Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Docela nepříjemně mě překvapilo, co se na Seznamu objevuje jako popis u mého webu. Popisem myslím to, co je mezi nadpisem a linkem, běžně se tam objevuje kus obsahu.

Já tam mám dvě položky hlavního menu (na webu je to uvnitř <div id="header"> <div id="main-menu"> ) a pak obsah paty ( <div id="footer">, klasický ne moc významný obsah, např odkaz na zdroj free css šablony).

Z vlastníhu obsahu stránky tam není vůbec nic. Uvažuju čím to. Ten obsah je v tabulce, protože jde o data, která prostě logicky do tabulky patří. Navíc ta tabulka je <table id="kalendar"> .. nevím, možná seznam tabulce "kalendar" přikládá menší význam.

Jinak.. to co je v té tabulce, o tom seznam ví a když to hledám, tak to nacházím na slušných pozicích na první straně.

No.. jen jsem se tak zamyslel, nevím jestli mi někdo může něco poradit :) Zkusím tabulku nahradit řadou divů a v nich použít <h3>.
Railbot
Profil
Jako "popis" se zobrazuje vyhledávaná fráze/klíčové slovo v kontextu. A to docela různě.
ninja
Profil
Tomasds: tabulku nechte tabulkou, nicmenen pokud jediny obsah stranky je kalendar, neni to idelani. Alespon kratky popis obsahu stranky je jiste mozny vytvorit. Dejte jej do stranky i do meta description a Seznam se snad umoudri.
Tomasds
Profil
Railbot má pravdu. Když hledám "výstavy slimáků", tak přesně tento text se objevuje právě jen v tom hlavním menu a patě. To co seznam zobrazuje, je tato přesná fráze a její nejbližší okolí.
Že na té stránce je tabulka, kde je okresní výstava slimáků v Kolíně, nebo dokonce Mezinárodní výstava slimáků spojená se závodem na 10cm, to je sice důležitější, ale už to není přesně ta fráze.

ninja
Jasně, mám tam i takový ten obsah jako Slimák Béďa Žížnivá čára vyhrál dostihy slimáků v Budějovicích, nebo vytažené poslední dva přidané inzeráty. Nad nějakým úvodním textem se zamyslím. Problém je, že toho, kdo na webu není poprvé, to opravdu nebude zajímat. Aktivuju čip literární invence.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0