Autor Zpráva
higen
Profil
Zdravim, procital jsem tohle forum a snazil se podle toho upravit sve stranky www.aikido.over.cz

Co by jste mi zasadniho doporucovali, abych se v SEO posunul jeste dal? Moc diky Lamer :-)
seagal
Profil *
Tak nemam pre teba ziadnu radu.. len tolko, ze pekna stranka a taktiez oblubujem toto bojove umenie :-)
higen
Profil
Tak nemam pre teba ziadnu radu.. len tolko, ze pekna stranka a taktiez oblubujem toto bojove umenie :-)

Dik :-)

Kazdopadne jako zacatecnik si jsem jisty, ze je jeste hodne co zlepsit, takze budu rad za jakokoli postrehy od tech, co tam uvidi neco, co stoji za zlepseni, predelani, smazani, dopsani :-) vsak vite ... ;-)

Vsem co si daji tu praci moc diky
Marek Prokop
Profil
1) Stanovte si konkrétní cíle a jasný plán, který vede k jejich splnění.

2) Porovnejte současnou skutečnost s těmito cíli.

3) Pokud bude skutečnost zaostávat za vytýčenými cíli, zeptejte se nás znovu, ale ty cíle napište také. Bez nich Vám totiž nikdo nemůže odpovědět, co máte či můžete zlepšit.
higen
Profil
1) Stanovte si konkrétní cíle a jasný plán, který vede k jejich splnění.
2) Porovnejte současnou skutečnost s těmito cíli.
3) Pokud bude skutečnost zaostávat za vytýčenými cíli, zeptejte se nás znovu, ale ty cíle napište také. Bez nich Vám totiž nikdo nemůže odpovědět, co máte či můžete zlepšit.

moc dekuju za spravne nasmerovani, takze asi takto:

CIL - chci se dostat na prvni pozice v klicovych slovech "aikido" "aikido ostrava" v Ceske republice (na vyraz "aikido nishio" v budoucnu i mimo CR)

PLAN - co nejefektivneji vyuzit hrube SEO pro naplneni cile. Chapu, ze optimalizace je uzce provazana s obsahem stranky a jsem si vedom, ze zatim neni obsah dostatecne rozsahly. Tak jak je nyni, bych jej vsak chtel co nejefektivneji optimalizovat i s vnitrni strukturou webu tak, abych v budoucnu byl pripraven vse doplnovat, rozsirovat spravnym zpusobem.

Snad je to nyni rozumnejsi prispevek :-) Jako houzevnaty zacatecnik, ktery si rad nastuduje vse, co mu nekdo doporuci, vas prosim o kritiku, spravne nakopnuti nebo zesmesneni. Verim, ze cokoli vyslechnu, bude ku prospechu veci
Vsem diky
Marek Prokop
Profil
Výborně, už se posouváme dál.

chci se dostat na prvni pozice v klicovych slovech "aikido" "aikido ostrava" v Ceske republice (na vyraz "aikido nishio" v budoucnu i mimo CR)

To ale není cíl, to je prostředek. Volba klíčových slov jako jeden ze základních prvků SEO musí právě k nějakému cíli směřovat. K jakému má směřovat ta Vaše volba? Záměrně se neptám, proč jste si vybral zrovna slova "aikido" a "aikido ostrava" a proč na ně chcete být první, protože tím bych již předjímal, že jste zvolil správně. To ale zatím ještě nevíme.
higen
Profil
Tak pokud se technicky odmotam od SEO, tak cilem je, stat se informacni zakladnou pro ceskou republiku prave v oblastech, ktere tato klicova slova vystihuji. Nez ale zacnu pridavat dalsi a dalsi materialy na web, rad bych to umel delat co nejefektivneji, abych nemrhal obsahem a namahou.

Jsem ted docela zmateny. Snad jsem povedel, co jste chtel slyset.

Tomas
higen
Profil
samozrejme je taky cilem, prezentovat co nejviditelneji nase sluzby verejnosti - nekomerecni, nevydelecne
Marek Prokop
Profil
Ne ne, od SEO bychom se odmotávat neměli. SEO ale musí něčemu sloužit a musíme vědět čemu, abychom ho dokázali použít správně.

Píšete, že: "cilem je, stat se informacni zakladnou pro ceskou republiku...". Chápu to správně, že tou informační základnou dosud nejste, že se jí teprve chcete stát? Pokud ano, pak je otázka, zda Vám v tom může SEO nějak pomoci. Možná ano, možná ne. Pojďme si to rozebrat podrobněji.

SEO v zásadě dokáže jenom jednu věc -- přivést návštěvníky z vyhledavačů. Do jisté míry máte přitom pod kontrolou, jací návštěvníci to budou (volbou klíčových slov, titulků a úryvků) a na jaké stránky se dostanou (vhodnou informační architekturou a obsahem webu). To v podstatě předurčuje, co ti návštěvníci mohou na stránkách udělat.

A tím se dostáváme k cíli, či spíše k cílům, protože jich asi může být víc. Co chcete, aby Vaši návštěvníci udělali?

Mají si web zapamatovat a vracet se na něj? Jaký jim k tomu dáte důvod? Pravidelně vydávané novinky a články? Jaké jim k tomu dáte prostředky? Snadno zapamatovatelnou doménu? RSS? E-mailový newsletter? Něco jiného? Jak Vám to pomůže vybudovat onu informační základnu? Jen tím, že Vás to povzbudí v další práci, nebo ještě jinak?

Možná by Vám v budování pomohlo více, kdybyste od uživatelů získal zpětnou vazbu, začal s nimi komunikovat a tím je do budování informační základny zaangažoval. Jaký ale budou mít důvod Vám pomoci? Najdete nějaký? A jaké jim k tomu dáte prostředky? Diskusní fórum? Komentáře k článkům? Živá setkání?

Možná už toto nějak promyšlené máte, ale pokud ne, soustředil bych se zpočátku jen na cíl, který píšete v příspěvku #8. Na webu vidím stránku Nábor s nabídkou cvičení. Je to to, co ze svých služeb chcete propagovat? Můžeme tento cíl zformulovat tak, že chcete získat nové členy? Jaká je v tom případě kapacita? Je pravděpodobné že by dojížděl někdo odjinud, než z Ostravy? Jak početná je konkurence? Atd.
higen
Profil
Dekuju, chapu a popremyslim nad tim. Vase otazky me myslim nasmerovali.

Vezmu jeste jednu konkretni vec:

Kdybych se chtel dostat na fraze "aikido" a "aikido ostrava" z duvodu, ze chci teda nabrat nove cleny a dostat se pred "konkurenci", ktera je treba na seznamu vzdy predemnou, tak mam udelat co? Chtel bych se pred zacatecniky, kteri si chteji najit neco na internetu po zadani "aikido" nebo "aikido ostrava" zviditelnit lepe, nez konkurent. ( co se tyka pozice v seznamu a googleu)

Dekuju

doplneni: kapacita 30 mist, okruh 15-20 kilometru od Ostravy - Zabrehu. Tipuju mesta jako Frydek - mistek, havirov, karvina, orlova, petrvald atd.
Marek Prokop
Profil
Já bych na nábor maximálně 30 nových členů SEO nepoužil, protože se pro takové v podstatě jednorázové akce moc nehodí. Použil bych PPC ve vyhledávání (AdWords, Sklik), ve kterém na frázi "aikido ostrava" není žádná konkurence, takže bych dostal tisíc návštěvníků za cca. 300 Kč a z nich by těch 30 nových členů mělo být. Pokud ano, činily by náklady na získání jednoho cca. 10 Kč, což pomocí SEO asi těžko překonáte.

Ale budiž, budu předpokládat, že 300 Kč na PPC nemáte, nebo se chcete v SEO pocvičit, takže PPC reklamu nepoužijete. V tom případě bych především vyloučil jednoslovný dotaz [aikido] jako nedostatečně relevantní. I když budu hodně optimistický, klub aikido, kde lze cvičit, jím bude hledat maximálně polovina uživatelů a z Ostravy a okolí jich bude podle typického rozložení české internetové populace do pěti procent. To znamená 2,5% relevanci, a to je málo -- 97,5 procenta nákladů byste investoval zbytečně.

Zaměřil bych se proto na frázi [aikido ostrava] a na všechny podobné dotazy (aikido v ostravě, klub aikido ostrava, cvičení aikido ostrava, atd.). Ty již sice budou velmi málo hledané, ale asi dohromady celkový objem hledání minimálně zdvojnásobí za zanedbatelnou cenu. Stačí dostatečně pestře napsat text stránky.

Na dotaz [aikido ostrava] už nyní vycházíte v Googlu i Sezanmu docela dobře, ale před Vámi je vždy aikido-ostrava.cz, což je asi Váš konkurent. V Googlu má navíc i mapu, což je zbraň velmi těžkého kalibru. Naštěstí se můžete na mapu přidat taky, takže tam budete aspoň oba.

Další problém je, že na dotaz [aikido ostrava] vycházíte sice na dobrých pozicích, jenže s naprosto nevhodnou stránkou, na které o cvičení a náboru nových členů vůbec nic není. To tedy považuji za hlavní současnou prioritu -- buď upravte obsah home page, která už pozice má, nebo ji ve výsledcích hledání na dotaz [aikido ostrava] nahraďte jinou stránkou, která bude na požadovaný cíl zaměřena lépe.

Pokud jde o Zábřeh, Frýdek atd., konkurence tam asi bude mizivá, takže by mělo stačit je nějak vhodně zamíchat do textu. Třeba tam napište, že z Frýdku máte nějakého člena a popište cestu, jak se k Vám jede z Havířova.

Nezapomeňte ani na cizí stránky, které už ve výsledcích vyhledávání jsou a ze kterých můžete získat odkaz. Našel jsem jich dost, jak na dotaz [aikido ostrava], tak na jednoslovný dotaz [aikido]. To bude důležité zejména později, až budete chtít ovládnout i ten jednoslovný dotaz. Pak byste měl další stránky i zakládat -- např. českou stránku pro aikido na Facebooku, fotky byste měl hostovat na Flickru a tím získat další "svou" stránku atd.

Jestli něco vysvětluji nejasně, ptejte se dál.
higen
Profil
Moc dekuju, vysvetleni je vyborne.

Jedine co jsem nepobral respektive me prekvapilo, je fakt, ze mapa na google je zbran tezkeho kalibru. Vypliva z toho, ze kdyz pridam i jinou sluzbu z google treba kalendar akci jako konkurence, pomuze mi to rovnez?
Marek Prokop
Profil
[#12] Myslel jsem mapu ve výsledcích hledání: http://drop.io/jdga7ya/asset/gsearch-mapbox-png

[img]http://drop.io/download/public/gp2jx92f4ytxcm9layey/2d88152f10f983eb99cca3847f9d21617fc32a6c/2e551240-3d3b-012c-55be-f3ede3de17e8/31a71ea0-3d3b-012c-84ef-f096ad7575e3/v2/thumbnail_large[/img]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0