Autor Zpráva
spleen
Profil
prosím o radu, mám na stránkách vytvořen pro roboty vyhledávačů robots.txt
User-Agent: *
Allow: /
a sitemap.xml vytvořen v programu Micro-Sys.A1.Sitemap.Generator,v souboru xml jsou všechny stránky zaindexované, ale Google prostě některé najde, některé nikoliv, dík za radu
grimword
Profil
jak dlouho web jede?
spleen
Profil
mám ho od prosince 2008 ( předtím byl po jiným webem), ještě takhle nějak vypadá část sitemap.xml
- <url>
<loc>http://www.krusnohorsky.cz/view.php?cisloclanku=2009010602</loc>
<priority>0.5</priority>
<changefreq>daily</changefreq>
</url>
shaggy
Profil
spleen
Dal som si vyhľadať tú jednu URL adresu, ktorú si uviedol a Google ju našiel - čiže nie je pravda čo tvrdíš, Google ťa nájde. Predpokladám, že tvoj problém nie je v tom, že by ťa nenašiel, ale v umiestnení stránok. A dúfam, že nečakáš že v tomto ti pomôže sitemap (lebo nepomôže).
spleen
Profil
sem právě psal, že nějakou stranku najde , a o nějakých neví, přitom pokud je to v "sitemap" tak by o ní aspoň měl vědět, nejde mi o umístění, čí pořadí, ale aby o ní prostě jen věděl., :-(
Marek Prokop
Profil
Spleene, myslím, že možnosti sitemapy přeceňujete. Sitemapa Vám negarantuje zařazení stránek do výsledků hledání. Napomáhá jen tomu, že robot všechny stránky najde, stáhne a zpracuje, pokud je najít, stáhnout a zpracovat chce. Váš problém tedy asi je, že nechce. Přesvědčte ho přehlednou navigací, unikátním obsah každé stránky, unikátními titulky každé stránky, dostatkem zpětných odkazů.

Jinak ještě k té sitemapě -- pokud v ní každá položka vypadá jako na ukázce, pak ji asi máte úplně zbytečně. Všechny stránky přeci nemají střední prioritu a asi se nemění denně.
Marek Prokop
Profil
Ještě dodatek k tomu Vašemu robots.txt -- tohle:

User-Agent: *
Allow: /

je nesmysl. Sice asi neškodný nesmysl, ale rozhodně nesmysl. Standardní robots.txt, kterým nechcete nic zakazovat, vypadá takto:

User-agent: *
Disallow:
Homer
Profil
Google nezaručuje indexaci všech souborů uvedených v sitemap. Zkus se podívat třeba sem: http://www.google.com/support/webmasters/bin/topic.py?topic=8476 . Také je dobré dát odkaz na sitemap do robots.txt.
LukášA
Profil *
Ten robots.txt nesmysl není, přímo takhle ho generuje webmaster tools když zakliknete, že chcete vše povolit ;)
Marek Prokop
Profil
[#9] Ve standardu robots.txt žádné Allow není. Jistě, většina robotů ho asi podporuje a někdy může být užitečné, ale nevidím důvod ho používat tam, kde existuje standardní a 100% funkční řešení. V Google Webmaster Tools je tolik nesmyslů, že už mne tenhle další nepřekvapuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0