Autor Zpráva
Leo
Profil
Uvazuji o pouziti atributu nofollow u odkazu miricich na jine stranky v ramci vlastniho webu (tedy ne na cizi domenu). Jsou to jedine odkazy, ktere miri na stranky, ktere nechci indexovat a prijde mi to jako ohleduplnejsi vuci vyhledavacim robotum (nemusi nasledovat href odkazu kdyz cilovou stranku nebudou indexovat ani na ni sledovat odkazy) nez na cilove strance pouzivat noindex, nofollow. Muze mit pouziti nofollow atributu u takovych odkazu nejake vedlejsi negativni ucinky? Leo
Marek Prokop
Profil
Řešilo se zde:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=8 5541

a zde:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=7 6442
Leo
Profil
Diky, kouknu na to, Leo
Martin Weis
Profil
Marku, mám jen jeden dotaz k tomuto. Protože jsem hračička tak jsem stránky přemístil do adresáře který je v robots.txt nastaven aby se neidexoval. Odkazy na tyto stránky jsem samozřejmě nasměroval do nového umístění a přidal atribut rel=nofollow nicméně podle vysokého počtu zaindexovaných stránek v Google se mi to jeví že snad započítává i archivy těchto stránek. Vím že Metatagem noarchive lze zamezit archivaci viz. http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35301 avšak protože jsem to neučinil ještě před přemístěním do tohoto adresáře teď je otázka jak se těchto archivů zbavit. Chci zkusit tyto přemístěně stránky vložit do robots.txt s parametrem Disallow ovšem namířeno to bude do jejich původního umístění kde již nejsou a tím by se snad měli odstranit z archivů Googlu a tak se tedy už nebudou započítávat do celkového počtu zaindexovaných stránek mého webu, je to správné řešení, nebo mi něco může unikat, či to jde provést jiným způsobem (např. vrátit je do jejich původního umístění opatřit je metatagy noarchive jak na [rovni odkazu tak na [rovni stránky a pak vyčkat až si toho Googlebot všimne a provede to?) Pokud se mylně domnívám že se archivy stránek odstraněných z webu do počtu zaindexovaných stránek u Google nepočítají i přesto budu rád když mi někdo poradí jak se jich zbavím.
Martin Weis
Profil
Nedalo mi to a pokusil jsem si na tuto otázku odpovědět sám. Takže především archivy se rozhodně nezapočítávají do počtu zaindexovaných stránek. Když jsem si příkazem site"www.mojedomena.cz zjistil že počet je zaindexovaných stránek je 31 a každá z nich má svůj archiv musel by být celkový počet ve výsledku analytického nástroje který používám 62 namísto 31.
Stránky na které nevede žadný link nebo které jsou nepovoleny k indexaci v robots.txt by neměli být indexovány. Stránky které jsem odstranil či zakázal v robots.txt začali ve vyhledávačích jako je Seznam či Jyxo postupně ubývat ale zatímco v Seznamu jich ještě zbývá 7, v Jyxo 26, v Morfeo 11 a v Google jich zůstává stále 31. To s jeví že v Googlu ubývají mnohem pomaleji ačkoliv se to může zdát když se důkladně nekontrolujeme počet že vůbec. Archivy považuji za užitečnou věc neboť v případě výpadku serveru dokáží stránku zobrazit přestože ve verzi zaznamenané při poslední indexaci tudíž nemusí být již nejaktuálnější.
Martin Weis
Profil
Konečně jsem našel způsob jak zkusit přimět Google odstraněné stránky odindexovat viz.: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=8 7011

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0