Autor Zpráva
jsd
Profil *
Máte někdo prosím zkušenosti s tím, jaký je rozdíl v počtu přístupů mezi Google Analytics a Toplistem?
Koukal jsem na pár mých konkurenčních webů a ty mají Toplist přístupy třeba 1200 - 1400 denně (údaj Dnes), což se mi zdá jako nesmysl. Metodika počítání je asi jiná než u GA, ale spíš mě zajímalo, jestli někdo používate - nebo jste na zkoušku zkusili - používat zároveň toplist a GA a jaký byl výsledek, rozdíl...
(já používal vždy GA, s toplistem zkušenosti nemám)
Díky
Railbot
Profil
jsd
Jestli už používáš GA tak Toplist pro tebe nemá nejmenší význam. Ostatně je to hodně nespolehlivá služba, co se počítaní přístupů týče.
jsd
Profil *
Jo, ja jsem s GA naprosto spokojenej, ale šlo mi právě o srovnání s weby mojí konkurence, která má toplist - když oni mají 1200 přístupů denně na toplistu, kolik by to +/- bylo v Google Analytics - jde mi jen o tohle, o kolik se to liší.
vydrus
Profil
jsd
Schválně si dej na stránku počítadla od několika poskytovatelů - údaje se budou vždy lišit. Pokud si počítací skript neuděláš sám, nevíš, co dělá.

U GA to (skoro) vždy bude o něco menší počet návštěv, než ve skutečnosti je, neboť to pracuje a sbírá údaje jen přes JavaScript.
jsd
Profil *
No, a právě proto, že se chci vyhnout tomu, dávat si na stránky počítadla od několika poskytovatelů se ptám, jestli už s tím má někdo zkušenosti :-)
Co se týče návštěvníků bez javascriptu, je to tak zanedbatelný procento, že se tím nemá ani smysl zabývat.
Railbot
Profil
jsd
Toplist ukazuje vyšší čísla. O kolik nevím, nikdy jsem to nezkoumal. Stejně se to bude pokaždé lišit jinak.
Marek Prokop
Profil
Mně Toplist oproti Google Analytics trochu podměřuje. Může ale dost záležet na umístění měřicího kódu.

Sova v síti, CSS Workshop:

Listopad
- Toplist: 24181
- GA: 24787

Říjen
- Toplist: 26333
- GA: 27058
Marek Prokop
Profil
Ještě poznámka pro Jsd -- pokud nevíte, co přesně a jak konkurence Toplistem měří, nemůžete z výsledků vyvozovat žádné závěry.
kamcatka
Profil
Toplist nemá cenu řešit jako nástroj pro měření návštěvnosti pokud používáte GA. Přesně jsem rozdíly nikdy nezkoumal ale "od oka" je to v mém případě velice podobné. Toplist má podle mého názoru přínos hlavně v tom, že získáte backlink. Ikdyž po tom, co se jim snížil pagerank to taky jako moc velké terno nevidím.
peth
Profil *
K získání backlinku se na toplistu stačí zaregistrovat, počítadlo se nemusí na stránky vůbec dávat.

Ostatně je to hodně nespolehlivá služba, co se počítaní přístupů týče.

Naprosto souhlasím. A prakticky nekomunikují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0