Autor Zpráva
Michal Janík
Hezké dopoledne, trápí mne staré známé odkazové patičky. Weby, které je využívají ve fulltextu Seznamu slaví úspěchy. Ať se nebavíme obecně bez příkladu:

Dotaz: kancelářské židle
(http://search.seznam.cz/?q=kancel%C3%A1%C5%99sk%C3%A9+%C5%BEidle&sId=GihQkdTewR52ayXu54yA&source=top.)
První stránka, 10 výsledků, z toho 7 využívá odkazové patičky, letmým pohledem vidím také pochybné formátování textů na stránkách www. kancelarskezidle-prowork. cz.

Opravdu jsou všechny tyto stránky tak dobré v jiných směrech a odkazové patičky na jejich umístění na špici nemá vliv? Jak se na to dívá Seznam?

Byl bych rád za tvůj pohled Yuhů. Vím, že je spousta práce, že není možné o fulltextu publikovat vše i to, že bude dlouhá cesta tohoto vlákna ke tvým očím. Přesto byl bych rád za vyjádření. Z toho co píšeš na blogu mi přišlo, že Seznam vidí patičkáře jako problém. Je to tak?

PS.: Patičkou myslím prostor na konci stránky s odkazy na cizí weby, často vzájemně vyměněné, bez významu pro navigaci v rámci daného webu, sortimentu atp. Jejich cílem je pouze zvyšování pozic ve fulltextech.
Olinka
Blábol první třídy
ninja
Michal Janík: a co přesně chcete slyšet?

1. Ano, doposud patičkové odkazy bohužel většinou skutečně fungují a mají kladný vliv na umístění ve vyhledávačích.

2. ANo, vyhledávače se proti tomu snaží něco dělat.
Chamurappi
Reaguji na ninju:
patičkové odkazy bohužel většinou skutečně fungují a mají kladný vliv na umístění ve vyhledávačích
Jestli jsem správně pochopil otázku, tak Michal Janík předpokládá, že mají kladný vliv na umístění odkazujícího, ne odkazovaného.
ninja
Chamurappi: je možné, že jsme to špatně pochopil.

Ono ve skutečnosti většinou odkazy v patičce znamenají zapojení do nějakého patičkového výměného systému, že.

A patičkové výměné systémy (ty ne úplně hloupé a špatně udělané) zatím bohužel na vyhledávače fungují.
Michal Janík
Zdravím,
díky za reakci. Do diskuse jsem napsal proto, že mne zajímá názor lidí ze Seznamu. Yuhů píše na http://www.jakpsatweb.cz/kontakt.html, že tato diskuse je lepší než e-mail. V odpověď helpdesku Seznamu nevěřím.

Co jsem čekal? Třeba odpověď: „…ano, víme to, a nic s tím nenaděláme…“, „…ne není to pravda…“, „…Seznam se patičkám dokáže vyhnout…“, „…patičkujte také…“, nebo tak něco.

Ad Ninja:
Díky za vstřícnost. Tyto formulace jsou obecné a známé. Byl bych rád, kdyby tu někdo mohl říci více. Sám Yuhů psal o paličkářích negativně, z výsledků Seznamu však není vidět, že by to někam vedlo. Je to problém technicky? Je problém někde jinde?

Ad Chamurappi
Řada patiček vzniká výměnou. Předpokládám, že ten kdo „je vysoko“, získal patičku výměnou s někým jiným, kdo na něj odkazuje.
Plaváček
Michal Janík

Tohle by ti mělo stačit jako odpověď, zda se vrhat do patičkové anabáze či nikoliv:
http://twitter.com/janovsky/statuses/2008918596
ninja
Michal Janík: ze Seznamu nejsem, ale težko můžete očekávat nějaké konrétnmí technické zdůvodnění.

Odlišit odkazovou lištu o normálních navigačních odkazů není tak jednoduché. Zvláště pokud se nejedná o 1:1 příme odkazy, jsou doplněny dalším textem a hlavně když je počet zapojených stránek tak velký, že prakticky není možné najít opakující se vzor.

Je to klasický problém zloděj/policajt, chcete-li počítačoví vir / anitivirus, nebo ochrany proti spamu.
Kamilo
Profil *
A ak sa bonzne tatýto web, bude penalizovaný?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: