Autor Zpráva
jm
Profil *
Zdravím.
Robím web, kde by som rád mal čo najjednoduchší kód. Keďže chcem do headeru včleniť vodorovné menu, najjednoduchšia varianta sa mi javí ako:
<h1><a href="./">Nadpis</a><menu><li>Položka 1<li>Položka 2<li>Položka 3 atd.</menu></h1>

Otázka je,či môže nejak menu vnútri <h1> negatívne ovplyvniť pozíciu v googli. Nemám to radšej vyriešiť vložením oboch prvkov do <div>u?
Plaváček
Profil
jm

Otázka je,či môže nejak menu vnútri <h1> negatívne ovplyvniť pozíciu v googli.

Nemůže.

Nemám to radšej vyriešiť vložením oboch prvkov do <div>u?

Ano, to je dobrý nápad. H1 se definuje jako nadpis nejvyšší úrovně a má uvozovat a oznamovat hlavní obsah stránky. Což evidentně menu jako rozcestník na jiné stránky není, že ne?
Marek Prokop
Profil
Bez ohledu na použité značky, menu uvedené ve zdrojovém kódu hned za hlavním nadpisem velmi pravděpodobně škodit bude.
Bubák
Profil
Pokud zdůzazníš (skoro) vše, tak je to, jako bys nezdůraznil nic. Nepodceňuj vyhledávače.

Nemám to radšej vyriešiť vložením oboch prvkov do <div>u?
Máš k tomu důvod? Třídu, nebo identifikátor můžeš dát rovnou tagu MENU (nebo UL).
Leo
Profil
"H1 se definuje jako nadpis nejvyšší úrovně a má uvozovat a oznamovat hlavní obsah stránky."

Obsah stranky nebo webu? Matou me napriklad stranky www.obec-lhotka.eu, kde je h1 hned dvakrat, v obou techto rolich... Leo
Marek Prokop
Profil
[#5] „Obsah stranky nebo webu?

Stránky.

Matou me napriklad stranky...

Tahle chyba je velmi častá. Sám ji mám na několika webech taky. Není moc významná. Chcete-li uspět v SEO, zabývejte se důležitými věcmi a neztrácejte moc času prkotinami. Důležité je například to, co jsem napsal v [#3].
DoubleThink
Profil *
[#3] Můžeš někde doložit? Podle mé zkušenosti je to skoro jedno - úryvek ve výsledcích je zobrazován podle relevance k hledanému výrazu z celého obsahu stránky.
Marek Prokop
Profil
[#7] Nejde ani tak o úryvek (i když ten to může negativně ovlivnit taky), ale hlavně o proximitu a možná i o nějaké ještě sofistikovanější faktory jazykové analýzy. V hlavním nadpisu stránky asi budu mít důležitá klíčová slova a jiná důležitá klíčová slova budu mít v prvním odstavci textu. Když bude nadpis a první odstavec těsně u sebe, zvýší se pravděpodobnost dobrého umístění na víceslovné dotazy tvořené slovy z nadpisu i prvního odstavce. Když budou mezi nadpisem a prvním odstavcem nerelevantní slova, vzdálenost bude větší a šance na umístění horší.

Tohle je obecný princip, který se netýká jen nadpisů. Hlavní text stránky, včetně jeho nadpisu, musí být ve zdrojovém kódu u sebe a nejlépe i ve správném pořadí. Jakmile je hlavní text přerušován jinými nerelevantními texty, nemůže ho vyhledavač správně analyzovat. Samozřejmě předpokládám, že ten text je napsaný dobře. Je-li napsaný blbě, např. neobsahuje dostatek různých slov do všech relevantních frází, nedává smysl v žádném uspořádání apod., pak na tom nezáleží.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0