Autor Zpráva
DethLev
Profil
Ahoj, chci se zeptat jaký zvolit nejvhodnější anchor text.

Například slova "Pražská pekárna"

Jde mi o malá nebo velká písmena, asi každý píše něco jiného, jaký je ale vliv na ně?
Railbot
Profil
Je úplně jedno. "Pražská pekárna" a "pražská pekárna" je totéž, vyhledávače nejsou case-sensitive.
DethLev
Profil
děkuji Ti :-)
Marek Prokop
Profil
[#2] Já bych tak kategoricky netvrdil, že to je jedno. Pokročilé vyhledavače (tj. především Google) mohou text i dotazy různým způsobem jazykově analyzovat a podle toho zpřesňovat výsledky vyhledávání. Spojení "Pražská pekárna" a "pražská pekárna" mají v českém textu obvykle různý význam a podle toho bych s nimi zacházel.
DethLev
Profil
Děkuji za upozornění, konkrétně tento nebo podobný případ je tedy asi dost nevyzpytatelný. Myslím že nejlepší řešení bude buď podle pravidel spisovného jazyka anebo všechna malá písmena.

Ale Google Adwords nerozlišuje velká malá / písmena, nebo ano?
Railbot
Profil
Myslím, že nikdo (BFU) moc nerozmýšlí jestli napsat tady či tam velké nebo malé písmeno, takže pochybuji, že Google by výsledky nějak zpřesňoval. Je to moc velké spolehnutí na gramotnost uživatele i textů na stránkách.
Marek Prokop
Profil
nejlepší řešení bude buď podle pravidel spisovného jazyka

Ano, taky mi to přijde nejlepší.

Ale Google Adwords nerozlišuje velká malá / písmena, nebo ano?

Za normálních okolností nerozlišuje. Nejsem si 100% jist, zda se nemůže objevit nějaká výjimka u rozvíjení akronymů ve volné shodě, ale myslím, že ani v tom případě na velikosti písmen nezáleží.
efew
Profil *
Ako vyslovujete anchor? Normálne ako sa píše alebo enkr (tie značky neviem ako sa píšu :) )?
Chamurappi
Profil
Reaguji na efewa:
Nevyslovuji „anchor“, nemám k tomu žádný důvod, s Čechy (a Slováky) mluvím česky, poněvadž chci, aby mi rozuměli.
Kdybych mluvil s Angličanem, vyslovoval bych „anchor“ s anglickou výslovností, poněvadž bych chtěl, aby mi rozuměl.
efew
Profil *
Je anchor text odkazu? <a href="stranka.html">Anchor text</a>?
Marek Prokop
Profil
[#10] Ano, <a href="stranka.html">toto celé se nazývá "anchor text", neboli česky "text odkazu"</a>.
efew
Profil *
Vďaka :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marka Prokopa:
„Anchor text“ je ale česky doslova „text kotvy“, ne? I když cizinci a efew tak říkají textu odkazu.
Marek Prokop
Profil
[#13] Ano, text kotvy, nebo HTML prvku, který se jmenuje kotva (anchor) ;-)

Osobně mám raději českou terminologii a sám píšu všude "text odkazu", ale SEO jde studovat skoro výhradně z anglicky psané literatury, takže mi připadá správné, že chce mít Efew v anglické terminologii jasno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0