Autor Zpráva
Anna-Marie
Profil *
Zdravím.
Moje otázka je ryze praktická. Při vyhledávání (čes. stránky) v Googlu se zadáním "Wicca" se moje stránky neindexují vůbec.
Většina lidí chodí přes katalog v Seznamu. (na dotaz "Wicca" nebo "čarodějnictví" se zobrazují některé z podstránek, které mají řetězec v <h1> nebo <title>.)
Nechme stranou, že pro vyhledávajícího je výsledek hledání dost nepoužitelný (první stránky jsou mrtvé, druhé maďarské, čtvrté úplně mimo /?!?/, na druhé stránce je něco více relevantního.
Podle toho, co o těchto stránkách vím...
*zdá se, že nejvyšší roli hraje návštěvnost (já mám 30-60 IP denně), proto se tam dostanou spíš velké servery jako Lopuch a Lapiduch, i když jsou to jenom diskuse a komerční vestirna.com
*Eurikovy stránky jsou ohromně známé a populární, hodně se na ně odkazuje (5. a 6. místo)
*na druhou stranu ty na prvním místě jsou mrtvé a prakticky neznámé (?)
*skoro všude se potom objevují řetězce "wicca" v URL a <title>

Co mám tedy dělat? Hodně webmasterů nacpává titly. Snažím se používat <h...> tagy pro nadpisy. Nebo je jediným řešením získat návštěvnost?
Google mi na zadání mé adresy (http://zrcadlo.mysteria.cz) nabízí pod "sites which link to.." jenom zlomek stránek o kterých vím že na mě odkazují. (?)
Anna-Marie
Profil *
Omlouvám se za chaotičnost, pro pochopení asi bude nutné otevřít si výsledek vyhledávání v Googlu.
Díky za jakékoliv nápady.
thingwath
Profil
Nejsem ani zdaleka odborník na google a spol, ale osobně bych asi raději napsal ty úvodní stránky trochu praktičtěji. Současný stav možná vypadá hezky, ale po pravdě, vypadají ty stránky na první pohled jako stránky o wicce? Vždyť na úvodní stránce to slovo není zmíněno ani jednou.
Petra
Profil
Anna-Marie: Návštěvnost webů nemá na řazení odkazů v Googlu vůbec žádný vliv. Co se týká hledání na slovo "wicca", tak je celkem logické, že se tam na něj tenhle web nenachází. Na "vstupte stránce" se tohle slovo nevyskytuje vůbec, nevyskytuje se ani na té "úvodní stránce" za ní. Většina zpětných odkazů vede zjevně právě na tu "vstupte stránku", takže ta bude mít patrně největší šanci na dobré umístění, ale ne když na ní ty klíčová slova nejsou.

Takže by bylo dobré, když mají být stránky o "wicca" a nelazeny mají být na "wicca" tam to "wicca taky někam napsat.
d.e.
Profil *
Já dělám právě druhou verzi stránek a titly to tam budou mít, což by mělo pomoct. Předělám css na první stránce, aby celý text byl v tagu <h1>.
právě chci ten úvod udělat více informativní a intro ve flashi a se zvukem dát někam k prohlídnutí pro hračičky...

Bohužel s tou úplně první stránkou zázraky neudělám, protože se musím nějak zbavit reklamy.
Charlie
Profil
jenom zlomek stránek o kterých vím že na mě odkazují

Já jsem na tom podobně, a proto této službě nevěřím.
d.e.
Profil *
Charlie:
myslela jsem si, že to přece musí najít, a ono ne. Tucet weblogů na mě odkazuje, nenašlo to ani jediný + další stránky. Patrně ty stránky ignoruje.
thingwath
Profil
Pokud je vůbec má google indexované. Podívej se, jestli vůbec v googlu jsou.
Petra
Profil
d.e.: neignoruje, Google do výsledku hledání s parametrem link nedává všechny stránky, z kterých vede odkaz, vybírá IMHO jen ty důležitější. To ale neznamená, že s těmi ostatními odkazy při řazení výsledků nepočítá. Pokud je má zaindexované, tak je normálně bere jako zpětné odkazy.

Prostě všechny stránky být první nemůžou a jako uživateli mi ty ostatní přijdou o "wicca" daleko víc než tady čarovné zrcadlo (aspoň v tom smyslu, že se tam o tom píše, tady možná taky, jen se tomu tak neříká, to já nevim, nevim "wicca" totiž slyším dnes prvně :-) takže pokud to tak chápe i Google, je to v pořádku. Jedinej přehmat vidím v tom, že dává do výsledků maďarskou stránku.
d.e.
Profil *
Wicca /ženský rod/ je staroanglické slovo označující čarodějnictví.

Mě je jasné PROČ se tam neobjevuju, právě proto chci vymyslet JAK. Ale koneckonců to tak důležité není. 70% návštěvníků přichází z katalogu seznamu a používá IE :-( a možná o Googlu nidy neslyšeli.
d.e.
Profil *
Nejdůležitější stránky... z mého pohledu ne:-) ale je jasné, že Google nikdy nebude myslet jako člověk.
Lépe než ve vyhledávačích se pohybuje, když člověk narazí na nějakou kvalitní síť odkazů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0