Autor Zpráva
Martin007
Profil
Zdravím Vás. Potřeboval bych poradit v následujících otázkách. Zkoušel jsem sice googlit, ale příliš relevantního jsem nenašel. Pokud jsem jen špatně hledal, omlouvám se (s pohlavkem prosím zalsat link:).

Základní fakta:

- mám web www.domena.cz (cca 5,000 čtenářů denně, svého oboru nejnavštěvovanější na českém internetu, docela dost linků na něj vede, ve vyhledávačích se umisťuje relativně vysoko)

- mám český obchod na obchod.domena.cz (SEO se snažím, ale stále má pagerank (a S-rank) výrazně nižší než hlavní web www.domena.cz, i tak je na většinu klíčových slov na prvních místech)

- chci udělat slovenskou verzi obchodu, tzn. jeden bude pro Čechy a druhý pro Slovensko

Měl bych otázky:

- není lepší český obchod provozovat na hlavní doméně www.domena.cz, když má lepší pagerank? (A když na ní lidé odkazují rádi a často?)

- související dotaz, má-li stránka www.domena.cz rank X, má stejný rank každá stránka www.domena.cz/jina.htm a nebo je to pro každou podstránku jiné?

- jak mám řešit slovenský obchod vzhledem k SEO, abych vytěžil z ranků současných webů maximum? Udělat novou obchod.domena.sk a nebo jet na některé ze současných?

Třetí zmíněná otázka je pro mě v současnosti stežejní, nerad bych totiž začínal na zelené louce od začátku...

Děkuji Vám.
Martin007
Profil
Omlouvám se, že jsem nenapsal doménu konkrétně, konkurence je čilá a slovenská verze obchodu ji nepotěší, překvapí, zaskočí... :)
Yuhů
Profil
> - není lepší český obchod provozovat na hlavní doméně www.domena.cz, když má lepší pagerank?

ne, důvod níže

> (A když na ní lidé odkazují rádi a často?)

lidé na ni odkazují rádi a často asi kvůli obsahu. Kdyby se tam změnil obsah a nastěhoval by se tam obchod, pravděpodobně odkazovat přestanou.

> - související dotaz, má-li stránka www.domena.cz rank X, má stejný rank každá stránka
> www.domena.cz/jina.htm

ne. Pouze dostává část přeposlaný, pokud to na sebe odkazuje.

> a nebo je to pro každou podstránku jiné?

ano, PageRank a podobné ranky jsou funkcí URL, nikoli hostname

> - jak mám řešit slovenský obchod vzhledem k SEO, abych vytěžil z ranků současných webů
> maximum?

stačí na něj odkazovat

> Udělat novou obchod.domena.sk a nebo jet na některé ze současných?

to je příliš obecný dotaz, muselo by se to analyzovat, ale doporučuju pro slovenské stránky doménu sk (kvůli vyhledávačům)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0