Autor Zpráva
ctverecek
Profil
Zdravim, dělám jednoduché statické stránky pomocí PHP funcke REGUIRE. Problém je v tom že url webovek je pak následující: http://proucetnictvi.cz/index.php?id=2. Bohužel neumím nastavit v .htaccess mod rewrite na přepis dynamických url na statické tak aby bylo http://proucetnictvi.cz/conabízíme a proto mi vrtá hlavou zda nemam stránky udělat bez REQUIRE? Připadá mi, že bez mé schopnosti ovládat mod rewrite by byla možna variate bez REQUIRE pro SEO šťastnější? Jaký je Váš názor?
mattox
Profil
skus:
v .htaccess

RewriteRule ^co-nabizime /index.php?id=2 [L,QSA]
ctverecek
Profil
Ono to neni až tak jednoduchý... .htaccess edituju u hostitele přez webové rozhraní a nemohu ho přesunout do složky kde mam umístěný stránky. Zde jsou screeny struktury webu www.proucetnictvi.cz/1.jpg www.proucetnictvi.cz/2.jpg www.proucetnictvi.cz/3.jpg
Marek Prokop
Profil
Čtverečku, a nebylo by pro Vás vůbec nejjednodušší použít některý z mnoha bezplatných redakčních systémů (Drupal, Wordpress, Textpattern atd.), které tyto základní věci umí? Případně ty 4 stránky, které na webu máte, udělat jako 4 samostatné HTML soubory?

Používat na to PHP, když ho asi moc neumíte, mi připadá jako si programovat v C++ vlastní textový editor, abyste mohl za rok napsat 4 dopisy.
Timy
Profil
ctverecek
Můžeš to jednoduše vyřešit tak, že zkrátíš parametr na minimim a odstraníš index.php. To znamená, že budeš mít adresy ve tvaru:

http://proucetnictvi.cz/?q=2

To už je jen o tři znaky víc, než při použití mod_rewrite :-). Mělo by to jít zkrátit ještě víc, když to napíšeš takto:

http://proucetnictvi.cz/?1
http://proucetnictvi.cz/?2

A pak budeš testovat, jestli existuje $_GET["1"], třeba. Ale jinak bych ještě doporučil, abys i při includování používal nějaké hezčí adresy, takže místo http://proucetnictvi.cz/?1 použít třeba http://proucetnictvi.cz/?kontakt.

Nebo si pořiď hosting, který je normální a umožňuje normálně pracovat s .htaccess.
ctverecek
Profil
Jistě, že by to bylo jednodušší ale chci se to naučit a zajímá mě to ;-)
kliker
Profil
Je to kanon na vrabce!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0