Autor Zpráva
Fic
Profil
Ahoj,
dělal jsem nedávno jednoduchý e-shop s rostlinami (SEO není nic moc, ještě na tom budu muset zapracovat), ale jde o to, že Seznam nezaindexoval nabídku rostlin Odkaz, tedy to hlavní co tam je... Google většinu položek z nabídky najde. Zbytek webu Seznam zná. Neví někdo co s tím?
Díky moc.
Marek Prokop
Profil
Uvedená stránka v indexu Seznamu je: http://search.seznam.cz/?q=site:palkowitschia.cz%20sukulenty

Jinak mi nepřipadá úplně ideální míchat na jedné doméně cestovní kancelář a prodej rostlin.
Fic
Profil
Ano, v Seznamu stránky jsou, ale nabídka rostlin jako taková, tam zaindexována bohužel není... zaindexovaná je pouze první stránka nabídky, kde je ještě statická adresa. Může to být strukturou adresy? http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/cs/offer.php?plants=a-b&filter=&page=2
A jak tak koukám, tak nemám kódované ampersandy, může to být ten problém? Díky.

Ta CK je jen okrajová záležitost, ale pravda určitě je, že to ideální není. Ale pochybuju, že majitel bude ochoten koupit další doménu, to mu nikdo nevysvětlí.
ninja
Profil
Fic: provozuje eshop a neni ochoten dat 250 kc/rocne za dalsi domenu?!

Pokud jde o indexaci, tak struktura neni opravdu statstna. Seznamu se nedivim, to vase deleni dle abecedy vypada jako klasicky filtr, ktery zobrazi duplicitni obsah. Pro uzivatele to take neni moc pochopitelne. Navigaci predelejte.
Marek Prokop
Profil
Minimálně tam je duplicitní obsah -- adresy

http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/cs/offer.php?plants=a-b a
http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/cs/offer.php

obsahují totéž.

Seznam také nemusí poznat, že stránky jsou česky.
Fic
Profil
[#4] To ani ne, ale spíš mu nevysvětlim, že to k něčemu bude... Už ho docela dobře znám. Nicméně za pokus to možná stojí.

To dělení podle abecedy je pro sukulenty, zbytek rostlin je v kaktusech a cibulovinách. Jak jinak to mám potom rozdělit? Prosím o trošku konkrétnější příklad. Pokud to totiž nebudu dělit podle počátečních písmen, tak jak? Pokud podle rodů rostlin, tak tam bude menu s desítkami různých názvů, které laikům stejně nic neřeknou. Pokud to rozdělím jen na sukulenty, kaktusy, cibuloviny, tak tam zase bude kolem 50ti podstránek.

[#5] S tím duplicitním obsahem to je pravda, předělám to. Ale proč je tedy zaindexovaná jen ta první stránka a další už nejsou?
A jak Seznam pozná, že jsou stránky česky? V poznámky u jednotlivých položek jsou česky, myslel jsem, že podle toho... (ale přiznám se, že v tom se moc nevyznám, tak se omlouvám za lamský dotaz).

Oběma moc děkuji za cenné připomínky.
Yuhů
Profil
Seznam botovi se do těch podstránek moc nechtělo. 10. dubna našel tu hlavní stránku sukulentů, ale odhadnul stránce tak moc nízký rank, tak se dál nepouštěl. Sice si ta další URL založil do plánu, ale nešel je stahovat, jenom některé (například help). Teď se tam náhodou dostal znovu, aby dojel plán. Během pár dnů budou ve vyhledávání, pokud tedy projdou jazykovým testem na češtinu (asi jo).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0