« 1 2
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Přes snahu většiny SEO tmářů přesvědčit nás o opaku, jsou všechny tagy (až na nepočetné výjimky) během indexace odstraněny.
HonzaN
Profil
Což je, jak píšu výše, nesmysl ve všech ohledech, nejen SEO. Žádná závazná posloupnost nadpisu neexistuje.

Marku, z hlediska SEO i specifikace HTML asi máte pravdu, ale logické to přece není. Pokud to porovnáme s knihou, pak ta má přeci jeden název knihy, více názvů kapitol atd. Pokud je optimalizace o přirozenosti, pak by i stránka měla mít jeden nadpis H1 ( název knihy) a následně i několik názvů další úrovně (kapitoly knihy).
Chamurappi
Profil
Reaguji na HonzaNa:
pak by i stránka měla mít jeden nadpis H1 ( název knihy) a následně i několik názvů další úrovně (kapitoly knihy).
Název knihy je ekvivalentem elementu <title> a nadpisy hlavních kapitol jsou ekvivalenty nadpisů první úrovně.
Přirovnání webové stránky ke knize v mnoha ohledech kulhá, lze z něj vyvodit cokoliv zavádějícího. Pokud z hlediska použitelnosti není více <h1> problém, nevidím na tom nic nepřirozeného.

Pokud je optimalizace o přirozenosti
Tohle použití šestého pádu není moc o češtině.
HonzaN
Profil
Dobře, rozumím :-) Nicméně i W3 uvádí že:
The practice of skipping heading levels is considered to be bad practice. The series h1 h2 h1 is acceptable, while h1 h3 h1 is not, since the heading level h2 has been skipped.
Joker
Profil
HonzaN:
Pokud to porovnáme s knihou, pak ta má přeci jeden název knihy, více názvů kapitol atd. Pokud je optimalizace o přirozenosti, pak by i stránka měla mít jeden nadpis H1 ( název knihy) a následně i několik názvů další úrovně (kapitoly knihy).
Název knihy je <title>
Když budu mít Pána Prstenů v jednom dokumentu s tím, že "Pán Prstenů" je <title>, budou názvy knih třikrát <h1>, nebo <h1> vynechám a dám tam <h2>?

Mimochodem:
The practice of skipping heading levels is considered to be bad practice. The series h1 h2 h1 is acceptable, while h1 h3 h1 is not, since the heading level h2 has been skipped.
...z toho vyplývá, že podle samotného W3C je více <h1> v dokumentu v pořádku.
HonzaN
Profil
...z toho vyplývá, že podle samotného W3C je více <h1> v dokumentu v pořádku.
Souhlasím, i když mi to přijde nelogické. Ale omlouvám se, měl jsem podívat dřív, než jsem to napsal. Nicméně na stránce 1 Marek píše:

Nadpisy mohou být použity v libovolném pořadí úrovní a kterákoli úroveň může být vynechána.
Marek Prokop
Profil
Honzo N, žádná logika nadpisů neexistuje sama o sobě. Jsou to nadpisy a tudíž vyplývají z textu. Pro některé texty je proto striktní hierarchie nadpisů opravdu logická, přirozená a žádoucí, pro jiné ovšem nikoli.

Knihu by teoreticky šlo srovnávat s webem, v žádném případě ne s jednou stránkou. HTML prvky H# jsou ale prvky stránky, nikoli webu. Srovnání tedy nesedí. Pokud byste na něm ale přesto trval, vezměte si do ruky nějakou knihu a zalistujte několika prvními stránkami. Zjistíte, že je tam její název uveden několikrát, pokaždé s jinou mírou důležitosti a tedy v roli nadpisů několika různých úrovní.

Citace, kterou uvádíte, pochází IMHO z norem XHTML 2.0 a případně novějších. Dříve ani W3C proti porušování striktní hierarchie nadpisů nic nemělo.

Aplikovat stroze logické myšlení obecně na jakoukoli literární tvorbu nebývá zrovna dobrý nápad.
Chamurappi
Profil
Reaguji na HonzuN:
Nicméně i W3 uvádí
To skutečně uvádí skupina odpovědná za XHTML 2 (i 1), ale s tou už se konsorcium rozloučilo, takže uvedená věta nereprezentuje stanovisko W3C. (A i kdyby, tak to je jen W3C, tedy banda spících bordelářů.)
unlucky
Profil
Marek Prokop:
[#3] Pletete se. Nástroje jako seo-servis.cz mají se SEO společného jen to, že získávají zpětné odkazy svým autorům. Z toho se lze samozřejmě poučit, ale jinak je to k ničemu.

jak získávají zpětné odkazy?? jediné co vím je, že když si na tu stranu udělám testy, tak se to uloží moje title a informace. Žádný backlink tam není?
Chamurappi
Profil
Reaguji na unluckyho:
Pod každým vyhodnocením máš „Ikonku pro vás“. I s kódem, který si každá správná ovečka vloží do stránky.
Marek Prokop
Profil
[#9] Připadá Vám, že třeba v tomto fóru je odkazů na SEO servis málo?
unlucky
Profil
Marek Prokop:
[#9] Připadá Vám, že třeba v tomto fóru je odkazů na SEO servis málo?

že získávají backlink tím, že se tady na fóru o nich mluví? to nejde zakázat, diskuze je o tom, aby se o těchto věcech probíralo a většinou je k tomu zapotřebí i link. Představte si situaci, kdy někdo chce slyšet názory lidí na určitou stránku a aby nevytvořil backlink, tak napíše: názory na tento web www.****.cz

smysl?? když nechcete, aby se vytvářelo backlinky na stránku seo servis, tak to prostě zakažte

Chamurappi:
 Pod každým vyhodnocením máš „Ikonku pro vás“. I s kódem, který si každá správná ovečka vloží do stránky.

tak je to úplně stejný jako když někdo se chce chlubit s validní stránkou a umístí tam odkaz na w3
Chamurappi
Profil
Reaguji na unluckyho:
to nejde zakázat, diskuze je o tom, aby se o těchto věcech probíralo a většinou je k tomu zapotřebí i link
Slušná služba vyhodnocující nějaký druh kvality stránky by měla obsahovat podrobné zdůvodnění a ideálně i popis osvědčené metodiky. Seo-servis je černá skříňka, do které její autor namixoval i mýty, kterým sám nevěří, jen proto, aby hodnocení byla co nejtajemnější a zobrazené výtky co nejkontroverznější, protože si dobře uvědomuje, že slušná služba s průhlednými postupy by nevzbudila tolik rozruchu. Jelikož v SEO neexistuje žádná okamžitá zpětná vazba a na první místa vyhledávačů se nevejdou všichni, je snadné lovit zoufalce přes úplné blbosti. Čím víc nesmyslů vytkne, tím víc zpětných odkazů získá.

když nechcete, aby se vytvářelo backlinky na stránku seo servis, tak to prostě zakažte
Nechceme, aby lidé chtěli odkazovat na seo-servis. Nejsme takoví zbabělci, abychom museli konstruktivní nesouhlas vyjadřovat cenzurou.

tak je to úplně stejný jako když někdo se chce chlubit s validní stránkou
Nikdo tu netvrdil, že ne. Je to trochu podobné, nicméně validátory postupují celkem transparentně a opírají se o specifikace. Oficiální validátor i český zakazují v robots.txt přístup na adresy s výsledky validace. Cílem tvůrců validátorů zjevně není urvat maximum zpětných odkazů.
Marek Prokop
Profil
[#12] Unlucky, dvakrát za sebou jste mne zde citoval. Proč tedy nereagujete na to, co v těch citátech píšu, ale na něco úplně jiného? O žádném zakazování zde přeci nikdo nic neříká. Ptal jste se, jak SEO servis získává zpětné odkazy, a já jsem Vám odpověděl. Navíc jste si i Vy sám odpověděl v podstatě správně. Zbývá ještě něco nejasného?
unlucky
Profil
Marek Prokop:
Připadá Vám, že třeba v tomto fóru je odkazů na SEO servis málo?
z téhle věty mi připadá, že jste naštvaný kdykoli vidíte, že se o SEO servisu debatuje a "vzniká" tím tak backlink
Chamurappi
Profil
Reaguji na unluckyho:
Já z té věty cítím, že názorně odpovídá na tvoji otázku z příspěvku [#9], nic víc.

a "vzniká" tím tak backlink
… s rel="nofollow".
Marek Prokop
Profil
[#15] Unlucky, mám ve zvyku psát tak, aby si to někdo normálně přečetl, nikoli a by to někomu připadalo. Ne vždy ale správně odhadnu, co je kdo schopen pochopit, takže až Vám příště nebude prosté přečtení dávat smysl, položte raději doplňující otázku. Bude to asi pro nás oba jednodušší, než kdybyste se snažil domyslet, co jsem tím chtěl říci.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0