Autor Zpráva
Adioverride
Profil *
Zdravím,
lidičky mám problém s webem www.hubnete.cz/moudre, chtel bych ho optimalizovat na slovo "hubněte", ale problém je v tom, že to funguje tak, že uživatel za to dostane provize když sežene zákazníky. A každy uživatel si může založit web např. www.hubnte.cz­/feelgood a podobne. Weby jsou naprosto stejné. A jeden se už umisťuje ve výsledcích an toto slovo "hubněte". Tak mě zajíma zda jde optimalizovat tuto domenu www.hubnete.cz/moudre (pouze off-page) aby byla na prednich místech. Nebo to vyhledávače budou ignorovat protoze je to duplicitní? Díky moc Snad je to k pochopení.
ninja
Profil
To je nejaky affiliate program? V tom pripade je velmi spatne vytvoreny.

Kterou z duplicitnich stranek vyhledavac zobrazi zalezi na off-page faktorech a castecne na stari dane stranky. Je rozumny prepoklad, ze starsi zdroj bude puvodnejsi. Neplati to ale saozrejme vzdycky a vyhledavace to dogmaticky neberou.

Tudiz pokud na vasi stranku povede mnohem vice kvalitnich odkazu, mela by se zobrazovat ona misto soucasne.
Adioverride
Profil *
Oukej díky moc, popravdě jsme takovou odpověď čekal, aspoň jste mě ujistil DÍKY
Adioverride
Profil *
Tak to zkouším jiným způsobem, udělali jsme web www.hubnetemoudre.cz - designove stejny + moznost menit text, tak doufam ze uz to pujde. Jen me zatim trapi ze seznam ani po mesici na to nezareagoval a to je to k nalezeni v mnoha katalozích. Nevíte kde je možná chyba, díkyAdioverride
Tomáš Meisner
Profil
Adioverride
Seznam i Google u duplicity razi heslo - novejsi kopie je plagiat, takze ji vubec neindexuje... Da se to samozrejme v individualnich pripadech resit, ale to jiste nebude Vas pripad... Dokud ty weby budou stejny, tak to bude spatne...

Myslim si, ze to stejne nebude fungovat, protože většina lidí toho o SEO moc neví a texty upravovat nebudou, protože jsou líní...

Zkousel jste stranku predhodit seznamu pres "pridat stranku do vyhledavani" ?
ninja
Profil
Tomáš Meisner: muzete nam sdelit zdroj informaci ze:

a) Seznam a Google povazuji novejsi kopie za plagiat
b) Takove duplicty vubec neindexuji?

Je totiz pravdepodobnejsi ze vyhledavace vsechny duplicity indexuji, pouze zobrazi jen jednu variantu ve vysledcich vyhledavani. A to takovou, ktera je na aktualni dotaz cilenejsi, napriklad diky vice odkazum s podobne zamerenych stranek.
Tomáš Meisner
Profil
ninja

Je pravda, že přímo ze strany Googlu tu informaci potvrzenou nemám, ale při nedávné přednášce od Jiřího Chomáta ze Seznamu (nebo Jiřího Psoty - teď fakt nevím, v které z těch dvou přednášek to bylo zmíněno - jedna byla o SEO a druhá o SEM a dotazy občas tématicky přeskakovaly) zaznělo, že stejně jako Google začíná Seznam v tuto dobu řešit tyto situace pomocí blokové analýzy textu a opravdu dává přednost starším záznamům v databázi (asi jsem nevhodně použil slovo "zaindexovat", jelikož projít a zaindexovat to asi musí, aby vůbec zjistili, že je to kopie :-) ).

Věřit mu (jim) můžeme a nemusíme, je to na každém z nás... :-)
ninja
Profil
Tomáš Meisner: ze vyhledavace preferuji starsi stranku je pravdepodobne, ale s dodatkem za jinak stejnych podminek. Pokud bude jedna stranka bude mit mnohem vice odkazu a bude v ramci autoritativnejsiho webu, mela by dostat prednost.
Adioverride
Profil *
Tak google to zobrazuje na 16 pozici zatím, ale nejsem si jist zda seznam takhle pracuje s duplicitama protoze vyhledani slova "hubněte" to na prvni pozici vypise jednu verzi za lomitkem "vyzkousej"

Tomáš Meisner:
Zkousel jste stranku predhodit seznamu pres "pridat stranku do vyhledavani" ?
Ano seznam zaindexoval i když jednu stránku, google 4 :). Dnes dokonce je v googlu k dohledání na 14. pozici, bohužel v seznamuani stopa. Ano stránku přes přidat do vyhledávaní jsem do seznamu přidal, bohužel zatím stále nic. Dnes jsem se snažil dokonce výrazněji pozměnit text, ale tak aby byl zachován - tím jsme bohužel omezený. Uvidíme jak zareaguje seznam, tohle téma duplicity webu mě celkem zajíma ať člověk ví jak na to ;).
Možná je to hloupá otázka ale přesto ji položím (i když řečnicky). To že dva weby mají stejny design se za duplicitu nedá považovat, je to tak? Očekávám že ne protoze mnoho webu má freelayouty nebo třeba blogy či weby na webnode mají téměř totožný design a duplicity to nejsou, pokud dobře chápu.
ninja
Profil
Z hlediska duplicity se posuzuje pouze textovy obsah stranky. Design ani kod se neberou na zretel.
Tomáš Meisner
Profil
ninja

Tomáš Meisner: ze vyhledavace preferuji starsi stranku je pravdepodobne, ale s dodatkem za jinak stejnych podminek. Pokud bude jedna stranka bude mit mnohem vice odkazu a bude v ramci autoritativnejsiho webu, mela by dostat prednost.

No to je otazka... Mozna ano, mozna ne... Napriklad Google se snazi byt vzdy korektni a tak ocekavam, ze bude vyznavat pravidla slusnosti akademicke sfery (podobnost s citacemi je zjevna). Když napíšu nějaký článek a publikuji ho v nějakém menším sborníku a zjistí se, že je to základ pro řadu nových objevů (prostě průlom), tak se o tom bude psát v renomovaných časopisech, ale citace vždy bude brána z toho mého původního článku v tom menším sborníku...

Ale tohle jsou fakt spekulace :-) nechme toho :-)
Adioverride
Profil *
Tak co se týče těch duplicit tak v seznamu se zobrazi ta silnější verze, protoze dneska nahradila verze "vyzkousej" - "volba", ale nevím proc moje verze www.hubnetemoudre.cz nic - vše po vyhledání KW hubněte, jen v googlu je na 16 pozici, myslíte si že mam dat seznamu cas? prestoze stranku zna po vyhledani "hubněte moudře" ji najde

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0