Autor Zpráva
Marek D.
Profil *
Pekný deň prajem.
Chcel by som sa vás opýtať na pár vecí s robots.txt a sitemap.xml, čo všetko má mať zahrnutý sitemap? Je dôležité nastaviť priority? Sitemap mám generované pomocou xml-sitemaps.com a neviem či mať s priority, alebo bez.
Ďalšia vec je, čo všetko mať v robots.txt? Je lepšie ak zakážem nejaké scripty v zložkách, ktoré sú pre vyhľadávače zbytočne?
Zatiaľ mám robots.txt toto

User-Agent: *
Allow: /

Sitemap: sitemap.xml

Stač len tak, alebo pridať ešte niečo, porpípade zakázať tie zbytočné scripty a administráciu ?

Ďakujem za každú skúsenú radu
Marek D.
Profil *
Ospravedlňujem sa za double príspevok, ale momentálne by som to potreboval a stále som nič nenašiel.
Chcel by som aby mali roboti prístup všade okrem zložiek admin a scripts
Je to teda správe takto?
User-Agent: *
Allow: /
Disallow: /admin
Disallow: /scripts

Sitemap: sitemap.xml

Pridať tam prístup pre google, alebo už netreba? Ďalšou otázkou sú stále tie priority v sitemap.xml, tomu už vôbec nerozumiem.

Ak sa nájde ochotný človek, ktorý by mi pomohol budem veľmi rád, Ďakujem
Marek Prokop
Profil
[#2]

To Allow tam být nemá, resp. je zbytečné. Pokud jde o složky, pak by asi za /admin a /scripts mělo být lomítko, ale pokud jsou ty složky veřejně nepřístupné (což admin asi je), tak tam jsou taky zbytečně. V podstatě by Vám mělo stačit:

User-Agent: *
Disallow:

Více zde: http://www.jakpsatweb.cz/robots-txt.html

Pokud v sitemaps.xml nemáte priority a frekvence aktualizace, a pokud jste si ji vygeneroval nějakým robotem, nejspíš ji máte taky zbytečně. Klidně ji zrušte a vůbec nic se nestane.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0