Autor Zpráva
Martin_H
Profil
Máme web, na který se už několik let nesáhlo, a teď bychom jej rádi znovu oživili. Seznam i Google indexují stále část stránek ( Google výrazně větší) . Bylo to uděláno ve Frontpage - jen statické html bez jakéhokoli asp nebo php.
Když teď budeme dělat novou verzi ( asi php) , máme ty staré indexované stránky ponechat, nebo nějak propojit na ty nové, nebo je zcela smazat ? Tématika webu bude stejná
Hitman
Profil
Já bych je smazal, vyhledávače stránky zaindexují znovu. Pokud chceš, můžeš je přesměrovat.
Martin_H
Profil
Myslel jsem, že by vyhledávače ( teď myslím hlavně na google) nebraly web jako úplně nový, což, jak jsme doufal, by mohlo být rychlejší, než začínat s úplně novým webem na nové mladé doméně
Marek Prokop
Profil
Se stránkami, jejichž obsah přestane platit, jde udělat tři věci:

1) Aktualizovat. Sem patří třeba i prosté upozornění, že obsah již neplatí a podobný se nachází tam a tam. To asi bude nejčastější správné řešení.

2) Přesměrovat pomocí HTTP 301. To je vhodné v těch případech, kdy se jedná o změnu adresy a obsah, byť třeba aktualizovaný, zůstane zachován.

3) Zrušit. To je přijatelné řešení jen ve zcela extrémním případě, kdy obsah musí pryč (třeba proto, že je právně závadný) a není za něj žádná, ani přibližná náhrada.

S výjimkou opravdu řídkých případů dle bodu 3 platí na webu jednoduché pravidlo:

--> Stránky se neruší. nikdy, nikdY, nikDY, niKDY, nIKDY, NIKDY! <--
Martin_H
Profil
Díky za odpověď, verze 1 je tedy jasná. Existuje nějaké doporučení , jak rychle bych měl stránky v poměru k množství těch starých indexovaných přidávat? Dejme tomu mám starých indexovaných 200 stran, pokud přidám dejme tomu dalších 100 nových, za týden dalších 50 - mám časový prostor to takhle postupně dělat - bude to bráno od googlu jako výrazná rekonstrukce, nebo dokonce celková přestavba stránek, nebo to vezme tak, že stránky přibývají "přirozenou cestou" ke starému webu?
Hitman
Profil
nebraly web jako úplně nový, což, jak jsme doufal, by mohlo být rychlejší
Tak tak to můžeš přesměrovat, jak napsal Marek Prokop v druhém bodu, přes HTTP Return-Code 301. Myslím, že v roce 2002 s tím byl problém (u google), ale teď by to mělo fungovat správně.
Marek Prokop
Profil
[#5] Nemyslím, že by Googlu záleželo na tom, jak rychle stránky přibývají. Pokud dávají smysl i samostatně, přidávejte je tak rychle, jak je stihnete psát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0