Autor Zpráva
rokka
Profil *
Ahoj, v Seo se moc neorijentuji, přečetl jsem si pár publikací a návodů a stránky se pokusil optimalizovat. Dopadlo to takhle http://www.reklamka-kvalitne.cz/
Našel by se tu někdo kdo by mšl chuť a čas se na stránky podívat a říct mi co je špatně a co naopak dobře z hlediska SEO?
Plaváček
Profil
rokka

Jenom v krátkosti:

1. Naprosto zbytečná úvodní stránka
2. Málo textových informací (což nemusí být u portfolia webdesignerské společnosti nutně chyba, ale co naplat - vyhledávače zajímá text, čili obsah).
3. Title úvodní stránky nazvané "Reklamka" lze považovat za promarněnou šanci (napoví http://search.seznam.cz/stats?collocation=reklamka)
4. Poměrně málo zpětných odkazů

On page faktory jsou v pohodě, ale ty stejně hrají marginální roli. Otázka hloubavá - co si představujte pod pojmem "SEO" a co od něj očekávate?
shaggy
Profil
rokka
stránky se pokusil optimalizovat. Dopadlo to takhle

Tak to dopadlo zle. Ak by si sa snažil čo i len o základnú optimalizáciu, ako prvé by si vyhodil vstupnú stránku.
rokka
Profil *
Taky jsem si říkal, že ta úvodní stránka by tam být nemusela. Ale budu ji tam muset zachovat, ne z vlastní iniciativy. Title úvodní stránky změním.
Zpětné odkazy? Registruji odkazy na www stránky do katalogů, možná proto.

Pod pojmem Seo si představuju, že stránky dostanu do také podoby aby si s nimi vyhledávače pěkně porozuměli a dokázali je zobrazovat na vyšších pozicích. Jde mi hlavně o získání lepších pozicí ve vyhledávačích.

To: Shaggy - četl jsem návody jak jsem psal a o úvodní stránce jsem se tam nedočetl. Co tomu tolik vadí?
rokka
Profil *
Title jsem změnil na REKLAMKA - reklamní a grafické studio, webdesign. Tu Reklamku jsem nedal pryč proto, že stránky hledají také uživatelé a nejenom roboti. Naše firma se tak jmenuje.
Plaváček
Profil
rokka

Registruji odkazy na www stránky do katalogů, možná proto.

Zbytečná činnost, zapracujte na obsahu.

úvodní stránce jsem se tam nedočetl. Co tomu tolik vadí?

Dvě věci vadí - uživatelům je k ničemu, protože neobsahuje prakticky žádné informace a musím kliknout ještě jednou, abych se dostal k tomu, co hledám. Dělám to nerad a nejsem sám.

Za druhé - v době, kdy webu vládnou fulltextové vyhledávače, není zaručeno, že návštěvník přistane přímo na home page. Naopak - na weby se dnes "leze okénkem od záchodu" (© Marek Prokop), takže je prakticky zaručeno, že uživatel úvodní stránku ani neuvidí. Vlastně ani nemá důvod tam chodit, když na ní (ve vašem případě) prakticky nic užitečného není. Čili - je zbytečná.
Railbot
Profil
Zbytečná činnost, zapracujte na obsahu.
Není zbytečná. Ovšem obsah je král a bez něj to nemá smysl.
rokka
Profil *
Je možné udělat kvalitní obsah na stránce, tak aby byl pro vyhledávače vidět a uživatelům se nezobrazil? Byl by jen v html kodu a nejakym zpusobem zkryt?
Rammsteinmv
Profil
Je možné udělat kvalitní obsah na stránce, tak aby byl pro vyhledávače vidět a uživatelům se nezobrazil? Byl by jen v html kodu a nejakym zpusobem zkryt?
Byl by to podvod,navíc zbytečný a kontraproduktivní
rokka
Profil *
Dobře, díky. Jen nevím kam ten obsah na stránky narvat. A ja jsem radeji pro, aby si kazdej prohledl co delame a ne aby to cetl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0