Autor Zpráva
grimword
Profil
add1) google ma ve vyhledavani odkazy na muj web s neplatnyma strankama (testovacima), ktere ted jiz pri spustenem webu neexistuji, lze je nejak smazat nebo rict googlu at si muj web projde znovu? (error document s presmerovanim na index mam)

add2) mam dve jazykove verze, lze vyhledavacum nejak oznamit ze muj obsah naleznou jak v anglictine tak v cestine, ze pouze staci kliknout na vlajecku? (tyto dva odkazy nejsou v H1 ani necem podobne, takze je to pro nej pouze nepodstatny odkaz) vim ze proleza vsechny odkazy, ale rad bych mu pomohl ze treba obsah na domena.cz/cz/ je cesky a obsah domena.cz/eng/ je anglicky (co treba robots.txt?)

add3) jak casto se aktualizuje rank mych stranek?
Marek Prokop
Profil
1) Nevím, co myslíte tím "error document s presmerovanim na index" Neplatné URL by v tomto případě nemělo vracet přesměrování, nýbrž chybu 404.

2) Obyčejný odkaz stačí. Navíc ho snad nemáte jen na svém webu, ne?

3) Co myslíte rankem? PageRank se aktualizuje průběžně. Toolbar PageRank se aktualizuje třikrát nebo čtyřikrát do roka. Pořadí ve výsledcích vyhledávání může být různé každou vteřinu.

4) Pište s diakritikou, bude se to lépe číst.
grimword
Profil
Marek Prokop
"error document s presmerovanim na index" jen tím myšlen zápis v .htaccess, pokud není stránka nalezena je uživatel přesměrovaný na index, jde mi však o to, aby google přestal tyto stránky indexovat, lze nejak zařídit aby je zapoměl popř. aby přišel na web, prošel si ho a zjistil že už neexistují?
ninja
Profil
grimword! pokud není stránka nalezena je uživatel přesměrovaný na index

To rozhodně není dobré řešení! Pokud neexistující stránky (url) nevrací http hlavičku 404, ale jsou přesměrovány přes 30x na uvodní stránku, jak má návštevník, ať už člověk nebo robot, vědět že ta stránka ve skutečnosti neexistuje? Vždyť existuje, má stejný obsah jako index.
Martin Weis
Profil
jde mi však o to, aby google přestal tyto stránky indexovat, lze nejak zařídit aby je zapoměl popř. aby přišel na web, prošel si ho a zjistil že už neexistují?
Pokud ještě nemáte účet na Google Webmasters Tool tak si ho založte - https://www.google.com/accounts/NewAccount?service=sitemaps&followup=h ttp://www.google.com%2Fwebmasters%2Ftools%2Fsiteoverview%3Fhl%3Den&con tinue=http://www.google.com%2Fwebmasters%2Ftools%2Fsiteoverview%3Fhl%3 Den&hl=cs
Po přihlášení vyhledejte nástroj v kterém se přidávají stránky které chcete odstranit, podmínka je však aby buď navraceli chybu 404 nebo 410 či byly robots.txt souborem nebo meta noindex tagem zakázány aby se indexovali. Po tom co potvrdíte odstranění těchto vložených stránek je Google zkusí od 3 - 5 dnů odstranit z indexace.
Pokud nepoužijete tento nástroj probíhá to následobně:
Stránky na které vede nějaký odkaz jsou zaindexovány. Pokud stránky odstraníte a veškeré odkazy vedoucí na ně měli by být postupně odstraňovány z indexace dle toho jak na crawleři přicházejí to se však může lišit jak u u jednotlivých stránek tak u různých vyhledávačů. Já mám například u Google zaindexovaných 31 stránek zatímco u Seznamu už jen 7, skutečný počet by však měl být 3. Pokusit se urychlit indexaci aktualizovaného webu je také možno tím že
si vytvoříte pro váš web soubor sitemap.xml (http://en.wikipedia.org/wiki/Sitemaps) více na http://blog.antonindanek.cz/clanek/jak-se-dostat-do-vyhledavace-sitema p-xml/ a vložíte ho do rootu vašeho webu. Je něj též možné uvést absolutní link v robots.txt
např.
User-Agent: *
Sitemap: http://www.mujweb/sitemap.xml
Pokud je soubor změněn můžete urychlit aby se Google dozvěděl o této změně dát o tom vědět tak že vložíte do adresního řádku: http://www.google.com/webmasters/sitemaps/ping?sitemap=zde_je_odkaz_na _vasi_sitemapu za rovnítkem pochopitelně zadáte váš konkrétní link na váš soubor sitemap.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0