Autor Zpráva
Garry
Profil
Zdravim, potreboval bych poradit, jak vytvorit sitemap. Pouzivam Sitemap generator (0.94 Beta). Problem je v tom, ze mi na strance krome html bezi i forum a to indexuje jako statisice adres. Web mam cca. 1000 stranek, tzn. vetsina online generatoru uz nechce spolupracovat. Neda se v nejakym programu zakazat urcite adresy (resp. forum)?? Diky za jakoukoliv konstruktivni radu.

Garry
imploder
Profil
Zkoušel jsem program DRKSpider - takový jednoduchý freewarový crawler pro windows. Při velkém množství stránek padal, napsal jsem autorovi a on to už opravil, je tam teď navíc i export do CSV. Jenom třeba se zdejší diskuzí má problém, protože nepřevádí entitu & na ampérsand (nějaká divná vyhláška W3C doporučuje psát & jako & i v URL, takže by správně měl). Sitemap ve smyslu seznamu URL to vytvoří, do CSV to teď navíc dokáže i načítat některé další informace (ne ještě všechny co zjišťuje pokud si vzpomínám, ale kdyžtak napiš autorovi, on to tam doplní).

Další freeware, pro unix na příkazovém řádku, je Pavuk, umí toho v prolézání webů asi hodně, ale vypadá složitě.
Garry
Profil
Diky moc!! Zkusim oboje.
Garry
pefab
Profil *
Zdravím,
dospěl jsem do stavu, kdy také potřebuji vytvořit sitemap; zkoušel jsem zmiňovaný DRKSpider; můžete mi jen poradit, jaký typ z toho vyexportovat, jak ho pojmenovat a kam jej případně vložit, aby vše fungovalo?
díky pefab

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0