Autor Zpráva
MilanJup
Profil *
Dobrý den,

koupil jsem si doménu a založil nový web, který začínám budovat. To bude samozřejmě chvíli trvat, dám na něj nejdřív několik základních stránek a další budu přidávat, jak budu mít čas. Vím, že indexace chvíli trvá, a tak můj dotaz je, jestli je dobré nechat web indexovat (zařadit do vyhledávačů) i když mám jen úvodní stránku s pár informacemi a dál skoro nic, nebo počkat třeba týden či tři až tam bude víc obsahu. Nevím, jak často chodí boti kontrolovat weby a tak se trochu bojím, aby mi nezaindexoval jednu stránku a další třeba až za dva měsíce.

Co myslíte? (Doufám, že je dotaz srozumitelný).

Děkuji za odpovědi.
Railbot
Profil
Pokud vybuduješ nějaké v rámci možností kvalitní zpětné odkazy, robot se jistě vrátí mnohem dříve. Nebál bych se toho. Otázka je jaký má smysl nechat indexovat web o jedná stránce s nijak valným množstvím informací. Klidně vyčkej až budeš mít obsahu více.
Tomasds
Profil
Mám podobnou otázku, tak se přilepím sem.

Existuje web, který mám komplet inovovat. Staré adresy částečně zůstanou (a v nové verzi jim přibydou cool uri varianty, které se jako jediné budou používat), část zmizí. Obsah stránek se změní. Zpětných odkazů je minimum, ale jsou a nelze jednoduše a rychle zařídit jejich opravu.

Z pohledu vyhledávačů prostě proběhne zemětřesení na úrovni 9 Richterovy stupnice.
Jak postupovat, aby se namíchly co nejmíň a bez zbytečných ztrát zapomněly na staré adresy a zvykly si na nové?

Díky za rady.
Bubák
Profil
301
Tomasds
Profil
301 - kandidát na nejkratší užitečnou radu ve fóru :-) Jestli stačí toto, tak jsem v klidu, díky.
Marek Prokop
Profil
[#1] Není mi moc jasné, co znamená "nechat indexovat web". Pokud indexaci nezakážete pomocí robots.txt nebo meta noindex, stránky být indexovány mohou i bez Vašeho přičinění. Jde tedy asi spíš o to, kdy začít aktivně budovat zpětné odkazy. Na to je obecná odpověď jednoduchá -- tehdy, až jste schopný díky dostatečně kvalitnímu obsahu dostatečně kvalitní zpětné odkazy získat. Samozřejmě netuším, co to znamená konkrétně ve Vašem případě.

[#3] 301 pro přesunutý obsah, 404 pro obsah zrušený bez náhrady, v ostatních případech 200.
MilanJup
Profil *
Děkuji, asi rozumím. Šlo mi o to, jestli třeba vyhledávačům trvá měsíc než web zařadí do vyhledávání, tak je lepší je na něj upozornit co nejdřív, abych pak zbytečně nečekal. A ta druhá strana byla, aby mi zase vyhledávače nezařadili tři stránky a pro další si nepřišli až za rok (přeháním, ale chápete :))

Co se týká obsahu, tak myslím, že je to tak do toho měsíce, něco mám připravené, něco teprve vzniká. Linky z jiných webů chci začít budovat, až to bude relevantní, teď to asi ani nemá smysl :)

Díky za vaše odpovědi. Počkám, až budu mít těch stránek víc a vrhnu se na propagaci.
Marek Prokop
Profil
Rychlost vyhledavačů závisí zase jenom na kvalitě zpětných odkazů. Mohou to být hodiny i týdny, měsíce jen naprosto výjimečně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0