Autor Zpráva
filip
Profil
Ahoj,

v decembri minulého roku som spustil na OScommerci malý eshop. So SEOm som sa príliš nebabral, len niečo málo som poladil. Výsledky boli priemerné, ale v tej konkurencii som ani veľa nečakal (knihy).

ide o web http://www.polica.sk

Asi mesiac google takmer vôbec nevyhľadáva pri zadaní KW (názov knihy) môj eshop. Buď to tam nie som vôbec, alebo na úplne zadných pozíciách.
Pritom na niektoré tituly som bol trebars v prvej trojke.

Nekupujem žiadne odkazy ani podobné linkbuilding techniky. Keby to bol BAN, tak netuším za čo.

Skôr si myslím, že by to mohlo súvisieť so zmenami čo som robil na shope. Môj OScommerce mal rôzne neduhy, ktoré som sa snažil odstrániť:

1. URL sa zobrazovali s tými sessionami (to smiešne čísielko v URL). Google tak namiesto poriadnej adresy odkazoval na túto "pokazenú". Ale v podstate funkčnú adresu.
Ja som tie čísielka odstránil, ale možno to ublížilo výhľadávaniu, keďže google to už mal zaindexované s nimi.

2. Ako TITLE je zadaný názov knihy + autor. Tento TITLE bol v shope duplicitný kvôli tomu, že sa rovnako volal aj pop-up okno obrázka. Teda niekedy google zaindexocval nie popis produktu, ale vyskakovacie okno. Tie vyskakovacie okná som tiež upravil. Ale na druhú stranu už nemal google na čo odkazovať, keď mal toto zaindexované.

Viac nejakých zásadných vecí si nepamätám.

V google webmasters tools som nenašiel žiadne chyby tak neviem čo s tým.

Ono tie návštevnosti aj tržby klesli dosť razantne ( 2500 EUR vs. 500 - 700 EUR). Pritom na začiatku som mal podiel návštev z google vysoký. Po "oprave" je teraz minimálny a fungujem skôr na odkazoch z webov (prevažne vlastných).

Díky z každý názor alebo radu.
Rammsteinmv
Profil
Může to být pouhou změnou v algoritmu google nebo taky tou změnou na webu. Jak jsi na tom u jiných vyhledávačů? Změny můžeš kdykoli vrátit,i když já celkem pochybuju...

A tip na závěr: tomu klikacímu logu v záhlaví dej alt="" a stránky opatři nadpisy!
filip
Profil
No na Slovensku ma veľmi iné vyhľadávače netrápia a zatiaľ som to neriešil. Ale pozriem zahraničné aj domáce.
Alt a nadpisy (asi H1) doplním.

Vďaka.
4li3n
Profil
Nejen H1, všechny, co budou potřeba, až třeba po H6, když se to bude hodit :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0