Autor Zpráva
mamphis
Profil
Zdravím, v teto oblasti jsem laik a teprve se učím a zároveň vím že většina se snaží o opak, ale zajímalo by mě zda je možnost snižit pozici stránek (svých) z prvního místa na google.com na nižší pozice a nebo je musím zcela vymazat. Zda je to vůbec možné. A jak toho dosáhnout..

Děkuji
Marek Prokop
Profil
Záleží na tom, zda máte pod kontrolou faktory, díky kterým je stránka na první pozici. Pokud je tam jen díky zpětným externím odkazům, které nemůžete ovlivnit, pak se Vám to asi nepodaří.

Uvedete-li konkrétní případ (URL stránky a dotaz, o který jde), možná dostanete konkrétnější odpověď.
MichalekII
Profil
Píšte-li i o úplném vymazání stránek, můžete zkusit použít i soubor robots.txt ve ktrém zakážete indexování webu. Návod na robots.txt jistě najdete v nějakém vyhledávači.
mamphis
Profil
Děkuji za rady, dost mi pomohlo http://www.jakpsatweb.cz/robots-txt.html díky tomu vím jak zabránit robotum příštup.

Marek Prokop: Je to díky zpětným externím odkazům (negativní forum), takže asi možnost snížení ranku na google nepřipadá v úvahu že? A jediná možnost tedy bude použít robots.txt?

Ještě jednou děkuji všem za rady.
Marek Prokop
Profil
[#4] Pokud stránku zakážete v souboru robots.txt, bude výsledek přibližně stejný, jako by ta stránka byla úplně prázdná. To znamená, že ji Google může ve výsledcích vyhledávání ponechat (a může být i nadále prví), avšak pro její nalezení nemůže použít nic z jejího obsahu. Může tedy použít jen její URL a texty zpětných odkazů, ze kterých někdy sestaví i titulek (pokud v nich nějaká fráze výrazně převažuje).

Skutečně vyřadit stránku z výsledků vyhledávání můžete jen žádostí (removal request) v Google Webmaster Tools:

www.google.com/webmasters/tools/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0