží jen pro lidi, takže
odkaz v komentáři je irelevantní...dokonce i uvedení odkazu v textu je irelevantní => musí být použit tag <a href="..."></a>

2) Lepší je GTPR 4, protože toto, co vidíš, není PageRank, ale Google Toolbar Page Rank (nebo tak nějak)
Což je PageRank převedený na stupnici 0 až 10, ale jeho skutečná hodnota je jiná a zvyšuje se exponenciálně
=> 4 je několikanásobně víc než 2, čili mnohem víc než 2+2
OnZ
Profil
Chamurappi
Nox
Díky, jestli jsem vás dobře pochopil, tak

1) Je lepší nedávat to do komentářů
2) Je lepší mít GTPR nebo co to je 4

Díky
Nox
Profil
OnZ
Ne - je *k ničemu* to dávat do komentářů

Když to dáš do komentáře, jako by to tam vůbec nebylo

komentář je jen informace pro člověka, který si prohlíží kód (proto se tomu říká "komentář"),
jinak není dále nijak zpracováván
OnZ
Profil
jj tak jsem to myslel. a ještě jedna otázka abych nemusel vytvářet nové téma: Výměna zpětných odkazů je když ty odkazuješ na web A a web A na tebe? nebo je k tomu potřeba něco jiného?
Nox
Profil
Jednoduše - kdo na někoho odkazuje, předává mu své ranky

A aby to bylo fér, tak si je vyměníte, tzn. odkazujete na sebe na vzájem - on dává rank tobě a ty zase jemu,
čili jak píšeš ty dát na svoje stránky odkaz v <a> na něj a on udělá to samé (s jinou adresou)
OnZ
Profil
ok díky Noxi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0