Autor Zpráva
Scix
Zdravím všechny přítomné,

nemám specifický problém, spíš jen námět do diskuze, kde bych si rád přečetl různé názory.

Zajímalo by mě, jestli vyhledávače upřednostňují některé tvary tzv. hezkých url adres. Mám na mysli adresu, v jejímž odkazu je třeba nadpis apod. Chtěl bych vědět, jestli je nějaký rozdíl mezi následujícími url a pokud ano tak proč. Je třeba koncovka .php méně hodnotnější než .html? Vím že se ptám možná hloupě, ale zajímalo by mě jak to je.

příklad 1: www.jakpsatweb.cz/navod-jak-tvori-www.html

příklad 2: www.jakpsatweb.cz/navod-jak-tvori-www.php

příklad 3: www.jakpsatweb.cz/navod-jak-tvori-www/
Nox
Je třeba koncovka .php méně hodnotnější než .html
To není, ale kdo by se s tím psal;)
kletely
Scix
Niektorým vyhľadávačom zvyknú robiť dinamické(index.php?page=lorem&id=212121&class=ipsun) URL adresy problém, ale pri týchto to je asi jedno. Akurát možno pre návštevníkov môžu byť lepšie tie „hezkých url adres“, ale inak je to jedno ;)
Railbot
Scix
Na koncovce nezáleží. Tzv. "hezké url" jsou především velkou výhodou pro uživatele.
Marek Prokop
Z pohledu webových standardů je ideální URL platformě nezávislé, tj. bez přípony. Z pohledu SEO jsou lepší co nejkratší URL, tedy nejlépe také bez přípony (a jakýchkoli jiných zbytečných slov či znaků). Rozdíl je ovšem v praxi většinou minimální.
Taupo
Na koncovce nezalezi vubec. Co se tyka "hezke URL", tak rozhodne bych uprednostnil "kvalitni URL" pred hezkou URL.
Bubák
Scix
Na příklady s www adresami je určena doména example.com

Chybí ti tam ještě jeden příklad, ten nejlepší:
www.example.com/navod-jak-tvori-www

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: