Autor Zpráva
lowpower
Profil
Dobrý den,

prosím o radu k vytvoření multijazyčného webu, (CZ a ENG). je lepší mít to pod jednou doménou (www.example.cz pro CZ a www.example.cz/en pro ENG), nebo se vyplatí mít pro každý jazyk vlastní doménu. (www.example.cz pro CZ a www.example.com pro ENG).

Další otázka, je lepší registrovat .com doménu v zahraničí? Jedná se mě o účinnost webu pro celou Evropu. (z hlediska SEO)

předem děkuji
bohyn
Profil
Další otázka, je lepší registrovat .com doménu v zahraničí? Jedná se mě o účinnost webu pro celou Evropu. (z hlediska SEO)
V tom pripade bych doporucil registrovat .eu domenu a ruzne jazyky udelat jako podadresare example.eu/en atd.
ninja
Profil
Cech jiste oceni domenu example.cz, nemec example.de, anglican example.co.uk, atd.

Jestli se vam vyplati dalsi domena tezko soudit, kdyz nezname kolik si predstavujete, ze na to webu vydelate. Pri dnesnich cenach domen to ale je velmi pravdepodobne.

Hlavni uvaha jestli vice domen by mela byt vedene o tom, jestli se jedna o prelozeny web nejake lokalni firmy, nebo o univerzalni web, ktery chcete preklady zpristupnit vice uzivatelum.
lowpower
Profil
jde o web komerční, který nabízí určité zboží. samozřejmě mě jde hlavně o Google a jeho co nejlepší indexaci pro EU lokality, především pak východní Evropu.

www.example.cz, www.example.com, www.example.eu, cena domény a hostingu bych řekl, že je zanedbatelná, problém bych viděl ve správě.
ninja
Profil
lowpower: Dodavate zbozi i momo CR? Pak bych urcite doporucil narodni domenu pro kazdy stat, kam zbozi dodavate. Pripadne budouvat pouze jednu .eu ci .com znacku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0