Autor Zpráva
Aleš658
Profil *
Zdravím, mám dotaz ohledně použití atributu nofollow uvnitř vlastního webu.

Na stránce č.1 odkazuji s atributem nofollow na stránku X, která se také nachází na mém webu (www.example.com/X/). Znamená, to, že se stránce X nepředá rank ze stránky č.1.
Otázka zní: Když budu na stránce č.2 bez atributu nofollow odkazovat na tutéž stránku X (www.example.com/X/), získá stránka X část ranku ze stránky č.2? Nebo stačí kdekoli na webu odkázat na stránku X s atributem nofollow a tato stránka X již nezíská žádný rank z jiné stránky u mě na webu?

Prostě, když dám jednou odkazu na stránku X nofollow, znamená to, že ji bude bude google "ignorovat" úplně. Nebo se nebude předávat rank stránce X jen z těch stránek, které odkazují s atributem nofollow?

Děkuji
vydrus
Profil
"získá stránka X část ranku ze stránky č.2?" Ano.
"Nebo stačí kdekoli na webu odkázat na stránku X s atributem nofollow a tato stránka X již nezíská žádný rank z jiné stránky u mě na webu? " Toto lze ovlivnit leda přes robots.txt.
Aleš658
Profil *
Díky, to jsem si myslel. Šlo mi právě o to, aby některé odkazy předávaly rank stránce X a některé ne. Bál jsem se toho, že když použiji jednou nofollow, tak že stránka X už žádný rank nezíská - že bude Google stránku X "ignorovat" úplně.
Marek Prokop
Profil
Aleši, rel=nofollow se vztahuje jen k tomu jedinému odkazu. Jinak bych na Vaší stránku mohl jednou odkázat s nofollow a měl byste po legraci.

Vydrusi, pomocí robots.txt nelze předávání ranků a dalších off-page faktorů nijak ovlivnit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0