Autor Zpráva
sifik
Profil
Rozhodl jsem se optimalizovat svůj web www.akvaportal.cz a po přečtení mnoha článků mám v tom zmatek, hlavně co se týká zpětných odkazů.......Zádrhel je vtom, že nevím jestli je dobré vyměňovat zpětné odkazy s netématickými weby...

příklad: Můj web je zaměřený na akvaristiku a akvarijní rybičky, je tedy dobré vyměnit odkazy třeba s e-shopem s dřevěnými hračkami???

Myslím si, že to zas tak dobré není, ale ským mám tedy ty odkazy vyměnit??? Jelikož webů se stejným zaměřením je minimálně!

Moc vás prosím o Zodpovězení otázky. Předem děkuji za případné odpovědi
pEeLL
Profil
Můj web je zaměřený na akvaristiku a akvarijní rybičky, je tedy dobré vyměnit odkazy třeba s e-shopem s dřevěnými hračkami???
samozrejme i drevene hracky pomuzou. ale zkus to vzit tak ze bys treba potreboval tri odkazy z hracek nebo dva odkazy z rybicek abys docilil stejneho vysledku. (pomer 3/2 je tu jen pro priklad. Jinak vychazim z toho co jsem cetl, jaky presny vliv na shodnou tematiku ktery vyhledavac dava netusim.)

Jelikož webů se stejným zaměřením je minimálně!
opravdu? napis do googlu akvaristika.
sifik
Profil
Děkuji za odpověď. Takže není pravda, že nekvalitní a netématické odkazy můžou uškodit?

opravdu? napis do googlu akvaristika.
Promiň zapoměl jsem zmínit kvalitních webů
Hitman
Profil
Takže není pravda, že nekvalitní a netématické odkazy můžou uškodit?
To pravda je, pokud budeš vyměňovat odkazy s nekvalitnímy weby, můžeš dostat ban.
Netématické uškodit nemohou, pokud jsou kvalitní.
Jan Tvrdík
Profil
Hitman:
pokud budeš vyměňovat odkazy s nekvalitnímy weby, můžeš dostat ban.
Nešiř, prosím tě, fámy.
Hitman
Profil
Jan Tvrdík
Jaké fámy? Pokud bude vyměňovat odkazy s zabanovanými weby, nebo weby, které porušují svým obsahem určitá pravidla (například používají praSEO), banu od google, či seznamu se pravděpodobně nevyhne.
sifik
Profil
Takže prostě, je lepší mít třeba míň tématických zpětných odkazů než víc netématických odkazů??

Ještě bych chtěl vědět jak rozpoznám kvalitní web od nekvalitního?
pEeLL
Profil
sifik
Děkuji za odpověď. Takže není pravda, že nekvalitní a netématické odkazy můžou uškodit?
je dulezite si to rozdelit na dve casti - kam odkazujes ty a kdo odkazuje na tebe.

1, to kdo odkazuje na tvuj web neovlivnis. takze te to rozkodne neposkodi.
2, to na koho odkazujes ty ovlivnis. nevim jestli muzes dostat i ban ale pokud budes odkazovat na ruzne linkfarmy apod tak prijdes o rank.
sifik
Profil
Aha, takže si hlavně musím dávat pozor kam odkazuji? než kdo odkazuje na mě?
pEeLL
Profil
sifik
Takže prostě, je lepší mít třeba míň tématických zpětných odkazů než víc netématických odkazů??
zalezi jake ma stranka co na tebe odkazuje ranky. tezko rict jestli je lepsi tematicka PR5 stranka nebo netematicka PR6. ale pokud bys mel stranky se stejnym rankem tak by mela byt lepsi ta tematicka. Ale rozhodne bych se nebranil netematickym strankam s vyssim rankem.
Hitman
Profil
sifik
Ano, odkazovat na tebe může kdo chce. Na koho odkazuješ ty/vyměňuješ odkazy si ale musíš dát pozor.
sifik
Profil
aha, takže když mám dole na webu tu patičku s odkazy na spousty webů se kterýma jsem vyměnil zpětný odkaz, tak to bych jí měl pročistit a nechat tam jenom kvalitní weby a přidat tématické?
pEeLL
Profil
sifik
Cetl jsem ze prilis mnoho netematickych odkazu na jednom miste na vsech strankach webu snizuje pro vyhledavace duveryhodnost daneho webu. Ale co je povazovano za "prilis mnoho?". osobne bych ste tve paticky alespon vyhazel vsechny odkazy na katalogy ktere odkaz primo nevyzaduji. Zbytek zalezi jak jsi domluveny s majiteli stranek na ktere odkazujes (co ztoho mas).
sifik
Profil
dobře co nejdříve to udělám.

Ještě bych se chtěl zeptat jak oslovit majitele webů, aby se mnou vyměnili zpětný odkaz?

Například takto?

Dobrý den,
při hledání informací na internetu jsem narazil na Vaši stránku http://www.xxx.com.

Tato stránka mě velice zaujala a přišla mi užitečná i pro návštěvníky mého webu www.akvaportal.cz. Proto jsem se rozhodl přidat odkaz na Vaši stránku do patičky našeho webu.

Pro popis Vaší stránky jsem využil informací uvedených na Vašem webu. Zkontrolujte, prosím, zda je vše v pořádku. V opačném případě mě neváhejte kontaktovat s návrhem vhodnějšího titulku.

Byl bych zároveň velice potěšen, kdybyste mohl přidat odkaz na náš web do patičky (zápatí webu).
Nox
Profil
sifik
Myslím, že takto je to docela přívětivě napsané, ale nedělal bych to tak, že si hned na web přidáš odkaz a že by si rád aby on to udělal taky...spíš se prostě zeptej předem jestli s výměnou souhlasí
sifik
Profil
Díky moc, poupravil jsem to a myslím, že to zní docela dobře, uvidíme.
Marek Prokop
Profil
[#1] Koukám, že je Váš web na dotaz [akvaristika] na Googlu třetí a na Seznamu první. Z toho usuzuji, že je dost populární a nemá zapotřebí jakkoli slevovat z kvality stránek, na které odkazuje. Na e-shop s dřevěnými hračkami bych tedy v žádném případě neodkazoval. Bylo by to sprosté vůči Vašim návštěvníkům, kteří Vás zatím asi mají rádi, tak si to u nich nezkažte.

Stejně tak mi připadá zbytečné, abyste kohokoli oslovoval s nabídkami na výměnu odkazů. Ti rozumní stejně takové nabídky automaticky házejí do koše. Prostě odkazujte na stránky, které vhodně a hodnotně doplní či rozšíří Váš vlastní obsah.
sifik
Profil
Děkuji za příspěvek a za rady. Rozhodně jsem rád, že na můj web chodí návštěvníci, někdy i uživatelé a a snažím se pro ně dělat maximum.

Tento příspěvek jsem napsal hlavně kvůli mému pageranku, myslím si že je to od googlu nefér, po dlouhé a pečlivé práci, pořád pagerank 0, tak jsem mu chtěl pomoct optimalizací.

Poslední rada přišla docela pozdě, jelikož maily jsem už rozeslal, a doufám, že alespoň někdo se ozve, protože maily byly napsány myslím dobře a nebyla to jenom blbá šablona.
Marek Prokop
Profil
Tento příspěvek jsem napsal hlavně kvůli mému pageranku, myslím si že je to od googlu nefér, po dlouhé a pečlivé práci, pořád pagerank 0

Zřejmě nevíte, že odkazy, které máte v patičce, porušují doporučení Googlu pro webmastery a mohou být (a skutečně někdy jsou) příčinou umělého snížení PageRanku. Google prostě předpokládá (nejspíš správně), že odkazy prodáváte, a chce Vám to ztížit.
sifik
Profil
odkazy, které máte v patičce, porušují doporučení Googlu pro webmastery a mohou být (a skutečně někdy jsou) příčinou umělého snížení PageRanku

Tak za tutu informaci moc děkuji, rozhodně odkazy neprodávám, jenom vyměňuji. Jak mám tedy vyměňovat odkazy, aby to googlu nevadilo??? a zároveň s maximální efektivitou?
Marek Prokop
Profil
rozhodně odkazy neprodávám, jenom vyměňuji

Proč jsou tedy označeny výrazným nápisem Reklama?

Jak mám tedy vyměňovat odkazy, aby to googlu nevadilo?

Píšu to v [#17]. Pokud se nejedná o placenou reklamu, odkazujte jen na to, co zajímá akvaristy a co splňuje nějakou úroveň kvality.
sifik
Profil
Proč jsou tedy označeny výrazným nápisem Reklama?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel, takže nevím :-) Rozhodně jsem to opravil, z REKLAMA na ODKAZY, a zmenšil plochu pro odkazy....vypadá o lépe??? a je to věruhodnější?

odkazujte jen na to, co zajímá akvaristy a co splňuje nějakou úroveň kvality.

Takže pokud budu mít patičku plnou tematických a kvalitních odkazů, tak googlu to vadit nebude?
Hitman
Profil
Takže pokud budu mít patičku plnou tematických a kvalitních odkazů, tak googlu to vadit nebude?
Pokud jich bude do 50 (myslím), tak ne. Ale mysli také na uživatele, web je udělaný pro ně, ne pro vyhledávače.
sifik
Profil
Jasný, takže do 50 odkazů. Samozřejmě web je můj koníček a dělám to jenom pro návštěvníky jelikož mě velice těší komentáře a spokojení uživatelé, ale pokud budu mít v patičce kvalitní tématické odkazy tak by to tolik uživatelům a návštěvníkům přece vadit nemělo?
sifik
Profil
Prosím Vás, nebylo by lepší, pro můj pagerank, přidávat k odkazům v patičce atribut rel="nofollow" ??? Předem děkuji za odpovědi
Hitman
Profil
sifik
Ne.
sifik
Profil
Hitman
A prosím tě, mohl bys mi vysvětlit proč?
Plaváček
Profil
sifik

Pokud hodláš mamonit pagerank, pak si uvědom, že tuzemské banky ho na účet odmítají ukládat a zahraniční se také ošívají. Skladovat tak cennou věc pod polštářem je ovšem velmi nebezpečné a dobře zabezpečené úložiště ranku na internetu, pokud vím, ještě neexistuje. Jedno zajímavé řešení se ale nabízí a je vcelku jednoduché:

Pokud máš pocit, že bys měl někam odkázat a návštěvníkům tvého webu to k něčemu bude, prostě to udělej. Pokud si myslíš, že odkazovat cenu nemá a tobě i návštěvníkům je to k prdu, pak se na to vykašli a nikam neodkazuj. Poté odinstaluj všechny pochybné lišty, které ti tohle v podstatě nic neříkající číslo zobrazují. A pak budeš mít božský klid na to, abys na webu nabídl nějaký zajímavý obsah.

Zdá se mi to prosté, tobě ne?
sifik
Profil
To je odpověď na kterou jsem čekal už od samého začátku. Velice děkuji. Nemá cenu sbírat nějaký pagerank a srank. K tomu aby byl web kvalitní tyto čísla nepotřebuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0