Autor Zpráva
Radim24
Profil
Nebyl jsem si jist kam napsat tohle téma, jestli pod Názor na stránku nebo sem, ale snad jsem zvolil dobře.

Díval jsem se na stránky Vlastimila Svobody
http://www.vlastimilsvoboda.cz/
abych porovnal jaké má hodnocení SEO na jisté české službě, kterou jistě znáte, ale zase nevíém zda je dovoleno zde uvádět jména konkurenčních (?) webů...

Tak hodnocení ranku má na úvodní stránce docela slušné.
Slova: grafický, grafický návrh, firemní logo mají rank 33 - 26 a 27.

Pak jsem se díval do zdrojáku a co jsem nenašel:

Nedodržení pravidla struktury - nejdříve je H2 (pro logo), pak H1 pro hlavní "nadpis" - spíše obchodní výzva - uprostřed a nakonec H3 pro talčítka.

Zdá se, ale že tato malinká odchylka od pravidel nijak neškodí pozici v prohlížeči (Seznam). Máme dojít k názoru, že občasné porušení pravidel se vyplatí? Titulek obsahuje asi 14 klíčových slov, což je o 9 víc než se doporučuje, a já si taky myslím, že je lépe tam ta slova napsat, aby je vyhledávač zachytil a dostals bod, než aby tam nebyly a neměl jsi z toho nic... A Váš názor?
Rammsteinmv
Profil
hodnocení SEO na jisté české službě, kterou jistě znáte, ale zase nevíém zda je dovoleno zde uvádět jména konkurenčních (?) webů...
Já ji ani neznám,ani nepoužívám,tyhle věci jsou spíš k ničemu. Řeknou ti,jestli jsi validní a máš všechny známé meta tagy a další nesmysly. A konkurence pro toto fórum to určitě není.

Nedodržení pravidla struktury - nejdříve je H2 (pro logo), pak H1 pro hlavní "nadpis" - spíše obchodní výzva - uprostřed a nakonec H3 pro talčítka.
Když to dává smysl a je to použito logicky,vůbec to nevadí.

Zdá se, ale že tato malinká odchylka od pravidel nijak neškodí pozici v prohlížeči (Seznam)
Od čích pravidel? A seznam je vyhledávač,prohlížeč je třeba Firefox nebo Opera.

Titulek obsahuje asi 14 klíčových slov, což je o 9 víc než se doporučuje
Kdo to doporučuje? Když dávají smysl,nevadí to,ale 14 je asi fakt moc.

Ps. na tu stránku jsem se ještě nepodíval.
Martin Weis
Profil
Titulek stránku pouze identifikuje nikoliv však popisuje. Měl by být informativní a zároveň stručný. Titulek začíná velkým písmenem, není zakončen interpunkčním znaménkem a žádné další doplňující informace se do titulku nevkládají.
Do titulku nezahrnujte nadbytečné či opakované informace, symboly a znaky, slogany ani jakékoliv jiné reklamní spojení.
Co je příslušná společnost zač a co nabízí je záležitost popisku. Kromě toho titulek těchto stránek je příliš dlouhý, pro dobrou optimalizaci se doporučuje titulek zkrátit na 70-80 znaků.
Zdá se, ale že tato malinká odchylka od pravidel nijak neškodí pozici v prohlížeči (Seznam). Máme dojít k názoru, že občasné porušení pravidel se vyplatí?
Jak jste přišel na to že momentálně přední pozice na Seznamu je v případě zmíněných stránek zajištěna právě porušováním pravidel? Dodržování obecných zásad SEO je správná cesta k optimalizaci, tomuto webu naopak prospěje jěště více když se tyto nedostatky napraví, neboť třeba nadpisy na stránce nejsou ve správném pořadí. Nemělo by se skákat např. z nadpisu první úrovně na 3. apod.
Radim24
Profil
Rammsteinmv

http://seo-servis.cz/keywords-test-klicovych-slov/1571973

k těm pravidlům - jsou to doporučení na která narážím od těch co už seo dělají nějakou dobu. Je fakt, že jsem si říkal že těch strategií může být více a každý může mít tu svou...

Jo vyhledávač, omylem jsem se přeřekl.

Mě to připadá, že web od pana Svobody je dobře umístěný a považuji ho rozhodně za silný web.

(bez ohledu na to co říká
http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/1572078
)
Radim24
Profil
Martin Weis
"Dodržování obecných zásad SEO je správná cesta k optimalizaci, tomuto webu naopak prospěje jěště více když se tyto nedostatky napraví, neboť třeba nadpisy na stránce nejsou ve správném pořadí."

To nejsou, ale vyhledávač významně hodnotí právě to co se nachází v H1 (nebo spíše tento analyzátor). Kdesi v článku o délce příspěvku a umístění odkazů na stránce se psalo, že teoreticky je jedno kde se dotyčná věc nachází, protože pozicováním můžeš změnit polohu textu na obrazovce (či dokumentu)... Není to podobné?

Ještě jeden dotaz k oné stránce. Pan Svoboda tam má v Nadpisech uvedený odkaz s obrázkem a pak span. Ten span schovává text nadpisu(nadpisů) který je pozitivně hodnocen, ačkoliv tyto nadpisy nejsou na stránce vidět. Span ale není nastaven jako schovaný (žádný atribut u spanu jsem nenalezl) takže by to snad nemělo být k penalizaci. Chápal bych tuto tlačítkovou kostrukci jako doplňující popisek. I když to je asi blbost. Protože v odkazu mu schází alty.
ninja
Profil
Radim24: Neni slusne zde davat k hodnoceni stranky nekoho jineho.

Zejmena pak pokud tu sirite takove nesmysly. Jestli je H3 nad H1 je prakticky uplne jedno a zadna pravdila to neporusuje. Podobne bludy pisete i dale. Navic se hajite odkazem na pochybnou sluzbu seo-servis.cz, u ktere neni znama metodika vyhodnocovani a pravdepodobne slouzi jen jako linkbait server.
Rammsteinmv
Profil
http://seo-servis.cz/ je spíš zbytečná věc,protože

1.) botovi na validitě nezáleží
2.) botovi nijak zvlášť nezáleží ani na meta tazích

Takže i dobře optimalizovaný web tam může mít klidně 30 procentní hodnocení a nějaký web z destáté stránky výsledků může mít plný počet bodů...

Jinak titulek té stránky mi taky připadá špatný,protože tam má několikrát třeba slovo logo a celé je to jen nesmyslný a zbytečně dlouhý výpis slov. A co takový titulek řekne lidem? Mě přijde otravné ho vůbec číst. Nic takového bych si já to titulku nedal.
Rammsteinmv
Profil
Neni slusne u davat k hodnoce stranky nekoho jineho, ktere jste nedelal.
To máš jedno... Když ho zajímá,jak je na tom cizí stránka... možná mu i udělal nějakou reklamu.

Jestli je H3 nad H1 je prakticky uplne jedno a zadna pravdila to neporusuje.
Souhlasím
Radim24
Profil
ninja
To rád slyším. Chtěl jsem si ověřit jestli to dodržování struktury má nějaký smysl nebo se na to můžu z praktického hlediska vykašlat. NEvím co míníte termínem linkbait, ale taky si říkám, že na ten SEO service není spoleh, ale raději to tu už nebudu rozebírat. Chtěl jsem znát názor na ty stránky. Ale pokud to tu někomu vadí, tak to vymažte.

EDIT: Tím pádem to můžete uzavřít nebo vymazat. Jak chcete.
Railbot
Profil
Jestli je H3 nad H1 je prakticky uplne jedno a zadna pravdila to neporusuje
Co třeba sémantika?
Radek Hojgr
Profil
2.) botovi nijak zvlášť nezáleží ani na meta tazích
Pro výsledky vyhledávání asi ne, ale jakmile už vyjedou tvé stránky ve výsledcích vyhledávání, Meta Description je důležitý - Google jej pouziva jako popisek.
ninja
Profil
Railbot: Co třeba sémantika?

Je chyba mit cely obsah jako H1, pripadne vsechny nadpisy az v paticce webu. Ale stejne jako u papirovych publikaci, casto prvni text neni nejdulezitejsi. Napriklad u knih byva prvni casto nazev vydavatelstvi, nejake motto a pak az nazev titulu. Stejne tak tomu byva u webovych stranek.
Ja
Profil *
ninja
"jako linkbait server." co to je?
Plaváček
Profil
Ja

"jako linkbait server." co to je?

http://blog.h1.cz/linkbaiting-novodoba-modla-nebo-jen-nafouknuta-bublina/
Rammsteinmv
Profil
"jako linkbait server." co to je?
Třeba podle http://blog.h1.cz/linkbaiting-novodoba-modla-nebo-jen-nafouknuta-bublina/ je to přitahování zpětných odkazů.
Ja
Profil *
Plaváček
děkuji
Rammsteinmv
Profil
Prosím o smazání mého předchozího příspěvku,vůbec jsem si nevšiml,že Plaváček už reagoval. Omlouvám se.
Radim24
Profil
Když tu byla řeč o linkbajtingu měl bych dotaz, který s tím souvisí. Mnoho firem má na svých stránkách reference dělané tak, že otevře se stránka s referencemi a tam je javascript, který promítá fotografie nebo se to otevře v samostatném okně jako obrázek. Toto ale vyhledávač nepočítá jako samostné stránky, takže by mělo být pro daný web mnohem výhodnější každý obrázek otevírat jako součást celého webu (tzn. hlavičku, obsah, text, fotku, patu vše na jedné stránce) - pak by vyhledávač hodnotil daný web podstatně lépe, protože má mnohem více stránek... Mám pravdu? No a pak by mě zajímalo to samé, jen jak to bude web hodnotit, když tam bude jen (hlava, fotka, pata) čili žádný text - bude mít taková stránka (s tou fotkou) nižší hodnocení než kdyby tam byl taky text k té fotce?
Rammsteinmv
Profil
Když tu byla řeč o linkbajtingu měl bych dotaz, který s tím souvisí.
lepší by asi bylo založit si samostatné téma...

pak by vyhledávač hodnotil daný web podstatně lépe, protože má mnohem více stránek
Více stránek neznamená lepší hodnocení,nicméně bez toho javascriptu by to asi mohlo být o něco výhodnější (i proto,že někdo má javascript vypnutý)

bude mít taková stránka (s tou fotkou) nižší hodnocení než kdyby tam byl taky text k té fotce?
Rozhodně je lepší mít k fotce kvalitní popisek než nic: i pro vyhledávače,i pro přístupnost a použitelnost
Radim24
Profil
Rammsteinmv
Nemyslel jsem popisek do altu a title, ale text, který může mít např. dva tři odstavce.
Rammsteinmv
Profil
Nemyslel jsem popisek do altu a title, ale text, který může mít např. dva tři odstavce.
Já vím,a i text s dvěma třemi odstavci mimo alt a title docela pomůže
Rammsteinmv
Profil
Jinak obrázkové vyhledávání může být významným zdrojem návštěvníků,hezký návod na jejich optimalizaci jsem napsal tady (jsem si vědom,že se jedná o off topic,spam,sebereklamu a že odkazovat slovy tady je k ničemu).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0