Autor Zpráva
Adioverride
Profil *
Zdravím,
prosím vás mám takový problém s umístěním v seznam.cz, přesně se jedná o web www.babor.cz, zaregistroval jsem ho do xyz katalogů, texty na stránce jsou zaměřené na "pasivní domy" a "nízkoenergetické domy". Google si ho všiml hned (sice asi 10-30 pozice), ovšem seznam mě furt ignoruje, už to je tak asi 3 týdny. Na helpdesku od seznamu mi řekli, že seznam v lednu mel pozastavenou indexaci. Ale, už je to přes týden a pořád nic. Prosím vás tedy o pomoc, dělám něco špatně?
Díky moc!
Marek Prokop
Profil
Seznam nyní indexuje 22 stránek oproti 33 stránkám v Googlu:

http://search.seznam.cz/?q=site:babor.cz%20babor
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=site:babor.cz%20babor

Připadá mi to normální. Nic, co by Vás mělo znepokojovat.
Adioverride
Profil *
No mě hlavně štvě, že v seznamu není k nalezení pod KW:"pasivní domy" a "nízkoenergetické domy". v googlu je na 11 a 7 pozici :(. Seznam nic :(, chce tomu dát více času?
Plaváček
Profil
Adioverride

Zkusil jste ty texty na úvodní stránce po sobě přečíst? Třeba tohle má být pastva pro vyhledávače?

Naší hlavní náplní je stavět pasivní domy a nízkoenergetické rodinné domy (také rodínné domy na klíč), pasivní domy a nízkoenergetické domy jsou dobrou investicí do budoucnosti, protože nízkoenergetické domy a pasivní domy mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Nízkoenergetické domy a pasivní domy není vše co dodáváme, také dodáváme a vyrábíme vestavěné skříně INDECO CZ.

Obvyklá obecná rada tedy zní - budovat kvalitní a jedinečný obsah, který budoucí zákazníci potřebují (vámi použité nahuštění klíčových slov a frází na úvodní stránce ničemu nepomůže, naopak se snadno může stát kontraproduktivním).

Další otázkou je, zda má smysl optimalizovat web na fráze, které asi z praktického hlediska příliš užitečné nebudou. Zkuste třeba cílit více na region, kde firma sídlí, případně vyrobit sekci nazvanou třeba "Časté otázky" či "Dobré rady", kde se můžete více rozepsat a posbírat tak více návštěvníků přicházejících z long tail.

Zajištění slušných zpětných odkazů nejlépe z tématicky podobně zaměřených webů také udělá své, především u Seznamu, který doposud na hrubou sílu zpětných odkazů slyší. Seznam je ovšem pomalejší, je třeba mu dát více času (klidně i několik měsíců).
Adioverride
Profil *
Plaváček: takže pokud jsem to dobře pochopil na stránce je až moc klíčových slov?
Plaváček
Profil
Adioverride

takže pokud jsem to dobře pochopil na stránce je až moc klíčových slov?

Základním předpokladem pro vytvoření úspěšného webu je pochopení faktu, že jeho obsah má být primárně určen návštěvníkovi z lidských řad. Přečtení úvodního textu na zmíněné stránce mě stálo spoustu přemáhání a jako milovník košatého českého jazyka jsem byl vysloveně otráven. Tudíž jako případný klient, který se chce něco dozvědět o skutečných výhodách nízkoenergetických domů, bych odcházel neobohacen, znechucen a frustrován.

Fulltextový robot se přitom snaží pohlížet na obsah webové stránky lidskýma očima (tu více, tu méně úspěšně). Nesmyslně seskládané klíčové fráze jsou potravou nestravitelnou jak pro člověka, tak pro robota.

Tak je to prosté.
Adioverride
Profil *
díky za radu pokusím se z toho poučit ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0