Autor Zpráva
Laďa
Profil *
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jak je to s počtem zpětným odkazů. U webu mi google ukazoval 72 zpětných odkazů a druhý den už jen 56 přičemž odkazy které již google neukazoval stále na oněch stránkách byly (rel=nofollow u sebe neměly) ? Chtěl jsem se tedy zeptat jestli je možné že google nějaké zpětné odkazy uzná a počítá je a později je vyřadí z "indexace" zpětných odkazů?
Dále jsem se chtěl zeptat jestli je možné nějak googlu "oznámit" nebo ho "upozornit" na některé zpětné odkazy? Vím totiž že jich mám mnohem více než google indexuje.
Děkuji za odpovědi.
Laďa
ninja
Profil
1. Google nezobrazuje vsechny zpetne odkazy, pouze vyber z nich.
2. Dalsi zpetne odkazy nejlepe oznamite tak, ze je budete mit na kvalitnich strankahc, ktere roboti vyhledavacu radi a casto navstevuji.
Laďa
Profil *
ninja:
1) Díky, opět něco nového co jsem nevěděl. Některé odkazy ale zmiznout musely když padl PR zřejmě. Je tedy možné že Google nějaké odkazy uznal a později vyřadil?
2) Toto je samozřejmě ideální řešení. Na nabídku výměny odkazu větším a kvalitnějším stránkám je ale potřeba prvně vytáhnout stránky na nějakou hodnotu PR a návštěvnosti. Těžko přijme web s PR 4/5 a návštěvností 1 000+ UIP denně výměnu s webem co má PR 2/3 a návštěvnost 100+ UIP denně. Proto mě zajímalo jestli jde Google nějak "upozornit" na odkaz když je na webu který není tak "velký" a robotem tak často navštěvovaný.

Připojil by jsem ještě dvě otázky.
1) Když jsem si dnes projížděl různé weby a jejich backlinky tak u některých webů bylo x-krát vidět jako backlink odkaz z vlastního webu z nějaké jiné stránky. Když mám tedy na webu řekněme 600 stránek a na každé z nich v patičce odkaz na titulní stranu tak je to bráno jako 600 backlinků (v tom případě Google pouze neukázal všechny odkazy jak psal ninja)?
Nebo Google tyto odkazy nebere jako backlinky (v tom případě u některých webů tyto odkazy Google špatně indexuje nebo je způsob jak to "obejít" a započítat tyto odkazy? ) ?
2) Jak je to s doménou třetího řádu? Je možné z těchto domén získat zpětné odkazy nebo se bere pouze odkaz z domény druhého řádu? Např. mám doménu www.vse.cz . Udělám si doménu třetího řádu sport.vse.cz a zahrada.vse.cz a na ně umístím odkaz na www.vse.cz - je to bráno jako backlink?

Děkuji za odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0