Autor Zpráva
MilanJup
Profil *
Dobrý den,

koupil jsem si doménu a založil nový web, který začínám budovat. To bude samozřejmě chvíli trvat, dám na něj nejdřív několik základních stránek a další budu přidávat, jak budu mít čas. Vím, že indexace chvíli trvá, a tak můj dotaz je, jestli je dobré nechat web indexovat (zařadit do vyhledávačů) i když mám jen úvodní stránku s pár informacemi a dál skoro nic, nebo počkat třeba týden či tři až tam bude víc obsahu. Nevím, jak často chodí boti kontrolovat weby a tak se trochu bojím, aby mi nezaindexoval jednu stránku a další třeba až za dva měsíce.

Co myslíte? (Doufám, že je dotaz srozumitelný).

Děkuji za odpovědi.
Railbot
Pokud vybuduješ nějaké v rámci možností kvalitní zpětné odkazy, robot se jistě vrátí mnohem dříve. Nebál bych se toho. Otázka je jaký má smysl nechat indexovat web o jedná stránce s nijak valným množstvím informací. Klidně vyčkej až budeš mít obsahu více.
Tomasds
Mám podobnou otázku, tak se přilepím sem.

Existuje web, který mám komplet inovovat. Staré adresy částečně zůstanou (a v nové verzi jim přibydou cool uri varianty, které se jako jediné budou používat), část zmizí. Obsah stránek se změní. Zpětných odkazů je minimum, ale jsou a nelze jednoduše a rychle zařídit jejich opravu.

Z pohledu vyhledávačů prostě proběhne zemětřesení na úrovni 9 Richterovy stupnice.
Jak postupovat, aby se namíchly co nejmíň a bez zbytečných ztrát zapomněly na staré adresy a zvykly si na nové?

Díky za rady.
Bubák
301
Tomasds
301 - kandidát na nejkratší užitečnou radu ve fóru :-) Jestli stačí toto, tak jsem v klidu, díky.
Marek Prokop
[#1] Není mi moc jasné, co znamená "nechat indexovat web". Pokud indexaci nezakážete pomocí robots.txt nebo meta noindex, stránky být indexovány mohou i bez Vašeho přičinění. Jde tedy asi spíš o to, kdy začít aktivně budovat zpětné odkazy. Na to je obecná odpověď jednoduchá -- tehdy, až jste schopný díky dostatečně kvalitnímu obsahu dostatečně kvalitní zpětné odkazy získat. Samozřejmě netuším, co to znamená konkrétně ve Vašem případě.

[#3] 301 pro přesunutý obsah, 404 pro obsah zrušený bez náhrady, v ostatních případech 200.
MilanJup
Profil *
Děkuji, asi rozumím. Šlo mi o to, jestli třeba vyhledávačům trvá měsíc než web zařadí do vyhledávání, tak je lepší je na něj upozornit co nejdřív, abych pak zbytečně nečekal. A ta druhá strana byla, aby mi zase vyhledávače nezařadili tři stránky a pro další si nepřišli až za rok (přeháním, ale chápete :))

Co se týká obsahu, tak myslím, že je to tak do toho měsíce, něco mám připravené, něco teprve vzniká. Linky z jiných webů chci začít budovat, až to bude relevantní, teď to asi ani nemá smysl :)

Díky za vaše odpovědi. Počkám, až budu mít těch stránek víc a vrhnu se na propagaci.
Marek Prokop
Rychlost vyhledavačů závisí zase jenom na kvalitě zpětných odkazů. Mohou to být hodiny i týdny, měsíce jen naprosto výjimečně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: