Autor Zpráva
olasek
Profil *
Dobrý den

Mám takový dotázek ohledně SEO optimalizace. Někde na internetu jsem četl, že pomáhá když vložíte do stránky skrytý rámeček.

Ze své zkušenosti vím, že to jde udělat dvěmi způsoby a to jsou uvedu příklady tyto:
<div class="skryty_ram">Tak tohle by nemělo být vůbec vidět + milion dalších kravin pro SEO</div>

a CSS lze udělat dvěmi způsoby a to těmito:

div.skryty_ram { visibility:hidden; width:500px; height:10px }

nebo

div.skryty_ram { display:none; width:500px; height:10px }

První případ vymezí ve stránce místo, ale text nebude vidět.
Druhý případ nezobrzí na stránce ani místo a rám tam prakticky není.

Moje otázka je tedy takováto. Co google zaindexuje. Jestli, když napíšu display:none tak to google neignoruje nebo jestli nedělá to samé u druhého případu.

Prosím o radu zkušenějšího kolegu.

Předem děkuji
fuckin
Profil
Někde na internetu jsem četl, že pomáhá když vložíte do stránky skrytý rámeček.
Ano pomaha, do blacklistu se dostanes celkem rychle, ani se snazit nemusis. Obzvlaste kdyz tam bude same klicove slova.
Plaváček
Profil
olasek

Čti a studuj: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66353 . Ostatní vyhledávače se k podobným technikám pravděpodobně budou stavět stejným způsobem.
Joker
Profil
fuckin:
Tak ono to pomáhá... těm ostatním- Všichni kdo doteď byli za "praSEO expertem" budou o místo výš ;-)
Bubák
Profil
a CSS lze udělat dvěmi způsoby
Je jich mnohem více, ale to není v tomto případě důležité.

Vyhledávače se o CSS nezajímají, ale na základě "teplého bonzu" zaměstanec vyhledávače nahlášenou stránku zkontroluje a pokud zjistí nesrovnalosti, dojde k penalizaci.
Homer
Profil
CSS lze udělat dvěmi způsoby a to těmito:

div.skryty_ram { visibility:hidden; width:500px; height:10px }
nebo
div.skryty_ram { display:none; width:500px; height:10px }


V případě display:none je nastavení rozměrů zbytečné. Element se nebude vůbec zobrazovat, ani pro něj nebude "rezervováno" místo na stránce jako při použití visibility:hidden.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0