Autor Zpráva
zetko
Profil
Zdravim,

potrebujem poradit s otazkou:

mame web, ktory nefunguje po napisani http://adresa.sk

pod www.adresa.sk ide (to je logicke)

ma zmysel aby sa stranka otvarala aj po natukani http://adresa.sk ??

mam pocit, ze takto by to bola duplicita keby exsistovala pod www a pod http://

aky mate nato nazor? Myslim, ze by bolo dobre aby sa clovek dostal na web aj po natukani adresy adresa.sk kvoli pristupnosti. Lebo viem, ze napr. ja ta tukam adresy. Ma to zmysel?

Dakujem
Radek9
Profil
http:// je protokol
www je část domény
Matty
Profil
Radek9
www je část domény
www je v tomto případě subdoména
zetko
Je pravda, že by vyhledávače mohly brát obsah stránky adresa.sk a www.adresa.sk jako duplicitu, proto si vyber jednu variantu, na kterou budeš z té druhé přesměrovávat.
A http:// tam bude tak či tak, takže to sem teď netahej ;-)
Bubák
Profil
mam pocit, ze takto by to bola duplicita
www.jakpsatweb.cz/seo/duplicity-podobnosti.html
www.jakpsatweb.cz/seo/kanonizace.html

Čisté řešení je pomocí přesměrování na serveru kódem 301 pomocí mod_rewrite na jednu verzi adresy stránek, někteří považují www za přežitek, jiní na www nedají dopustit.
zetko
Profil
dakujem, takze asi naj by bolo z http://adresa.sk presmerovat navstevnika na www.adresa.sk
fuckin
Profil
spis bych preferoval verzi bez www.
Bubák
Profil
zetko
Těžko říct, co je lepší, jak už jsem psal, obojí má své drobné výhody i drobné nevýhody, „někteří považují www za přežitek, jiní na www nedají dopustit.“. Mohl bych sem napsaty i dva dlouhé seznamy webů, tak jen krátce:
www.latrine.cz
www.jakpsatweb.cz
myego.cz
interval.cz
Hitman
Profil
zetko

Jak už zde zmínili kolegové. Udělej to jak chceš ty. Já osobně přesměrovávám z www.adresa.sk na adresa.sk, protože je to kratší. Ale je to celkem jedno, záleží na tobě.
Chamurappi
Profil
Reaguji na zetko:
Zmíním-li adresu tvého webu na nějaké diskusi podobné této, tak z www.example.com vznikne odkaz bez mého přičinění a z example.com nikoliv. Adresy s „www“ mají z tohoto pohledu jednodušší život, mají větší šance získat zpětné odkazy.
Adresa bez „www“ jde rychleji napsat, což je dobrý důvod pro to, aby fungovala také, ale ne proto, aby byla užívána jako primární.
Str4wberry
Profil
Chamurappi, řekl bych, že se adresy převážně kopírují a když ji někdo napíše, je podobná šance, že ji někdo záměrně zklikatelní pomocí www. Nebo www vynechá i u zažité adresy s www, aby si zkrátil psaní.


Rozhodně by měly fungovat obě varianty.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ty dvě šance mohou být podobné u zkušenějších. Lajk ale většinou považuje přítomnost „www“ za důležitou, takže ho nevynechává (dokonce ho někteří přidávají i před domény 3. řádu). Také jen výjimečně uvažuje nad tím, jestli se sám utvoří odkaz.
Jediné využití adres bez „www“ vidím v přesměrovávacích službách typu jdem.cz, kde opravdu záleží na délce adresy. Pokud na délce adresy nezáleží, proč ji zkracovat o část, která napomáhá srozumitelnosti?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0