Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Pokud umístím do názvu textového odkazu vedoucí na můj web více slov sníží se tak hodnota odkazu pro jednotlivé slovo tím že se rozloží na více slov či bude obsaženo ve frázi? Například budu mít název odkazu "prodej-servis-praha" a druhý bude jenom "servis", budou svůj web podporovat slovem "servis" v obou případech stejně či v druhém případě více neboť vyhledavače si cení více přesné shody?
Co týče více odkazů uvádím příklad:
A: Na spřátelený web umístím na jeho titulní stránku jeden odkaz svým názvem podporující klíčovým slovo na mém webu.
B: Na spřátelený web umístím na jeho titulní stránku několik odkazů, každý svým názvem podporující jiné klíčové slovo vyskytující se na mém webu.
Podpořím ve variantě B u každého odkazu klíčovým slovem můj web stejně či se bude nějak tato hodnota snižovat protože snad platí: čím víc odkazů z jedné stránky na jednu cílovou stránku tím menší hodnota významu jednotlivého odkazu?
Děkuji
Martin
vydrus
Profil
budou svůj web podporovat slovem "servis" v obou případech stejně
Tohle podle mě neplatí.

Jako optimální řešení bych doporučoval klást důraz na optimalizaci pro slovo "servis", slova "prodej" a "praha" bych šikovně rozhodil na cílové stránce.
ninja
Profil
Martin Weis: opradu chcete vyjizdet na fraze "prodej praha", "servis praha", atp.? Na co je to prosim dobre?

Radeji, pokud napriklad v Praze poskytujete prodej a servis lopat, tak pouzivjte odkazy "servis lopat v praze", "prodej lopat praha", atd.
Marek Prokop
Profil
Martine, myslím, že přemýšlíte o zbytečných detailech. Ano, je možné, že ve víceslovném textu zpětného odkazu bude váha jednotlivých slov menší. Stejně tak je možné, že váha jednotlivých slov ve víceslovném textu odkazu bude různá. Také je možné, že slovo v jednoslovném textu odkazu bude mít větší váhu, bude mu ale chybět kontext. Jedním odkazem se může přenášet i několik desítek off-page faktorů a na každý z nich může text odkazu včetně počtu jeho slov působit jinak. Navíc se to bude měnit v čase -- dnes jinak, zítra jinak, pozítří jinak.

Pokud jde o druhou část otázky, Google ještě nedávno (a pravděpodobně to platí stále) bral z jedné stránky text odkazu pouze z prvního odkazu směřujícího na určité URL. Ostatní ignoroval. Nevypadá to jako záměr, takže je to spíš implementační zjednodušení nebo chyba a může se to kdykoli změnit.
Martin Weis
Profil
Děkuji všem za věcné vysvětlení, ta Praha opravdu nebyl dobrý příklad, nicméně už jsem pochopil že váha slov se může různě odlišovat v případě víceslovném textu a kontextech v různých případech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0