Autor Zpráva
matos
Profil *
Ahoj,

moje stranky jsou pomerne dobre optimalizovany. Mezi jedine nedostatky patri zatim absence peknych url adres a drobeckove navigace. Na Jyxu jsem na klíčové slovo první, na googlu 25, na seznamu 15. a na morfeu(nikoliv centru) jsem na 36. pozici. Bohuzel jyxo je málo pouzívané a já potřebuji být na 1. stránce hlavne na seznamu a centru (v klasickem vyhledavani u centra snad vubec nejsem:-( Nemate nejake doporuceni, jak dal pokracovat s optimalizací? Zpětných odkazů mám více než dost (jak katalogy, tak tématické stránky), pouzivam semanticke znacky, styly, dekorativni obrazky jako pozadi, u vsech odkazu mam title.

Je mi z toho docela smutno, kdyz me na Seznamu predbehla stranka tvorena tabulkami, bez h1, pouzivajici tag <font> a jeste k tomu ma mensi s-rank i jyxorank nez ja. Jedine co ta stranka ma, je klicove slovo v domene v 1.padu (oddelene pomlckou od zbytku slov v domene). Ja ho mam bohuzel v jinem padu a neni oddeleno teckou ci pomlckou.

Tak povezte, to mam jako kvuli vyhledavacum menit nazev domeny, kdyz uz je moje znacka castecne v podvedomi a navic na ni vedou desitky tezce ziskanych odkazu?

Omlouvam se za tak dlouhej text.
Předem dik za rady
flying gentleman
Profil
dekorativni obrazky jako pozadi
nevedel jsem ze to prispiva nejak k SEO. Na první stránku do prvního odstavce nacpat nějak NENÁPADNĚ co nejvíc keywords, ale at to neodradi čtenáře! V h1 mít něco co souvisí, pokud možno nějaký klíčový slovo.
jinak nevím.
Charlie
Profil
nevedel jsem ze to prispiva nejak k SEO vsak matos nerikal, ze jde jen o SEO, i kdyz to tak asi myslel.

matos, tak zkus neco provest s tema URL, jestlize to ma ta stranka pred tebou v domene (klicove slovo), tak by se to potom melo vyresit.
matos
Profil *
dekorativni obrazky jako pozadi

seo to asi nepomaha, ale urcite pristupnosti ano.
Marek Prokop
Profil
Kvalitní HTML kód, URL a počet zpětných odkazů je jen menší část z mnoha faktorů, které pozici ovlivňují. Soustřeďte se na i na kvalitu zpětných odkazů (odkud vedou, co obsahují za text), optimalizaci textů vlastního webu, jeho navigační strukturu, metadata (hlavně title), atd. Také asi není nejrozumnější spoléhat jen na jedno slovo/frázi. I k hodně specializovaným oborům se vážou desítky až stovky relevantních dotazů. 20 méně hledaných a málo konkurenčních dotazů vám může přivést víc návštěvníků než jeden dotaz nejhledanější a nejvíce konkurenční.
Yuhů
Profil
S tím, že by mě předběhla stránka, která má něco v doméně, bych si nedělal hlavu. Fulltext Seznamu je mladý a konkrétní způsob řazení se může ještě velmi často měnit.

Jak psal Marek Prokop -- já bych pokračoval rozšiřováním pole působnosti. Soustředit se na jedno klíčové slovo je prostě málo. Lepší je sbírat uživatele na konkrétnější fráze, a nabídnout jim řešení.

Také je potřeba odpovědět si na otázku "proč chci být ve vyledávači vysoko". Nepříjemně často se totiž setkávám se situací, kdy lidé chápou SEO jako sport, ve kterém je cílová páska horní pozice. To je samozřejmě blbost. Na naprosté většině webů, co je znám, není problém SEO, ale použitelnost.

Jinak řečeno -- je lepší dostat na svoje stránky jednoho člověka, který si něco objedná, než deset lidí, kteří si neobjednají nic. Také se tomu říká zvyšování konvezního poměru. To je věc, ve které doporučuju pokračovat.
Dude
Profil *
Fulltext na seznamu mi připadá nejzmatenější ze všech a nějak v něm nenacházím logiku...
Hlavně teda v určování S-ranku...
Starám se o stránky, kde je cca 15 úvodních stránek sekcí, na které vede odkaz z celého webu (100,000+ pages).
na HP je PR5, JR 204 a S-rank 9...
Problém je ale na úvodních stránkách sekcí...
Tam je PR5, JR 170-180, ale Seznam těmhle stránkám nedává žádnou hodnotu... S-Rank 0... Nechápu proč..
Na úvodní stránky sekcí vedou odkazy ze všech stránek domény (rozdělené na domény III.řádu) + hromada odkazů odjinud.. Přesto je tam S-rank 0...
Podobnej problém jsem objevil i na cizích webech, kde má HomePage obrovskej S-Rank a podstránka, na kterou vede hromada zpětných odkazů, i s hezkou URL a s hezkým hodnocením jiných vyhledávačů nic...

O relativně mladým Seznamáckým hledání jsem toho na netu moc nenašel a ani seznam tomu nedal velký křídla... (nejde na nich hledat "site:" "link:" ... ani nic podobnýho, co by v tomhle směru pomohlo nakouknout do jejich indexu)..

Jestli někdo poradíte něco bližšího a osvětlíte tajuplné stíny fulltextu na Seznamu, budu skákat radostí...:-)
Dude
Profil *
Chvíli mi připadalo, že Seznam indexuje jen úvodní stránku domény a nehledá nikde jinde, než v URL a Titlu..:-)

Každopádně... těmhle věcem dává obrovskou váhu, podobně jako Jyxo...

Jejich lištičku jsem si stáhnul až dneska a celkem mě mrzí, že v ní není možnost nakouknout do cache a zjistit jestli vůbec, případně kdy naposled se seznam na stránku juknul... Jde to zjistit nějakou jinou cestou??
Dude
Profil *
cache:URL vrací nějakou zuřivost...
Yuhů
Profil
ne, není možnost, jak nakouknout do cache Seznamu ani na datum crawlování.

Seznam je navržen tak, aby poskytoval odpovědi hlavně uživatelům, přičemž SEO expertům a webmasterům tolik podpory nabízet nemusí. Site: operátor ovšem funguje.
Radek Karban
Profil
Možná by se Vám mohlo hodit pár rad, např.:
http://seo.webdesign-reklama.cz/zakladni-pravidla-seo.phtml
Dude
Profil *
To je dost všeobecné nahlédnutí do základních faktorů... Rady pro lidi, co o tom nic nevědí...(cítím se trochu na víc..:-))... Jinými slovy, všeobecné povídání pro vaše potencionální zákazníky (nic proti)...
Jestli tu má být odkaz na on-page a of-page faktory, tak je to podle mě tenhle:
http://www.vaughns-1-pagers.com/internet/google-ranking-factors.htm
(je to sice o googlu, ale stejně většina vyhledávačů vychází z jejich technologií a myšlenek, takže google)

Zajímali mě ale konkrétní věci kolem nového fulltextu na seznamu....
Wifi_jirka
Profil *
Řeším úplně stejný problém se seznamem. Optimalizuju slovo KYTARY pro kytary.instrumento.cz. V Jyxo, MSN, Google lze vidět postupné výsledky, ale Seznam mě nějak nejak "odmítá", S-rank na nule. Morfeo kupodivu taky....
Yuhů
Profil
to chce klid, je to mladá stránka.

nové dotazy prosím do nových témat :-)
wifi_jirka
Profil *
Seznam je opravdu pomalý. Zatímco v Googlu/Jyxu se průběžně pohybuju na různých místech, na Seznamu zůstavá pořadí zhruba dva měsíce stejné...
Tomik
Profil
taky anonym
Souhlas...

některý z administrátorů, asi Yuhů nebo DoubleThink
Podívám se po nějakém řešení spamů pro miniBB, vyzkouším a kdyžtak dám vědět...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0