Autor Zpráva
mickeysneak
Profil
Zdravím přátele, dnes podruhé,

když na něco odkazuji, tak podle SEO odborníků bych měl dát název odkazu takový, aby vyjadřoval "vnitřek" odkazovaného webu.

Jenže co když potřebuji odkázat jen na určitou část? Odkazuji tedy např způsobem:

href="pako.html#cast2"

Miluje to Google, či ne?

Předem děkuji.
James
Chamurappi
Profil
Reaguji na mickeysneaka:
podle SEO odborníků bych měl dát název odkazu takový, aby vyjadřoval "vnitřek" odkazovaného webu
Zajímal ses o to, proč panuje takový názor, nebo to bezmyšlenkovitě bereš jako dogma?

Miluje to Google, či ne?
Proč by na tom mělo Googlu záležet? Viděl jsi snad někdy ve výsledcích vyhledávání kotvy?
mickeysneak
Profil
Zdravím Chamurappi,

děkuji za akčně rychlou odpověď!

ad 1)
Nepřímo jsem se o to zajímal. Chápu to tak, že Google si spojuje text odkazu s odkazovanou stránku. Tak také chápu Google Bomby, díky čemuž si Google spojoval výraz "banda *******" se stránkou ČSSD.

ad 2)
Rozumím ti, nikdy jsem to ve výsledkách neviděl.

Ptám se ale proto, jestli to nebude Google zbytečně mást a nemám raději odkazovat na celou stránku.
Marek Prokop
Profil
Kotva (identifikátor fragmentu) je určen ke zpracování na klientovi. Vyhledavač jako serverový program ho proto ignoruje.
Kajman_
Profil *
Marek Prokop:
I když je textem odkazu přímo odkaz?
DoubleThink
Profil *
Viděl jsi snad někdy ve výsledcích vyhledávání kotvy?
Ne. A to je možná škoda. Bylo by příjemné, kdyby G našel třeba kotvu nejbližšího nadpisu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Ano, to bylo. Možná je to někdy napadne.
Bylo by hezké, kdyby prohlížeče nativně podporovaly superkotvu typu „#najdi(text)“, kterou máme tady v novém JS. Kdysi byly plány prosadit spolu s XHTML XPointer, který by něco takového dokázal, několik let ho (jen a pouze při „application/xml“) podporovala Mozilla.
DoubleThink
Profil *
Bylo by příjemné, kdyby G našel třeba kotvu nejbližšího nadpisu.
Možná je to někdy napadne.

Zajímavé. Nikde jinde jsem to ale ještě neviděl.
mara666
Profil *
Google kotvy indexuje a také je zařazuje do výsledku viz. wikipedia.org

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0