Autor Zpráva
comfy
Profil
Ahoj,
zajímal by mě váš názor na weby využívající domény co.cz vůči vyhledavačům.
Máte někdo s využitím těchto domén zkušenosti?
Případně také jak se k tomu staví návštěvníci stránek - pamatují si URL?
comfy
Profil
Tak jinak, jaký je váš názor na využití domén co.cz? Mají podle vás budoucnost?
Chamurappi
Profil
Reaguji na comfyho:
Mně připadá co.cz jako zcela obyčejná doména druhého řádu. V čem má spočívat její výjimečnost? Proč by měla mít nějaký zvláštní vztah k vyhledávačům?
comfy
Profil
Web4u.cz je registrátorem domén co.cz, zajímá mě, jestli jí berou vyhledavače jako například .cz, .com, .info a podobné.
Nebo jak je to s doménami co.uk, co.in nebo co.jp? - V Indii, Japonsku i v Anglii jsou domény s těmito koncovkami nejméně natolik atraktivní jako bez nich...

Chci se zeptat tedy na váš názor. Uchytí se koncovky co.cz na českém internetu jako například co.uk v Anglii?
Chamurappi
Profil
Reaguji na comfyho:
Web4u.cz je registrátorem domén co.cz
Jediným.

V Indii, Japonsku i v Anglii jsou domény s těmito koncovkami nejméně natolik atraktivní jako bez nich...
Myslím, že nejsou, protože bez nich zaregistrovat nejdou.

Uchytí se koncovky co.cz na českém internetu jako například co.uk v Anglii?
Leda, že by někdo zakázal samotnou „cz“. Jinak nevidím vůbec žádný důvod, proč by někdo měl platit za doménu třetího řádu.
Joker
Profil
comfy
Web4u.cz je registrátorem domén co.cz, zajímá mě, jestli jí berou vyhledavače jako například .cz, .com, .info a podobné.
Berou to jako každou jinou doménu druhého řádu. Takže něco.co.cz budou asi brát zhruba stejně jako třeba něco.it-joker.cz.

V Indii, Japonsku i v Anglii jsou domény s těmito koncovkami nejméně natolik atraktivní jako bez nich...
Jestli to nebude tím, že v těch zemích se běžně neprodávají domény 2. řádu, jako u nás .cz.
comfy
Profil
Joker, Chamurappi
Aha, tak to jsem netušil, díky za info.
juk_jana
Profil
Něco málo o doménách "co.cz" se můžete dozvědět i v článku Všechny domény obsazeny? Kupte si bilezbozi.co.cz.

Souhlasím s diskutujícími, že pro firemní adresu to nebude to pravé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0