Autor Zpráva
petrr
Profil *
zdarek,

dnes jsem na googlu a na jakpsatweb poptrve studoval Sitemap a mam z toho hlavu na prasknuti :) se soubory *.xml jsem v minulosti nepracoval, takze ted budu mit par dotazu abych si mohl utridit informace v hlave. Za kazdou pripominku, radu, nazor budu jedine vdecny, protobych byl rad kdyby zde nereagoval jen jeden covek... :)

1) Kdyz jsem procital clanky na googlu tak jsem poradne nepochopil jaky rozdil je v pouziti klasickeho souboru Sitemap a nebo indexoveho Sitemap?

2) Jak jsem se zminil na uvod, s xml jsem jeste nepracoval, takze me zajima, zda tyto soubory pisete rucne, nebo nejak generujete?? Popripade jak na to :) Docetl jsem se, ze maximalni pocet adres je 50tis takze mi nejde do hlavy jak bych to tukal rucne... ???

3) K cemu presne pouziji program gzip kdyz si chci vytvorit na strankach soubor Sitemap?

diky za vase reakce.
juk_jana
Profil
1) Soubor sitemap obsahuje přímo seznam stránek i s dodatečnými údaji. Soubor indexový obsahuje jen jakýsi rozcestník na jednotlivé seznamy.

2) Na generování sitemap ze statických stránek se dají použít různé generátory - např
Google Sitemaps Offline Generator
Do různých redakčních systémů existují doprogramované pluginy.

3) Komprimační metoda gzip slouží ke snížení velikosti výsledného souboru, který se přenáší. V případě programově vytvářených sitemap jde o nastavení správné hlavičky. Ale pozor, pokud vím, tak seznam metodu gzip nepodporoval a možná ještě stále nepodporuje.

Mezi námi, za ty více než tři roky, co sitemapy používám, si nejsem moc jista, jestli vůbec k něčemu jsou. Mám jeden rozsáhlejší web (výstup z databáze více než 5000 stránek) a občas sitemapa, nesitemapa google došel (k částečně oprávněnému) názoru, že jde o podobné stránky a zobrazoval jich třeba jen tisícovku...
petrr
Profil *
V tom indexovym souboru jsou informace o klasickych souborech Sitemap, kdyz jich mam na strankach vic, chapu to tak dobre?

A diky za odpoved a za ten generator, jdu ho otestovat :)
juk_jana
Profil
Ano, aby se nemusely ty klasické soubory přidávat každý zvlášť, zadá se ten indexový.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0