Autor Zpráva
Pavel009
Profil *
Ahoj,

firma, pro kterou dělám webovky, působí ve více státech. Web bude v angličtině, pro každé území chtějí mít ale logicky národní doménu. Tj. v anglii .co.uk, ve spojených státech spíše .com (".us" se předpokládám zas tolik nepoužívá). Pak působí v zemích, kde se sice anglicky nemluví, ale zatím nechtějí web lokalizovat. Rádi by ale i tu měli web v angličtině na národní doméně. Ty weby by se maximálně lišili jenom v kontaktní adrese (v některých zemích budou ty weby zcela identické, kontakt bude stejný).

Tak a teď můj dotaz: vyhledávače nemají rádi duplicitní obsah. Jeví se Vám moje zmíněná situace jako problém pro SEO? Tj. googlu se nebude líbit, že domenách např. ".com", ".co.uk" a třeba ale také ".de" je stejný obsah v angličtině? Jak jsem psal, weby se maximálně budou lišit v kontaktech, někdy ani to ne.

I kdyby se weby pak časem lokalizovali do národních jazyků, stále tu zůstavají minimálně dvě domény ".com" pro USA a ".co.uk" pro Británii, které se lišit krom kontaktů ani nikdy nebudou.

Předem díky moc za Vaše názory
Pavel009
Enyeus
Profil
Tak to přesměrovávej pouze na jednu doménu.
Yur4Y
Profil
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=139394
DJ Miky
Profil
Z odkazované stránky:

Can rel="canonical" be used to suggest a canonical url on a completely different domain?

No. To migrate to a completely different domain, permanent (301) redirects are more appropriate. Google currently will take canonicalization suggestions into account across subdomains (or within a domain), but not across domains. So site owners can specify a canonical page on www.example.com from a set of pages on example.com or help.example.com, but not on example-widgets.com.
Marek Prokop
Profil
Docela zajímavá diskuse zde: http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=2364d681e35ef9fd&hl=en

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0