Autor Zpráva
andela
Profil *
před měsícem mi spadl web na většinu klíčových slov na seznamu z prvních pozic na čtvrtou stranu, na google beze změny. Pátrala jsem proč a zjistila, že doména má s-rank 10 a hlavní strana 70. Může to být důvod? Stránky jsou ramisport.cz
Marek Prokop
Profil
Co je to Srank domény?
andela
Profil *
Srank stránky ramisport.cz. Ten je 10.
Hlavní strana je http://ramisport.cz/inshop/scripts/shop_NF.asp. Její Srank je 70.
Pan X
Profil
Nechápu, co vás všechny vede k tvorbám takových to adres.

1) Podle některých webů (i váš mezi ně patří) je vidět, že takovéto přesměrování a "uprava adresy" zhorušuje pozice ve vyhledáváčích a podle jednoho nejmenovaného webu se jedná o dosti závažnou chybu po stránce SEO optimalizace. (nevím, co je na tom pravdy)

2) Nestačilo by prostě nechat ten web nahrávat z indexu na www.ramisport.cz a nepřesměrovávat ho dále?

3) Je to nejspíše spůsobeno tím, že některé vyhledávače indexují web, až po jeho přesměrování. To znamená, že pokud někdo odkazuje na www.ramisport.cz a "přidává" mu tím rank, vlastně nedává onen rank www.ramisport.cz ale adrese, která se zobrazí po přesměrování (ve Vašem případě: http://ramisport.cz/inshop/scripts/shop_NF.asp).
Vyhledávač se nechá přesměrovat a až když se další přesměrování, nebo jiné přemisťování již nekoná, poté teprve indexuje a počítá ranky.
** Bod 3) je z vlastní zkušenosti. Při vytváření vlastního vyhledávacího a indexovacího modulu či robota :) jsem stejný problém řešil a nakonec nastavil tak, že web je zaindexován až po samotném přesměrování.
*** Pokud by jste jóóó chtěli mít nějaký velké ranky na www.ramisport.cz doporučil bych vám přesměrování spustit až po určitém čase nečinosti. Tím www.ramisport.cz získá ranky a k přesměrování dojede. Ale vypadá to otřesně takto se přesměruvávající se web.
Marek Prokop
Profil
Vzhledem k tomu, že na adrese ramisport.cz žádná stránka není, jedná se asi jen o jakýsi "zbytkový" rank nepřenesený dosud přesměrováním. Mimochodem, to přesměrování je udělané jen přes meta refresh a Seznam je asi jediný vyhledavač na světě, který to nějak podporuje. Považoval bych to proto za dost vážnou chybu.
andela
Profil *
Je to eshop fungující na platformě inshopu, takže s adresou zřejmě nic neudělám. Na to přesměrování se zeptám správce inshopu. Přesměrované to má být asi přes 301? Může to být tedy důvod k tak velkému poklesu na seznamu nebo mám hledat někde jinde? Je to takhle od začátku. Přitom na prvních pozicích se web držel docela dlouho - víc než rok.
Marek Prokop
Profil
[#6] Příčina náhlého poklesu to nejspíš nebude.
andela
Profil *
Děkuji, budu hledat dál, ale už mě nic nenapadá. Už jsem v minulosti měla takový vápadek, ale trval cca 14 dní.
andela
Profil *
Tak dnes jsem pro změnu na kw plavky vypadla úplně ):-

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0