Autor Zpráva
Valter
Profil *
Ahoj, máme web www.detibezhranic.cz a konkurenční web http://www.kazimirka.cz/ je vždy na dobrém míste, ackoli nemá zpetne odkazy. Čím to je?

Napadá mě, zda vyhledávače neoceňuji to, že mají na homepage tolik mega moc textu s klicovymi slovy
napr. "dětské tábory" jsou na seznamu první stránce.

Děkuji za radu čím to je. Valter
H13
Profil
Jelikož jsou vyhledáváče hodně inteligentní, třeba je to tím, že u vás poznají, že se je snažíte různými SEO praktikami ovlivnit, zatímco konkurenční web se prostě jen orientuje na svoji činnost. Vyhledávače se snaží chovat jako lidé a nechtějí se nechat uměle ovlivňovat a dokonce nesnáší, když se jim chce někdo pomocí různých SEO praktik vnucovat :-) Uráží to jejich inteligenci :-)
shaggy
Profil
Valter
Je to preto, lebo si sa toľko snažil optimalizovať tú stránku, až si to celé pos***.
A aj keď to vyznie smiešne, kazimirka.cz sa umiestňuje na dobrých miestach práve preto, že sa na "optimalizáciu" vykašlali.
Ale to nie je jediná možnosť... možno je kazimirka.cz starší web a odkazuje na ňu väčší počet odkazov.

Čo také ponúkate návštevníkom, aby mali vyhľadávače dôvod zobrazovať na lepších miestach? Preplnený TITLE stránky, ktorý sa nemení? To ľudí nezaujíma, robte web pre ľudí a nie pre vyhľadávače.
Ale aby ste si nemysleli - obe stránky sú na tom zle. Detibezhranic.cz robia chybu v tom, že sa všade snažia napchať veľké množstvo kľúčových slov, kazimirka.cz to zase preháňa s predajom/výmenou odkazov. A oba weby majú problém s duplicitou.

Proste, bez hlbšej analýzy nikto neodpovie, prečo sa jeden web umiestňuje lepšie ako druhý. Ale na druhej strane, nenarazil som na nič, prečo by kazimirka.cz nemohla mať lepšie umiestnenie, nevidím takmer nič v čom by boli detibezhranic.cz lepšie.
Dudyn
Profil
nechtějí se nechat uměle ovlivňovat a dokonce nesnáší, když se jim chce někdo pomocí různých SEO praktik vnucovat :-) Uráží to jejich inteligenci :-)

Moc dobré :)

Přirozený kvalitní obsah - to je cesta před konkurenci...
Valter
Profil *
H13, H13:
Kdyby byly skutečně inteligentní, jak píšete, pak by také měly ocenit relevantnost informací na serverech. Množství akcí pro děti, táborů apod. je na obou webech jiné a přesto je ten, který má mnohem méně akcí a je regionální, výše než ten pro více lidí. To není inteligentní, to je preference formalit spojených se SEO.
Marek Prokop
Profil
[#5] Valtře, Váš problém stále trvá? Pokud ano, popište ho lépe. Když napíšete, že "konkurenční web je vždy na dobrém místě," nikdo nemůže tušit, co tím vlastně myslíte a v čem je problém.
THE rENDy
Profil *
tak už vím kde asi bude u Vás problém pravěpodobně to bude v odkazech vaše stránky maji "jen" 5.256 zpětných odkazu kdežto konkurence má 20.335
google u vas indexoval 182. stránek konkurence ma 371. ( dvakrát tolik)

popularit stránek je u vás: Oblíbenost URL adresy webové stránky: 19.200.
(Počet výskytů URL adresy stránky mezi webovými stránkami z jiných domén.)
u konkurence :26.000.

mate taky 5x méně slov ( nevím zda i to ma vyznam ale snad posoudite sám :-) ) snad sem trochu osvětlil situaci pokud se pletu opravte mě budu jedíně rad . pokud sem uplně mimo mísu upozonětě mě :-)
THE rENDy
Profil *
jo ty odkazy nejsou přimo vaše a konkurenčni stránky jsou to odkazy na seo servis sami mužete porovnat jak na tom ste. možna by nešlodilo je mít validní ( i když to není nejduležitějši , měnit <tittle> myslím že i h1 jsou pro vyhledavače poměrně duležite :c) ) nebo zahájit rozsáhlou reklamni kampaň. přeji mnoho zdaru :c) jde taky o to jak staré stránky jsou :c) ale jak sem psal nejsem prgramátor určitě někdo zkušenější vám poraddí lépe.
denCo
Profil
kukni sa na toto(aj keď ten konkurenčný web nieje na tom o nič lepšie)
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.detibezhranic.cz%2F
skús to napraviť, možno pomôže
Joker
Profil
THE rENDy:
jsou to odkazy na seo servis sami mužete porovnat jak na tom ste
Jen poznamenám, že seo-servis je tu vnímaný jako dost kontroverzní služba- když to řeknu diplomaticky.

denCo: Které z těch hlášených chyb mají vliv na vyhledávače? Neviděl jsem tam nějakou zásadní.
THE rENDy
Profil *
Joker:
no je mi jasne že seo servis sto procentně nezaručí přední místa ve vyhledavačích ( to by mohli jedině kdyby vlastnili google atd. ) Nicméně pro klidný spánek že ste udělali co ste mohli by jejich statistiky mohli nastínit jak na tom Váš web je. asi nejlepší je registrace do katalogu na seznamu atlasu a centru atd. všude možně šířít linky :c) . až někdo opravdu najde SEO opmimalizaci která opravdu zaručí aby roboti našli zrovna vaše stránky tak to celé bude postradat smysl :-) a stránky budou psané jen pro roboty na ukor lidi :-(

jednoduché pravidlo snad platí čím linku tím více kliknutí tím větší navštěvnost :c) tím více lidi na táboře .
Petr ZZZ
Profil
Můj první rychlý dojem je, že na stránkách Kazimírky je míň reklamy, která je navíc nápadně odlišená od ostatního obsahu. Stránky Detibezhranic mi celkově připadají míň přehledné. Dále: Detibezhranic: Nemohu si zobrazit zdrojový kód a hází to na mě divné hlášky jako "chyba na stránce". Každá stránka, na kterou kliknu, mi vnucuje jakési plužiny a aktivní prvky. Kazimírka: Mohu si zobrazit zdrojový kód. Plužiny a aktivní prvky mi to sice vnucuje taky, ale jenom na úvodní stránce. Hesla "Kamarádi zubaři" a "kamarádi herci – ztracená existence" na webu Detibezhranic mohou rozesmát, ale pochybuji, že jsou vhodnou motivací k navázání bližšího kontaktu.

I celkově mi připadne, že Kazimírka nabízí víc, a potom je dobře, že je ve vyhledávání víc vepředu. Buď takové rozdíly umí vyhledávače zohlednit přímo, nebo je rozdíl v počtu zpětných odkazů výsledkem přirozené tvorby odkazů ze stran uživatelů, nebo oboje dohromady a ještě něco k tomu. :-)
ninja
Profil
THE rENDy: proboha přestaňte tu šířit bludy, vždyť v tom máte úplný guláš.
THE rENDy
Profil *
ninja:
rád se necham poučit, kde přesně sem udělal chybu?
panther
Profil
THE rENDy:
kde přesně sem udělal chybu?
Z [#11] vyberu tři největší skvosty, snad ti to bude stačit.

1. „Nicméně pro klidný spánek že ste udělali co ste mohli by jejich statistiky mohli nastínit jak na tom Váš web je.“
2. „až někdo opravdu najde SEO opmimalizaci která opravdu zaručí aby roboti našli zrovna vaše stránky“
3. „stránky budou psané jen pro roboty na ukor lidi :-(“
4. „možna by nešlodilo je mít validní“

ad1. 100% u seo-servisu žádná výhra není. Podává nepřesné výsledky, resp. jeho hodnotící mechanismus se dosti tajemný.
ad2. roboti stránky znají, jinak by nebyly zaindexované.
ad3. zbytečná obava. Naopak roboti se mění, aby podávali co nejrelevantnější výsledky.
ad4. vyhledávače nevalidují. (Ne)validita stránek je zcela nepodstatná.
Chamurappi
Profil
Reaguji na THE rENDyho:
Málo čteš a moc píšeš, málo přemýšlíš a moc vymýšlíš. Támhle vpravo nahoře máš vyhledávací kolonku, do ní si nasázej slova související se svými radami a nastuduj si, co se na daná témata psalo. Nebudeš-li něčemu konkrétnímu rozumět, zeptej se (v nově založeném vlákně).


Reaguji na denCa:
skús to napraviť, možno pomôže
Nepomůže. Vyhledávače nevalidují a na dávné specifikace dlabou skoro stejně jako prohlížeče.
Petr ZZZ
Profil
THE rENDy:
kde přesně sem udělal chybu?

Zmínil jste seo servis. Tato služba je zde považována za neseriózní, protože má v algoritmu zabudovány funkce, jež klíčová slova hodnoceného webu nacpou do kódu stránky samotného seo servisu. Tím se může stát, že nedlouho po hodnocení seo servisem se stránka seo servisu objevuje ve vyhledávání před stránkou, kterou si v seo servisu nechal někdo zhodnotit. Proto je zde seo servis vnímán jako parazit.

Dále zde převažuje názor, že alespoň část "SEO-opatření" doporučovaných seo servisem má ve skutečnosti na pozice ve vyhledávání minimální nebo nemá dokonce vůbec žádný vliv (příklady: "právě jedno H1", validita). Proto je zde seo service považován za neseriózní a mlžící.
THE rENDy
Profil *
omlouvám se. netušil sem že seo servis je až tak moc neseriozní.

panther:
k te dvojce „až někdo opravdu najde SEO opmimalizaci která opravdu zaručí aby roboti našli zrovna vaše stránky“
špatně sem to napsal nemyslel sem to zrovna takhle. moje chyba
Marek Prokop
Profil
Přátelé, dvě poznámky:

1) Je hezké, že se všichni snažíte Valtrovi vysvětlit, proč je na tom Kazimirka lépe, jenže jak píšu v [6], zatím tu především nikdo neprokázal, že na tom opravdu lépe je a případně v čem. Já jsem si zkusil pár dotazů, které mi přišly relevantní, a detibezhranic.cz jsem našel v Googlu i v Seznamu, kdežto kazimirka.cz ani v jednom. Proto nemá smysl radit, dokud nám Valter neřekne, co vlastně chce.

2) SEO servis tu nemá špatnou pověst proto, že by na něčem parazitoval. To je mi ukradené. Podstatné je, že neposkytuje ani jednu informaci, která by byla pro SEO jakkoli užitečná. Tím plete nezkušené začátečníky a my jim musíme stále dokola vysvětlovat, že SEO servis opravdu žádné užitečné informace pro SEO nepřináší. To už mi vadí hodně, protože bych raději trávil čas nějak užitečněji.

je mi jasne že seo servis sto procentně nezaručí přední místa ve vyhledavačích

Rendy, ještě je dnou pro jistotu pro Vás: Nejenom že SEO servis stoprocentně nezaručí přední místa. On je nezaručí ani padesátiprocentně, ani desetiprocentně, prostě vůbec nijak. On dokonce vaše výsledky zhorší, když ho budete brát vážně, protože vám nasměruje myšlení na nesmysly namísto důležitých věcí.

To už si raději analyzujte svůj web šroubovákem a šuplérou. Hůř než se SEO servisem to dopadnout nemůže.
Valter
Profil *
Dekuji Vám všem za Vaše poznámky a náměty. Akuálně jsou naše webovky ve vyhledávačích na lepších místech než uvedená konkurence. Zapracovali jsme na SEO, zlepšili kod a pridali odkazy. Díky všem. valter

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0