Autor Zpráva
peth
Profil *
Závisí ranky, jejich vývoj a vůbec atraktivita webu pro vyhledavače na jeho velikosti? Neboli je třeba jedno- dvoustránkový web stejně vyhledatelný jako několikasetstránkový?
joe
Profil
Především záleží na kvalitě obsahu daných stránek.
peth
Profil *
O významu kvality se vedla diskuse o názvu "Domény a subdomény" - já si bohužel nemyslím, že kvalita obsahu je tak důležitý fenomén, jakým by být měla.

Nicméně mě teď jen zajímá, jestli vyhledvače zvýhodňují velké weby - v různých textech o optimalizacích se o tom nic nepíše (mám rozpracovaný web, který bude mít max. 10 stran).
Dranel
Profil
peth
Nevím, zda-li vyhledávače zvýhodňují větší weby (osobně si myslím, že ano), ale je známo, že zvýhodňují weby starší. Čím starší a bez problému, tím věrohodnější.
Tomasds
Profil
peth
Mám webík, kde jsou tři stránky obsahu a jedna triviální diskuse a když dané téma hledám seznamem nebo googlem, jsem na 1. až 5. pozici, záleží na tom, co se přesně hledá. Kromě obsahu jsem pro umístění ve vyhledávačích nehnul prstem.

Pro upřesnění.. není to nijak exotické (=málo hledané) téma, mám tam cca 80UIP denně.
Marek Prokop
Profil
Závisí ranky, jejich vývoj a vůbec atraktivita webu pro vyhledavače na jeho velikosti?

Přímo ne. Nepřímo mohou -- na větším webu se dá lépe pracovat s interními zpětnými odkazy a více kvalitních/zjímavých/užitečných stránek asi získá více externích zpětných odkazů.

je třeba jedno- dvoustránkový web stejně vyhledatelný jako několikasetstránkový?

Obvykle samozřejmě platí přímá úměra více stránek --> lepší nalezitelnost, protože více stránkami pokryjete více dotazů.

v různých textech o optimalizacích se o tom nic nepíše

Píše se o tom skoro všude. Možná nečtete ty správné zdroje. Já jsem na toto téma napsal/přeložil například http://interval.cz/clanky/cesta-do-vyhledavacu-za-120-dni/ a velikostí webu se zabývá i můj článek http://vyhledavace.info/clanky/40/strategie-seo (oba jsou už v detailech zastaralé, ale to podstatné platí). V angličtině najdete k tematu ještě mnohem víc.
Martin_H
Profil
peth
Nevím, zda-li vyhledávače zvýhodňují větší weby (osobně si myslím, že ano), ale je známo, že zvýhodňují weby starší. Čím starší a bez problému, tím věrohodnější.
A nebude to spíše tím, že na starší web asi povede více zpětných linků než na nový ? Opravdu je to jen "stářím" ?
ninja
Profil
Martin_H: neni to jen starim, nicmene je to i starim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0