Autor Zpráva
Pavlicek
Profil *
Dobrý den

Narazil jsem při hledání slova "Autopůjčovna" na prvních místh na web: http://www.autopujcovna-autopujcovny.cz/. Za chvíli jsme našel úplně stejný web: http://aa-auto.cz/. Kladu si otáku proč je Seznam ani Google nepenalizuje - podle mě je to jasná duplicita.

A ještě víc mě překvapilo když mi Google ukázal naprosto stejné zpětné linky:
http://www.google.cz/search?sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&q=link%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.autopujcovna-autopujcovny.cz%2F
http://www.google.cz/search?sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&q=link%3Ahttp%3A%2F%2Faa-auto.cz%2F

A navíc i jak často se tam opakuje slovo "autopůjčovna" mě zaráží.

Co si o tom myslíte?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavlicka:
Proč by měly vyhledávače duplicitní weby penalizovat? Měly by je správně ukazovat jen jednou, ale nevidím důvod pro penalizaci.
Pavlicek
Profil *
Chamurappi:
Co kdybych si vybral nějakého svého konkurenta a zkopíroval jeho texty (které jsem usoudil jsou velmi dobré a mě by stálo hodně peněž a úsilí si je dělat sám) na nový web, který udělám. Pokud pak seženu víc odkazů tak na původním webu parazituji.
Pokud to vyhledávače z penalizují, pak ne mám důvod na tom takto parazitovat. Ale mohu ho takto zase cíleně poškodit.
H13
Profil
Pavlicek
A jak robot pozná, který z duplicitních webů je originál a který kopie? A zda se nejedná např. o dočasnou duplicitu, kdy se převádí stránka? A zda to není převzatý obsah v rámci nějaké domluvy (např. zpřátelené weby)? A kolik slov, vět, písmen už by se mělo brát za duplicitu? ... Myslím, že podobných otázek je hodně a zřejmě kvůli tomu to vyhledávače nedělají... (nejsem odborník, ale tipuju, že penalizování duplicit může být celkem náročná a nekorektní procedura)
Marek Prokop
Profil
[#1] V případě stoprocentně duplicitních stránek na různých doménách vyhledavače obvykle zobrazují v jedněch výsledcích hledání jen jednu stránku. V jiných výsledcích ovšem mohou zobrazit tu druhou. Z vašeho popisu nevyplývá, zda se jednalo o jedny výsledky na jeden dotaz, nebo o výsledky na dva různé dotazy.

Další věc je, že vyhledavač může duplicitu eliminovat a poté, kdy na ni přijde. U dynamických resp. často aktualizovaných stránek to může trvat dost dlouho. Stránky sice jsou totožné v totožném okamžiku, ale vyhledavač je nejspíš stáhne v různou dobu a duplicitu tudíž zpočátku nezjistí.
bohyn
Profil
Pavlicek
Co kdybych si vybral nějakého svého konkurenta a zkopíroval jeho texty...
Tak muzes koncit i u soudu a pripade ze by slo o firemni web tak bys tak nespis i skoncil. Vyhledavace toto nijak neresi, na ochranu autorstvi jsou jine mechanismy.
Pavlicek
Profil *
pro Marka:
jedná se vždy o hledání slova "Autopůjčovna". Na Seznamu vybíhá web autopjcovny-autopujcovna.cz a na Googlu aa-auto.cz. Takže si každý z vyheldávačů vybral jinou verzi a tu druhou zavrhl.

Pořád nemůžu pochopit:
1) toho stejného obsahu tam mají celkem dost (část stránky je dynamická), ale cca 30% je stejné - to by vyhledávač měl zohlednit
2) při duplicitě si tedy vyhledávač vezme jednu stránku a s tou dál pracuje - je to tak? Co když ta duplicita není 100% ale pouze 50% - jak se pak rozhoduje se kterou stránkou dál pracovat? Vždyť se přece na druou stranu v 50% liší...
3) proč mají stejné zpětné linky (http://www.google.cz/search?sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&q=link%3Ahttp%3A%2F%2Faa-auto.cz%2F) - tedy alespoň se to tak jeví na Googlu. Dokonce zpětný link ze stránky: http://lp-directory.okamzite.eu/index.php?do=keywords&id=41&words=autop-jeovna vede fyzicky na autopujcovna-autopujcovny.cz, ale je vidět i ve zěptných odkazech na aa-auto.cz. Tohle je divné.
3
ninja
Profil
Ja bych si tipnul ze se v tomto pripade jedna o chybu s presmerovanim jedne domeny na druhou. Primarni je aa-auto.cz, druha domena autopujcovna-autopujcovny.cz je "pro vyhledavace". A asi nekdo spatne nastavil presmerovani.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: